Oпознаи себе си, за да се обикнеш.
Опознай мъжа си, за да го обичаш такъв какъвто е.
O
познаи децата си за да ги направиш щастливи хора!

Fatima
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Отг: Нумерологията -приложение в живота (1 разглежда(т)) (1) Гост
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 3
ТЕМА: Отг: Нумерологията -приложение в живота
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Изключен Вижте профила на потребителя
Пол: Жена Място: В Сърцата ви,в Ума ви и в Душите ви. Рожденна дата: 0007-07-07
Отг: Нумерологията-приложение в живота 10 години, 2 месеци Карма: 25  
21.5.2010
7517
---
петък

Днес Луната е в първа четвърт в Лъв.До 24.5 са възможни напрежения както в отношенията Луна-Земя,така и между хората и Земята,така и между хора и хора.

Колкото и да се е наложило мнението,че Лъвът е цар на животните,всъщност хиените лесно го надвиват.

Нека лъвовете да спрат да размахват гривите си,и да си мислят колко са царствени.Ако лъвиците не ходят на лов,за да ги хранят,може и да умрат от глад.

А ако решат да се поперчат пред глутница хиени,да се радват,ако успеят да се отърват само с няколко рани.

Денят е добър за родените в петък,и за родените на 3,12,21 и 30 независимо от зодията и годината в която са родени.

Периодът до 28.5. е подходящ за напредък във всички сфери.Използвайте го.

На 26.5 добре обмисляйте какво ще говорите,и как ще се държите.Говорете добро за себе си и близките си,правете планове за бъдещето,и си пожелайте нещо,което много искате да се сбъдне.

Вярата върши чудеса.Но за да помогнат на Вярата на помощ идващ числата.Дните се изразяват с числа.И когато числата са съдбоносни,и дните които се изразяват с тези числа също са съдбоносни,променящи живота на мнозина хора,и на света като цяло.

Цялата идваща седмица се очертава да е напрегната за много хора,и много държави.

Съботата и неделята 22.5 и 23.4 обърнете внимание на семейството си.

********************************************************************************
fatima,предсказания,пророчества,гадаене,mariya,гадател,
оракул,нумерология,числа,дати,съдба,sofiya

Записано в лога Записано в лога  

В Памет на Сина ми, и на Майка ми

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.
Който има всичко - може всичко.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
29.5.2010
7517
---
събота

В началото на този месец в прогнозата си за месец май,тук в тази тема написах:

На 28.5 е Пълнолуние в Стрелец. Луната е в пълната си сила.Сборът е 9,и пак е петък.

Земята си има ден този ден. 6 е числото на Земята,и сбор между ден и месец е 6.

69 е знакът на Рак.

Да се надяваме,че няма да има нещо по-сериозно през дните от 27 до 30.

Земя в пълната си сила,и Луна в пълната си сила.
---

Два вулкана изригнаха почти едновременно през изминалото денонощие в Латинска Америка.

Пакая е най-активният от 32-та вулкана в Гватемала и изригва спорадично от 1966 г.

Годината 1966 на активизиране на вулкана изобщо не е случайна.А вулканите всъщност са 33.

Одной из особенностей Гватемалы является быстрое распространение протестантизма в этой традиционно католической стране. Доля протестантов среди верующих в Гватемале самая большая по сравнению с любой другой страной Латинской Америки и составляет 45-50 процентов.

Една от особеностите на Гватемала е бързото разпространение на протестантизма в тази традиционно католическа страна.От всички страни в Латинска Америка в Гватемала има най-много протестанти - 45-50 процента от населението.

---

Езерото Аматитлан е в подножието на Пакайя

Озеро лежит в 26 километрах от столицы страны — города Гватемала на высоте 1188 метров над уровнем моря. Площадь — 15 км. Наибольшая глубина достигает 33 метров, средняя же глубина по озеру — 18 метров. На берегу озера находится один из самых активных вулканов Центральной Америки — Пакайя.
---
Да видим числата свързани с Пакайа,и езерото му:

Година на активизиране на вулкана:1966- 66
---
Езерото:

1188 метра над морското равнище-1+1+8+8=18,1+8=9,

площ 15 кв км, 1+5=6,

най-голяма дълбочина 33 м, сборът пак е 6,

средна дълбочина 18 м, сбор 9,

сбор на буквите в Аматитлан - 9,

сбор на буквите в Пакайя - 6.

Колко вулкана има в Гватемала?

На территории страны насчитывается 33 вулкана.

33 вулкана,пак 6

За вулкана в Еквадор Тунгурауа:

Тунгурауа на езика кечуа значи Огненото гърло.

Вулкан активен начиная с 1999 года (когда из-за угрозы от него было временно эвакуирован ближайший город Баньйос), с крупнейшими извержениями 16 августа 2006 и 6 февраля 2008 года.

Активизиране на вулкана - 1999

Нови изригвания на 16.8.20066.2.2008,като последното изригване е на дата,която освен,че е на 6 число,но и се свежда до 9

6+2+2+008 = 18 = 9

6 и 9, 69

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
fatima,предсказания,пророчества,гадаене,гадател,mariya,
оракул,дати,прогнози,нумерология,приложение,sofiya

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Всяко нещо с Времето си. И с Числата си.

И с Хората си.

Мъдрите, или старите хора казват:„Всяко нещо с времето си",или „Нека да му дойде времето".

Какво се разбира,като се каже време? Часове ,дати,и атмосферни условия.Какво са часовете и датите? Числа.

Какво са атмосферни условия? Пак числа:температура,налягане,скорост на вятъра, и т.н.

Така е и с Просвещението,Индустриалната революция,и Френската Революция.

Всички учени,философи и историци търсят корените и причините на тези епохални и революционни събития във всичко друго,но не и в числата.

И в хората.

А всъщност именно те са причината да се случат тези събития.Числата които са в тези години,и хората които се раждат през тези години,и са живи по време на тези революционни събития.

Кога се случват те?

Просвещение

Просвещението е духовно движение, обхващащо периода от края на XVII до началото на XIX век (според някои, като официална дата на започване на Просвещението може да се посочи 1715 — годината, в която Луи XIV умира). Просвещението продължава да има влияние и през XIX век.

Целият 18 век,годините от 1700 нататък са под знака на 7.А предния 17 век е под знака на 6. Кои хора са живи и в разцвета си през 1715 в началото на Просвещението?Хората родени след 1660 година.

Просвещението трае докато са живи хората родени през 18 век.

Индустриална революция

Индустриалната революция е дълбока технологична, икономическа и културна промяна, настъпила в Западна Европа в края на 18 и началото на 19 век.

Френската Революция

Щурмуването на Бастилията, 14 юли 1789 г.

Датата е от явните съдбоносни дни.

Френската революция е период от историята на Франция, продължил от 1789 до 1799 г. и изпълнен с мащабни политически и социални катаклизми.
---

Какво по-особено има в тези години?

Особеното е,че са пълни със съдбоносни дни както ги наричам аз. Със явни и скрити съдбоносни дни.Дни в които стават чудеса.Дни които са изпълнени с идеи, творчество, революционен дух,дни които променят света.Революционен дух който може както да съзижда,така и да разрушава.Във всички случаи има промяна.

В явните съдбоносни дни за добро,а в скритите съдбоносни дни промените могат да бъдат както за добро,така и за зло.Зависи кое число ще надделее: 6,или 7.

Освен,че самите дни са такива,така и всички родени хора в такива дни са явни,или скрити псиархитекти.Хора,които имат дарбата да променят себе си,и обкръжението си.

Затова и Просвещението е наречено духовно движение.А Индустриалната Революция е станала възможна благодарение именно на явните и скритите псиархитекти учени,философи, и изобретатели.

Не всичко което се случва през този век е добро,но е факт,че се извършва духовна политическа,и индустриална революции. Индустриалната револююция и просвещението са свързани с капитализма,и с това,че машините отнемат работата и препитанието на обикновените хора.Полагат се основите на модерния капитализъм,на експлоатацията на наемния труд,на фондовете,на борсите,на капиталовите пазари,на финансовите инструменти,и на съвременните банки.

Хората които са едни от основните идеолози на тези революции са от явните и скритите псиархитекти.

Всички те са философи,математици,учени-физици,химици,и изобретатели.

И протестанти.

Такива са Барух Спиноза,Готфрид Лайбниц,Леонард Ойлер,Уилям Хогарт,Жан Жак Русо,Джеймс Уат,Луиджи Галвани,Георг Ом,Робърт Бойл,Бенджамин Франклин,и още много други,които няма да изреждам всичките тук.
---

Индустриалната Революция е почнала с изобретената от Джеймс Уат парна машина.

На Жан Жак Русо дължим идеите за хуманизма.

На Ом,Галвани,Лайбниц,Бойл,Франклин,и още много други знайни и незнайни учени,дължим електричеството, електрическите машини,двигателите с вътрешно горене,и т.н.

Но всъщност дори и да не са били те,щели да бъдат други хора.

Точно тогава им е било времето на тези събития,и точно тогава са се родили хората способни да извършат революциите.

Защото всички хора поначало са имали 6 и 7 в датата на раждането си от годината,и това е увеличило шанса да се родят много псиархитекти.

Имало е и много хора с числото на звяра в профила си,които заедно с това са били от скритите псиархитекти.

––––

Както и в 20 век. Хората родени между 1960 и 1979 извършват в момента новата революция в глобализацията на света,компютърните технологии и световните мрежи,завладяването на Космоса,телекомуникациите, спътниците,и военните технологии.

Точно от хората родени между тези години зависи какво бъдеще ще има светът в близките години.И дали изобщо ще има бъдеще.

И от тези, които са в основата на Новото Просвещение,Новата Ера.

А и самите години бяха съдбоносни за цялото човечество.Именно през тези години се извършва революция в завладяването на Космоса, революция в глобализацията,революция във всички науки,урбанизацията,и поставянето на основите на нови научни дисциплинии новите технологии.

Тогава почва и сексуалната революция:

Сексуална революция е термин, който се отнася за промените в сексулното поведение на хората, характеризиращо се със съществено нови и различни сексуални ценности, ориентации, норми и отношения свързани с разкрепостяване на личността. Тези промени са най-драстични през 1960-те и 1970-те.

И движението на хипитата

Хипи, наричано още хипи движение или хипарство (на английски hippy или hippie - моден, стилен) е младежко движение, което възниква в САЩ през 60-те години на XX-ти век и постепенно запада след 70-те.

---
Съдбоносни сега са този, и следващия месец заради многото скрити съдбоносни дни в тях.
fatima,предсказания,пророчества,гадател,mariya,оракул,нумерология,числа дати,псиархитекти,предопределение,sofiya

---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
6.6.2010
7517
---
неделя

4.7.1776 Денят на Независимостта

4.7. е официалният Ден на Независимостта на САЩ.

Макар,че официално договорът за независимост от Великобритания е подписан чак на 3.9.1783г.

Това е пример за подмяна на дати.Датата на която се определя официален празник за създаване на страна,за начало на фирма,за откриване на какъвто и да е обект,магазин,предприятие,и т.н.,до забиването на знаме на завършения покрив на къща,е като рожден ден.

И е много важен изборът на подходяща дата.Който го знае,се съобразява с това.

Но много често въпреки съзнателните усилия на хората за подбор на „Добра дата,Съдбата,случайностите,направляват кога точно,в кой ден да се случи дадено събитие.

4.7.1776г е от скритите съдбоносни дни.Затова и САЩ беше успешна страна скрит псиархитект.

Така е.Както има хора псиархитекти,така има и страни псиархитекти,градове псиархитекти,и т.н. Всичко което има рожден ден,може да се анализира така,както се анализират хората.И носят същите черти на характера,енергия,целеустременост,и т.н. характерни за хората.

Всъщност официален Ден на Независимостта на САЩ е 3.9.1783г.

Така,че Рождената Дата на Щатите е 3.9.1783г.

Истинският Ден на Независимостта на Щатите е 3.9.1783г.

За съдбата на България.

Ако за официален ден, който е считан за рожден ден на България бяха приели 6.9.1885 г.- денят на Съединението,а не 3.3.1878 - датата на подписването на Санстефанския договор,

сега България щеше да бъде съвсем друга,и със съвсем друга по-добра съдба.Защото 6.9.1885 е също от скритите съдбоносни дни.А 3.3.1878 не е от най-добрите дни, нито за раждане на човек,нито за създаване на държава.Но не е и от лошите.

Годината 681,която е приета за начало на българската държава,също е предопределила Съдбата и.

Но така е било писано да бъде.

А за всички,които тепърва ще регистрират фирма,ще строят,дом,ще купуват кола,ще подписват брак,ще сключват договори,и т.н. съветът ми е добре да подбират датите на които ще правят това.

Има много хора,които имат даден вътрешен инстинкт за избор на щастливи за тях дати.И го използват.

Но мнозинството от вас нямат този усет.И е добре да се консултирате с добър нумеролог.

fatima,предсказания,пророчества,гадател,mariya,оракул,числа,нумерология,дати,съдба,късмет,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията-приложение в живота 10 години, 1 месец Карма: 25  
10.6.2010
7517
---
четвъртък

Днес беше от дните, за които важи правилото на седмицата и единицата.

Който го е използвал,използвал.Все още слънцето не е залязло,и още някой който има нужда от малко помощ от числата,може да свърши нещо полезно за себе си.

До 15.6 се въздържайте от почване на нещо ново,ако искате да има бъдеще.

На 12.6 на власт е Новата Луна.

Мрак на Небето,мрак на Земята.Може и да поразтърси някъде.

„Добри" безлунни нощи за хищниците в човешки кожи.

До 15.6. се въздържайте от шофиране нощем.

----

fatima,предсказания,пророчества,гадаене,mariya,гадател,нумерология,хороскопи,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията и футболът 10 години, 1 месец Карма: 25  
10.6.2010
7517
---
четвъртък

Нумерология и световното по футбол

Утре почва световното по футбол.Гигантска машина за страсти,залози,печалби,реклами,чувства в целия диапазон - от мъка до върховен екстаз.

От утре светът за една огромна част от мъжете е Футбол.

От утре почват да се броят печалби и продажби.

---

Това първенство на Черния континент ще остане незабравимо за много хора и страни-участници.

Това ще е и първото световно на този континент,и последният.

---

Малко история за числата и датите свързани с досегашните първенства.

Тези от вас,които четат тази тема,знаят колко силни са числата 6 и 7.

Като анализирам датите и числата свързани със световното,виждам защо е толкова популярно и обичано от почти всички хора(освен повечето жени,разбира се).

От 1930 година насам,откакто има световни първенства,се оказва,че във ФИФА са доста големи традиционалисти,но и просветени по отношение на датите и числата свързани с първенството,
с малки изключения.

Световното е само през 6 и 7 месец,и е почвало и свършвало на дати в които има 6 или 7, с едно изключение:31.5.2002

През 1930 е почнало на 13.7 - денят е неделя

През 1934 - на 27.5 - пак има числото 7, - неделя

През 1938 - на 4.6 - събота

През 1950 - на 24.6 - събота

През 1954 - на 16.6 - сряда

През 1958 - на 8.6 - неделя

През 1962 - на 30.5 - в годината има 6, денят е сряда

През 1966 - на 11.7 - понеделник

През 1970 - на 31.5 - в самата година има 7,денят е неделя

През 1986 - на 31.5 - в годината има 6,денят е събота

През 1990 - на 8.6 - петък,от тази година почва традицията откриването да е в петък

През 2002 - на 31.5 - само в тази дата няма 6,или 7,денят е петък

През 2006 - на 9.6 - петък

И сега - на 11.6 - петък

От тези всички 19 дати има само три скрити съдбоносни дни:

11.7.1966 - понеделник

31.5.1986 - събота

8.6.1990 - петък

Така,че това е по-скоро случайност,отколкото закономерност.
----

Съвсем друго е при датите,които са определени за финала.

Всички те имат числата 6 и 7, а от всичките 19 дати 10 са от скритите съдбоносни дни.

Може да се каже,че това изобщо не би могло да е случайност.Няма случайност,когато над 50% от датите се оказват от съдбоносните дни.

30.7.1930 - сряда,

10.6.1934 - вторник,

19.7.1938 - вторник,

16.7.1950 - неделя, от съдбоносните,

4.7.1954 - неделя,

29.6.1958 - неделя,

17.6.1962 - неделя,

30.7.1966 - събота,от съдбоносните.Заради датата са се отказали от неделята,която от 1954г.е станало традиция да е денят на финала,

21.6.1970 - неделя,от съдбоносните,

7.7.1974 - неделя,от съдбоносните,

25.6.1978 - неделя,от съдбоносните.

Четири поредни първенства с финал в съдбоносни дни.

11.7.1982 - неделя

29.6.1986 - неделя

8.7.1990 - неделя

17.7.1994 - неделя,от съдбоносните,

12.7.1998 - неделя

30.6.2002 - неделя,от съдбоносните,

9.7.2006 - неделя

11.7.2010 - неделя

Както се вижда,само в първите три първенства дните са различни от неделя, а да се подберат дати,които да са едновременно в неделя,и от специалните дни,си е направо висш пилотаж.
Голямата промяна идва след Втората световна война,и това изобщо не е случайно.

Целта на използването на числата е чисто прагматично - прави се в името на печалбите и продажбите,а не за да спечели някоя конкретна страна.

Големият печеливш от всички първенства е ФИФА.

Световното е добре дошло и за отвличане на вниманието на хората от икономическата и финансова криза.

Дай им зрелища на народа,да не вземе много да мисли за виновниците за кризата,и за празните си джобове.

Тази година са спазени традициите откриването да е в петък,финалът да е в неделя,месеците да са юни и юли,но откриването и закриването не са от съдбоносните дни.

Но затова пък денят е 11,а сборът от 11.6.2010 пак е 11. Ще кипят много енергия и страсти на това първенство.Има вероятност да има сблъсъци между фенове,сблъсъци между органите на реда,и публиката,

и може би опити за насилие.

---

Съдбоносни дни по време на първенството са:

до края на месец юни,и мачовете в групите - 16,17,18,20,25 юни. Очаквайте много изненади в мачовете които ще се играят през тези дни.Доста прогнози за класирането
в групите няма да се сбъднат.

--

На 26,27,28, и 29 юни са осминафиналите. 26 и 29 са от съдбоносните дни.

На 2 и 3 юли са четвърт финалите. 3.7 е от съдбоносните дни.

На 6 и 7 са полуфиналите. И двата дена са от съдбоносните.

За участниците:

От 32 страни участнички 12 са страни скрити псархитекти.Може да има още няколко,на които поне засега не намерих датите на основаването им(рождените им дни).А някои са толкова стари,че нямат точни дати,а само години на основаване.Като Испания,Португалия,Англия.

Страните,които открих са:

САЩ,Франция,Италия,Холандия,Нова Зеландия,Нигерия,Камерун,Кот д Ивоар,Мексико,Сърбия,и Словения.Германия също е от тях,но по старата си дата,когато е била ФРГ.ФРГ е загубил от обединението си през 1990г.с ГДР.Но все пак датата се чества и важи.

Друг е въпросът дали,и доколко това качество ще помогне на футболните им отбори.

Разбира се,че футболът не е само числа,но и традиции във футбола,приоритети,и пари.

Както например за САЩ футболът не е приоритет като игра,други страни нямат толкова пари да развиват футбола си,макар,че имат таланти,а трети може и да имат пари,но нямат футболен дух в кръвта си.

Има и страни от гореизброените, които са с едни по-специални комбинации от числа в датата си.
---

Успехите на Бразилия,Уругвай и Аржентина на световните първенства в голяма степен се дължат освен на това,че футболът е в кръвта им,но и на помоща на

Йоруба,Умбанда,Макумба и Кандомбле.

Вярата в помоща на Боговете и Духовете върши чудеса.

Корените на народа и езика йоруба,и Умбанда са в Африка.Камерун, Нигерия също ще имат помоща им.Вуду също ще се използва от много африкански отбори,вкл.и от домакините.

Южна Корея също ще разчита на помоща на шаманите си.

Белите Богове срещу Черните Богове.

Многозначителен е фактът,че откриването на първенството е един ден преди Новолуние,а финалът 11.7 е точно на Новолуние.

Луната ще играе като 12 играч за някои отбори.

Белите отбори трябва да вземат много предпазни мерки,за да се защитят от магиите и заклинанията с които ще ги засипят.

Ще има много контузени и наказани играчи,и необясними загуби,ако не успеят да се предпазят.

Африканците са на своя земя,и това може да им даде допълнително предимство.

Освен това страната домакин е с традиции в противопоставянето между бялото колонизаторско малцинство,и коренните жители по тези земи.Апартейдът остави незаличими белези в сърцата и живота на южноафриканците.Откакто на власт са кореняците,за белите стана неуютно там.

Белите продължават да се изнасят от ЮАР.

Но световното,и победата на бял отбор може да е и начало на връщане на властта на белите там.Например на холандците.

Един от градове избрани за мачовете - Полокване се намира точно на Тропика на Козирога,и там по време на Бурската война е имало концентрационен лагер за 4000 жени и деца.Много духове на убити жени и деца витаят там.

Гостите за световното ще са добре дошли за всички от ъндърграунда на ЮАР.Ще има много грабежи и кражби.

Белите богове са взели връх над черните богове,когато черните се покръстили.
Но все още Духовете им витаят на Черния континент.
**********************************************************************************************
fatima,предсказания,пророчества,гадаене,гадател,mariya,оракул,нумерология,хороскопи,световно,футбол,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията - Кой обича 6 ? 10 години, 1 месец Карма: 25  
17.6.2010
7517
---
четвъртък

Числото 6 и България.

Много шестици

Ако някой попита българите,кое е числото,което най-много харесват,няма да са много хората които да кажат числото 6.

Но всъщност точно 6 се е наложило като числото на България.

Има и много числа в историята и,които са свързани с шестицата,като например:

681 година - приета за година на създаване на българската държава,се свежда до 6.

3.3.- датата на Санстефанския договор,която се чества всяка година на трети март,също се свежда до 6.

6.9. - датата на Съединението,също се свежда до 6.

Има още други такива дати,но няма да се спирам на всичките.

Още едно число е много показателно: 240 депутати в Парламента - пак 6.

По-важното е,че шестобалната система на оценяване в училищата стабилно оцелява въпреки всички реформи в образованието.

В задачката се пита,кой толкова много държи именно шестицата да е отличната оценка за учениците в България?

И кой всъщност е поставил началото на шестобалната система в България?

Ако някой си мисли,че е останало от времето на руското влияние,ще сбърка,защото в Съветския съюз,и Русия отличната оценка е 5.

И дори социализмът не е успял да се пребори с шестицата.

Защото тя се налага след Освобождението,с поканването на германски князе за царе на България.Предполагам,че именно цар Фердинанд е вдъхновителя на шестобалната система в българското образование.

---

Кой е цар Фердинанд?

Роден на 26.2.1861г.

Роден под знака на шестиците.

Фердинанд I, роден като Фердинанд Максимилиан Карл Леополд Мари Сакскобургготски (на немски: Ferdinand Maximilian Karl Leopold Maria von Saxe-Coburg und Gotha), е княз на България от 7 юли 1887 г. до 22 септември 1908 г., когато е обявена Независимостта на България и цар на България от 22 септември 1908 г. до абдикирането му на 3 октомври 1918.

През 1914-1915 под влияние на Фердинанд I българската външна политика се ориентира към Централните сили - Австро-германския блок, към който България се присъединява на (6 септември 1915). Въпреки военните успехи на фронта, България претърпява 2 национални катастрофи — след Междусъюзническата война 1913 и след Първата световна война. Скоро след пробива на фронта в Македония при Добро поле и капитулацията на България на 30 септември, цар Фердинанд абдикира на 3 октомрви 1918 в полза на сина си - княз Борис Търновски, или цар Борис III и напуска завинаги страната.

Денят 7.7.1887 е от скритите съдбоносни дни.

6.9.1915г.Две национални катастрофи за България!

И въпреки това си доживява спокойно и щастливо живота в Кобург.

Дори и българската история е снизходителна към него.Под влияние на западните историци.

До смъртта си живее в град Кобург, Германия, известно време получава пенсия от германското правителство. През 20-те години предприема продължително научни пътувания из Южна Америка, където е тържествено приет в Бразилия, Аржентина и Уругвай, както и Източна Африка.

Цар Фердинанд І, 1928 г.
През 30-те години Фердинанд често посещавал семейните си владения в Словакия - замъка „Свети Антон“ край Банска Стявница [2]. Напуска ги окончателно през есента на 1944, с напредването на Червената армия към Прага. Умира на преклонна възраст в дома си в Кобург на 10 септември 1948 г.
---

[b]Та тази прословута шестица,и шестобалната система оцеляват в образованието,и слагат своя печат от много шестици върху отличниците.

Дори и началото на учебната година 15.9 също се свежда до 6.

Дори и празникът на просветата се чества на 24.5,пак 6.

„Пълно шест" е все още стремежът на много родители за децата им.Мечтаният бележник е пълен отгоре до долу с шестици.

Затова и не е чудно,че всъщност в живота се реализират по-добре тройкаджиите,и тези с успех „много добър 5",а не отличниците с дипломи пълни със 6.

Пълните отличници или се издигат много високо,или се провалят напълно.

Слабостта на България към 6 е наложена дори и в тотото. Да улучат „шестица от тотото" е мечта на много хора в България.

Както е и в момента с натрупания джакпот от 6 милиона и отгоре.

А историята показва,че за всички,с много малки изключения,които са печелили шестица от тотото,тези пари не са им донесли щастие.

Което си е напълно логично,имайки предвид,че шестицата носи успех и щастие само на тези,които са си родени с шестици или седмици в датата,или имат едновременно и 7,и 6,и обичат числото шест.И всичко което се крие зад него.

Шестицата доста е помогнала, и помага за оцеляването на българския народ като цяло.Помага на всички,които се държат близо до земята си.Помага и на всички родени в България,които имат седмици и шестици в датата на раждането си.

На нея се дължи това,че българите в чужбина поотделно успяват,но не могат да образуват такива общности,в които да си помагат един на друг,каквито образуват другите емигранти като сърбите,китайците,и т.н.

Изразът,че „дори в ада за българите в казана няма дяволи,които да ги пазят,защото българите сами дърпат за краката тези,които се опитват да се измъкнат." се дължи на тази шестица.

На тази прословута шестица се дължи и това,че масово по света мнението за българите е лошо,и свързват България предимно с лоши епитети.

Когато се попита някой чужденец защо е така,той не може смислено да го обясни.Просто такова е общото усещане.Всеки чужденец познава по няколко българи, за които има отлични впечатления,но като се каже България,и първо се сеща за лоши неща.

Но това клеймо е лепнато за българите поради същата причина,поради която е натрапен на България и Фердинанд.

И усилено се налага отвън това виждане за България и българите.

Това очерняне е продиктувано от страха на западняците.

Наследствено им е заложен страхът от българите заради пораженията на кръстоносците им по нашите земи.

*********************************************************************************
fatima,предсказания,пророчества,гадател,mariya,оракул,нумерология,числа,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията -приложение в живота 10 години, 1 месец Карма: 25  
1.7.2010
7517
---
четвъртък

Началото на втория съдбоносен месец за тази година. Месецът почва,когато днес старата Луна е в Риби.

А какво е риба без вода,на сухо?

Луната намалява,на 4.7 ще бъде във фаза последна четвърт,а на 11 юли ще бъде Новолуние.

Дотогава не предприемайте нищо,което искате да има бъдеще.

Който го интересува само дали ще има достатъчно слънчеви дни за плажа,студена бира за най-интересната част от световното по футбол,и не му пука в каква фаза е Луната,няма да чете това.Но няма да има и много слънчеви дни за плажа си.

---

Втората част на месеца след 15.7,когато и Луната ще почне да расте,е време за планове за есента.Нищо,че никой не иска да мисли за есента и зимата в разгара на лятото,на мнозина ще им се наложи да мислят.

---

В този месец има и късметлийски дни,има и съдбоносни дни,има и скрити съдбоносни дни.

Който се интересува на кои дати се падат тез дни,би трябвало вече да е прочел за тях в статиите посветени на тях в тази тема.

Който може,нека ги използва за свое,и на близките си добро.

Някои ще уловят златната рибка,други ще се чувстват като риба на сухо,трети ще е по-добре да мълчат като риби,четвърти ще се чувстват като риба във вода,пети ще клечат край водата да уловят някоя риба за хапване,шести ще заложат мрежите за заблудени риби,седми ще са като двойнодишащите риби - могат да дишат и във въздуха,и във водата,и могат да се справят със всичко.

fatima,предсказания,пророчества,гадател,mariya,оракул,дати,нумерология,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията и метеорологията 10 години, 1 месец Карма: 25  
Имената на Ураганите

Както във всяка област на живота,така и в метеорологията числата,и имената имат огромно значение и влияние.

Като наблюдатели,изследователи,синоптици, прогнозисти,и предсказатели на явленията в атмосферата,и амплитудите във времето,метеоролозите със своите действия и думи влияят на физиката на атмосферата,и се превръщат във фактор,който сам по себе си влияе на времето и климатичните промени.

Метеоролозите са човешкият фактор в уравненията на Времето.

Цялото население на Земята също,но именно метеоролозите са тези,които измислят термините,думите,и числата в науката метеорология.

Пример за това е практиката да се кръщават ураганите. По принцип в това няма нищо лошо,защото все трябва по някакъв начин да ги различават.

Първите официални имена на урагани са дадени през 1953г. До 1979 имената са все женски.Което е напълно логично,защото атмосферата е част от Майката Земя,и е от женски пол.

Но от криворазбран феминизъм,който се използва като удобен повод,от 79 година нататък почват да се дават и мъжки имена на ураганите.Кошмар! Все едно да ви се роди момиченце,и вие понеже имате и друго момиче,решавате второто да го кръстите с мъжко име,ей така,за равновесие. Но с кръщаването с мъжко име вече се променя и характерът на урагана.С даването на мъжко име, кръстниците се опитват да завладеят и покорят женския дух на атмосферата.

И естествено е,че тя почва да се съпротивлява.Ураганите стават все по-разрушителни,а промените в атмосферата все по-непредвидими.

Почват да се проявяват все по-екстремни колебания в обичайния кръговрат на времето - необичайни застудявания,горещини,наводнения,глобално затопляне,озонова дупка и и т.н.

От същата тази 1979 година се правят и предварителни списъци с имена,с първа буква от английската азбука по ред на номерата. Тази година почна с Алекс „мъжкият" ураган.Наред е Бони.

Интересното е,че има 6 предварително утвърдени списъка с имена,които се повтарят през шест години.Тазгодишният Алекс е повторение на Андрю от 2005 година.Но понеже Андрю беше много разрушителен,името му е задраскано от списъка,и сменено с Алекс.

Това също е част от традицията. По същата причина занапред няма да име ураган Катрина.

В задачката се пита защо е избрано точното числото 6,и защо списъците са шест.И защо се въртят през шест години едни и същи имена?Все едно,че на всеки шест години се извършва повторение на всички атмсферни процеси,и пълен цикъл на кръговрата на въздуха и водата. Това е така,но годините са 7,а не 6.Както е и при човешкият организъм.Колко на брой да бъдат списъците са решили хора,които харесват самото число 6.

Всъщност защо трябва изобщо да има предварителен списък?

Нормално и логично е ураган да се кръсти след като се появи.Ако не се образува нито един по-силен,още по-добре.

С тези предварителни списъци е все едно,че предварително си планирате децата(ураганите) които ще си родите,и дори предварително сте си ги кръстили.

И отгоре на това,ако някое дете не ви хареса,следващият път ще му смените името.

И друг път съм писала за числото 6,и затова няма да се разпростирам.

Сега е модерно предварителното компютърното моделиране на атмосферните условия,и климатичните промени. С тези моделирания все едно се пуска Духът от бутилката,нероденият Петко.Със самите модели се предизвикват промените.Във всичко.Не само в метеорологията.

Опитите за контролиране на времето продължават.Разбира се,че няма да са успешни. Прогнозиране - да.Но контрол - не.

Самите числа, думи, имена,и термини които се използват за да се опишат атмосферните условия,влияят двупосочно.Но не така,както им се иска на метеоролозите.

Например думата „вали",или ще вали дъжд, беше сменена с „превалявания".

Сипе се пороен дъжд,а според синоптиците само превалява.Заслушайте се в прогнозите за времето,ако досега не сте обърнали внимание на това.

Резултатът? Вместо един дъжд да вали определено време, и после да спре,той продължава с периодични превалявания с по-голяма продължителност и сила.И примерът със слънчевите дни,на които се радват синоптиците,и се мръщят на дъждовните и облачните дни.Забравяйки,че ако няма дъждове,няма да има и хляб.Отговорът на Атмосферата? „Искате Слънце? Ето ви горещини. Не искате дъжд? Ето ви суша.Но дъждът все пак трябва да се извали някъде.И хайде поройни дъждове след пожеланите горещини и слънчеви дни.Моделирате дали ще се появят торнада породени от циклоните над Атлантика?Ами хайде да видим дали ще успея да превъплътя идеята ви в реалност."

Както и става с модела за циклоните в Мексиканския залив.Преди да правят модели,в периода 1948-1964 торнадата са били средно по шест от един циклон на година. После нараснали на средно 15 на година.

След това екип от американски метереолози построил статистически модел,с който да може да се предвижда честотата на генериране на торнадо от един ураган. Според този модел от екипа предвидили, че ураганът Катрина през 2005 ще генерира 56 торнада.Реалният брой бил 58.

Предвидили и,че ураганът Айк през 2008 година ще породи 33 торнада.Реалният брой бил 33.

Както се казва,каквото са предвидили,това и получили.Изключително точен и работещ модел.

Такива примери има много.И ще продължават.

Опитът да се преименова Метеорологията във Физика на Атмосферата с нищо няма да помогне да се преодолее човешкият фактор в тази наука.Дори задълбочава проблема.Защото вече няма Логия в наименованиято,а само Физика.

А както всички знаят от реалния живот,само физика не е достатъчна.Трябва и малко мозък.

Сегашните опити Метеорологията да се преименова във Физика на Атмосферата,са опити да се принизи ролята на Атмосферата до обикновена физика.

Което разбира се,е невъзможно.

Защото името на Метеорологията произхожда от гръцката дума Метеорос,която значи Небесен,а не от метеоритите,които са наричани така,защото изгарят именно в небето.

Всъщност тук има малка игра на букви и думи. Става дума за Матеорос,и Матеорити. От думата Матер. Майка на Небесата,Майка на Атмосферата,Матеорология.

fatima,предсказания,пророчества,mariya,гадател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията 9 години, 8 месеци Карма: 25  
Темата продължава във втората част.

Нумеро е кодът,Логия е разкриването.

Приложение в живота на Нумерологията.

fatima,предсказания,пророчества,mariya,гадател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията Числата и Хората 9 години Карма: 25  
Датата на Раждане и ДНК са неразривно свързани.

Датата на Раждане е записана в Гените,а какви ще ви бъдат Гените зависи от рождената Дата.

Темата е все по-актуална с всеки изминал Ден заедно с Продължението си във втората Част.

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,прогнози,гадател,fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: Нумерологията Числата и Хората 8 години, 9 месеци Карма: 25  
Всяко Число си има Номер,всеки Номер си има Име.

Номерът на Номера е,че е латинска Дума.

№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№
fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,ел,
fenomen,оракул,sofiya

Отиди най-отгоре Отговори
Създадено с FireBoardемисия на последните мнения

Изработка violeta.bg