Oпознаи себе си, за да се обикнеш.
Опознай мъжа си, за да го обичаш такъв какъвто е.
O
познаи децата си за да ги направиш щастливи хора!

Fatima
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Отг: 2. Покажи ми Красота Мичиган (1 разглежда(т)) (1) Гост
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 1
ТЕМА: Отг: 2. Покажи ми Красота Мичиган
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Изключен Вижте профила на потребителя
Пол: Жена Място: В Сърцата ви,в Ума ви и в Душите ви. Рожденна дата: 0007-07-07
Отг: 2. Покажи ми Красота 8 години, 8 месеци Карма: 25  
22.10.2010 (4)(5)(8)
7517
5 петък

Тази вечер ще ви покажа част от красотите на Южна Корея, основана на 15.8.1948г (6)(5)(9),след изкуственото разделяне на Корея на територии на влияние между СССР и САЩ.

Древната държава Чосон,разделена на две.

Поставено е началото на братоубийствените войни между Южна и Северна Корея.Заради империалистичните амбиции и сферите на влияние на други страни.„Разделяй и владей".

Ще има още такива братоубийствени конфликти.

Самата Южна Корея е раздирана от граждански войни.В момента е поредната образувана през 1992г република,шеста подред (6).

На 107 (8) място в света по територия,на 25 (7) по население.

Епитетът който е прикачен на Ю.корея,като един от „източноазиатските тигри" е неуместен,защото според легендите основател на страната е Танхун,син на жена-мечка с име Унньо и земния им покровител Хванун.Който пък е син на Хванин,небесния покровител.

мост-фонтан на реката Ханган,в столицата Сеул,дълъг 1140м (6).

А името Сеул е неправилна транскрипция на истинското име на града.Истинското е Соул.А жителите му си го наричат Хансон.Хансон значи „Крепост на брега на река Ханган".

столицата Сеул,град с особен статус, е пренаселена,със замърсени въздух,вода,почва.

Опожарената порта Намдемун,Суннемун,10.2.2008 (1)(3)(13,4),Южната врата на Сеул

Остров Чеджу-до.

На корейски До има две значения - остров и провинция.

Вулканичен остров с древна история.Запазил е част от древните си обичаи.На острова в крайбрежните части Удо и Мара има матриархат.Глава на семейството е жена,и я наричат Ханьо - Съпруга на Морето.

На острова има изрязани от вулканична скала образи на Каменния дядо Харубан

Вулканът Халла-сан на остров Чеджудо.Старите хора там казват;„Чеджудо си има Халла-сан,Халла-сан си има Чеджудо.Името се изписва Ханна-сан,но се чете Халла-сан.

Височина на вулкана 1950м (6),последно изригване - 1007г (8)

тук е имало много древен будистки манастир,който бил разрушен,а после след години възстановен.

кратерното езеро Пенноктам на Халла-сан

Интересна особеност на остров Чеджудо:Тук идват много младоженци на меден месец,защото специално за тях има направен Любовен парк,където има 140 интерактивни скулптури в различни сексуални пози.
Понеже поне в по-старо време младите хора са били женени и омъжвани без никакъв сексуален опит,тоест девствени,за неопитните в секса тези скулптури били един вид учебни помагала.

fatima,предсказания,пророчества,mariya,гадател,оракул,sofiya

Записано в лога Записано в лога  

В Памет на Сина ми, и на Майка ми

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.
Който има всичко - може всичко.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота 8 години, 7 месеци Карма: 25  
29.10.2010 (2)(3)(6)
7517
5 петък

Тази вечер е наред да ви покажа част от красотите на 13-ият (4) щат Род Айлънд,The State of Rhode Island and Providence Plantations,United States off America.

Червеният остров,и Плантациите на Провидението.Малкият Роди.

Най-малкият по площ щат,основан през 1636г (7) от баптисти,изгонени от колонията в Масачузетския залив заради религиозните си възгледи.

Сега само 6% (6) от населението на щата са баптисти.

Върху печата пък е сложена годината 1693г (1),златна котва на тъмносиньочерен фон котва и думата Надежда - от библейската фраза „Надеждата е като котвата за душата"

29.5.1790 (2)(7)(6) - дата на присъединяване към съединените щати.

Щат,който носи името на един от островите си в залива Наррагансетт.

Род на холандски значи червено,оттам и Род Айлънд значи Червеният остров.Островът си има и име Акуиднек,който е на езика на живелите по тези места племена.

Показателни са и имената на другите по-големи острови в залива:

Prudence Island, Patience Island, Hope Island, and Despair Island.

Мъдрост,Търпение,Надежда,и Отчаяние.

Представете си,да живеете на остров Отчаяние.

Наррагансетт пък е името на местното индианско племе.А остров Конаникут в залива носи името на последния вожд на племето.

Най-високата точка на щата е хълмът Джеримот Хил,247м (13,4).

Нюпорт на Род Айлънд

един от символите на щата - Маунт хоуп бридж.Като няма плании в щата,и надеждата става планина.

остров Прудънс,а местните индианци са го наричали"Chibachuweset",or "Chibachuwese"

Fall River

Фарът на Блок Айлънд

Блок Айлънд
местните индианци са го наричали "Manisses" which means "little island of Manitou",Манисес,малкият остров на Маниту

Great Salt Pond,Великият Солен басейн на Блок Айлънд

столицата Провидънс,Провидение,на река Провидение.Сградата на Банк ъф Америка в Провидънс е висока 130м (13,4).

«God’s merciful Providence», „Божие милосърдно Провидение",според думите на основателя на града през 1636г - баптистът Роджър Уилямс,изгонен от пуританите от колонията в Масачузетския залив.

Градът е разположен върху 7 хълма.На този факт се отдава голямо значение в щатите,макар,че хълмовете на Провидънс са ниски.

В първите си години,градът е служел за религизно убежище на баптисти,квакери,евреи,хугеноти,англикани и католици.Ортодоксалните масачузетски пуритани наричали Род Айлънд „Отходния канал на Нова Англия".

С течение на годините градът западнал.
След Втората световна война Провидънс станал мафиотската столица на Нова Англия.

река Провидение,дълга 8 мили (8), 13 км (13,4)

Брауновският университет в Провидънс,единственият университет в щатите,където се преподава Египтология,и История на Математиката.

Провидънс е известен с мнозинството еднополови бракове,които се сключват тук.

The Rose Island

Блекстоун ривър,река Черният камък

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
31.10.2010 (4)(5)(8)
7517
7 неделя

Днес ви показвам част от красотата на Кентъки,15-ият (6) щат,United States off America,1.6.1792г (1)(7)(8),денят е от специалните скрити съдбоносни дни.

Щатът на блуграс и бърбъна-царевичното уиски.Основен център за производството на бърбън в щатите.

Блуграс,Bluegrass,на латински Poa annua,синя трева.

Щат на Подземието,подземния свят.Тук са най-дългите в света пещерни системи,включително и най-дългата пещера в света - Мамонтовата.В нея няма никакви мамути,а името идва от мамонт - огромен.Все още не зна[t колко точно е дълга пещерата,и всяка година навлизаt все по-навътре в нея,откриват се нови разклонения,без да е достигнат краят и.Достигната дължина досега е 587км.
Разбудени са много подземни духове.

33,68% (2) евангелисти,баптисти 24,25% (13,4),10,5% (6) католици,останалите са от други протестантски деноминации.

Тук има и река Стикс,името е по подобие на митологичната река на забравата.

На печата на щата има двама мъже,единият облечен като трапер,а другият официално,които се здрависват по определен начин.
И надпис на английски:"United we stand, divided we fall." „Съединени стоим,разделени падаме".
Цветовете на печата са тъмносиньо,черно,зелено, и златно.

Латинският девиз на щата е:"Deo gratiam habeamus"

Името на щата идва от името на река Кентъки.А името е на езика на местните индиански племена и значи Тъмна и кървава ловна територия,"dark and bloody ground".

Голяма част от територията на щата е заета от части на Апалачите.

Има и едноименна река Кентъки,и езеро Кентъки

язовир Къмбърленд

Скалата Полумесец,Halfтът на блуграс и бърбъна-царевичното уиски.Основен център за производството на бърбън в щатите.

Блуграс,Bluegrass,на латински Poa annua,синя трева.

Щат на Подземието,подземния свят.Тук са най-дългите в света пещерни системи,включително и най-дългата пещера в света - Мамонтовата.В нея няма никакви мамути,а името идва от мамонт - огромен.Все още не зна[t колко точно е дълга пещерата,и всяка година навлизаt все по-навътре в нея,откриват се нови разклонения,без да е достигнат краят и.Достигната дължина досега е 587км.
Разбудени са много подземни духове.

33,68% (2) евангелисти,баптисти 24,25% (13,4),10,5% (6) католици,останалите са от други протестантски деноминации.

Тук има и река Стикс,името е по подобие на митологичната река на забравата.

На печата на щата има двама мъже,единият облечен като трапер,а другият официално,които се здрависват по определен начин.
И надпис на английски:"United we stand, divided we fall." „Съединени стоим,разделени падаме".
Цветовете на печата са тъмносиньо,черно,зелено, и златно.

Латинският девиз на щата е:"Deo gratiam habeamus"

Името на щата идва от името на река Кентъки.А името е на езика на местните индиански племена и значи Тъмна и кървава ловна територия,"dark and bloody ground".

Голяма част от територията на щата е заета от части на Апалачите.

Има и едноименна река Кентъки,и езеро Кентъки

язовир Къмбърленд

Скалата Полумесец,Half Moon Rock

Court House Rock Съдилището

Haystack Rock Куп сено

Creation Falls Водопад на Сътворението,Творчеството,на Ред Ривър,Червената Река

Black Mountain Черната планина,1,905 фута (6)

град Maysville

град Marion

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Аляска 8 години, 7 месеци Карма: 25  
1.11.2010 (1)(3)(6)
7517
1 понеделник

Аляска - 49-ият (4) щат,United States off America. 3.1.1959 (3)(4)(1).

Земята на полунощното Слънце,Mainland.

На знамето си има 8 жълти звезди на тъмносин фон - 7 за съзвездието голямата Мечка,и 1 за Полярната Звезда-Алфа от Малката мечка.

Знамето е учредено на 2.5.1927г (2)(7)(8),и утвърддено на 9.7.1927г. (9)(7)(8),денят е от явните съдбоносни дни.

Размерите на знамето са 125 см (8) на 177 см (6).

Изборът на съзвездието Голяма мечка,и Полярната звезда са символични,и би трябвало да символизират моща на Севера.

Знамето на Аляска е променяно много пъти,като основната промяна е в конфигурацията на звездите върху американското знаме.

Това знаме е 11-тото поред.

Решението за продажбата му на щатите от Русия е взето на 16.12.1866г (7)(1)(4).Денят е от специалните дни.

Самата продажба е извършена на 30.3.1867г (3)(6)(1).

Най-високата планина на континента Северна Америка е тук - Маккинли - 6194м (2).Така е назована по-късно.Истинското име на планината е Денали,и на езика на местните племена значи Върховният.

Тук има активни вулкани,и ледници,между които и Мейлспин.

Общо в Аляска има 71 (8) ледника.

ледникът Аурора,Aurora,кръстен на Северното сияние,което напуска тези места.
Ледниците и снегът също са тръгнали след сиянието.

Почвата,водата,въздухът,атмосферата,йоносферата,ледовете,снегът са замърсени от промишлеността,добива на изкопаеми, добива на нефт и газ,и научните експерименти тук.

най-големият град на щата Анкоридж

град Гакона

град Ситка,бившият Новоархангелск,основан през 1799г (8)

Централната част изгаря в големия пожар на 2.1.1966г (2)(3)(7),денят е от скритите съдбоносни дни.

Тук има православен храм на Архангел Михаил,който също изгаря в пожара,но хората успяват да спасят църковната утвар и повечето ценни реликви.

В този храм има Икона Божией Матери Казанской («Мадонна Ситки»),Мадонната на Ситка.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
3.11.2010 (3)(5)(8)
7517
3 сряда

Изборът ми тази вечер на части от красотата от:

Dammam,Даммам

Maracaibo,Маракаибо,площ 13 000 кв км (13,4)

Texas,Тексас

Kalifornia United States off America,Калифорния

Louisiana United States off America,Луизиана

Alaska United States off America,Аляска

Oklahoma United States off America,Оклахома

Kanzas United States off America,Канзас

Mer du Nord, Nordsee, Noordzee, Noardsee, North Sea,Северно море

Golfo de Mexico,Gulf of Mexico, Golfe de Mexique,Мексикански залив

State of Kuwait,Кувейт

The Persian Gulf,Персийски залив

*****************************************************************8

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Охайо 8 години, 7 месеци Карма: 25  
6.11.2010 (6)(8)(2)
7517
6 събота

Днес е ред да покажа част от красотата на Охайо United States off America,17-ият (8) щат,1.3.1803г (1)(4)(7).

На 34 (7) място по площ,и на 7 място по население.

Mother of Modern Presidents,Майка на съвременните президенти,щат на конския кестен.

На герба си има сноп пшеница,сноп със 17 (8)стрели,слънце с 13 (4) лъча,обработени поля,река Сайото,планина,и връх Логан.

Знамето на Охайо е единственото в щатите,което не е с правоъгълна форма.Цветовете са щатските тъмносиньо,червено,и бяло.Тъмносин равнобедрен триъгълник.На него има общо 17 звезди,в две групи - от 13,които са наобиколили кръга и 4 ромбоидно разположени звезди.И червеникав кръг вписан в бял кръг.

едноименната река Охайо

Щатът има голяма миграция и висок процент безработица.

Тук има геоглифи във вид на земни насипи на древните собственици на тези земи

Змийската могила,дълга 440м (8) Въпросът е какво се опитва да погълне змията.

Алигаторът

град Ментор,Mentor

тук има и градче с името Mentor-on-the-Lake Ментор на езерото

река Сайото

столицата Кълъмбъс,The Discovery City,The Biggest Small Town In America,„най-големият малък град на Америка",основан през 1797г (6)

Мансфийлд,на 66 мили,106км(7) от Кълъмбъс,на 80 мили от Кливланд,основан през 1808г (8)

град Синсинати,кръстен на Луций Квинкций Синсинатус,римски консул и диктатор

гербът на град Синсинати - везни,меч,„скиптърът на Меркурий", надпис Juncta Juvant,и
годината 1788 (6)

В градския затвор на Синсинати 80% от затворниците са цветнокожи.

Мейсис Синсинати

езерото Ери

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Индиана 8 години, 7 месеци Карма: 25  
10.11.2010 (1)(3)(6)
7517
3 сряда

Изборът ми днес е Индиана United States off America,19-ият щат,11.12.1816г (2)(5)(3)

Един от малкото щатове,чието име се изписва и изговаря еднакво.

Индиана значи Индианска земя.И това име изглежда е проблемно за местните жители,защото не обичат да ги наричат Индианци,както би трябвало от името на щата,като тексасци например,а се наричат хужъри.

Върху герба на щата има годината 1816 (7),дървосекач,който сече дърво,и бизони,коио бягат оттам.Да,доста красноречив печат.

По земите на щата са живели 4 индиански племена от Мисисипската култура - племената Потаватоми,Кикапу,Делауер и Маями.Те са строели пирамиди.

Първите заселници по тези земи били французи,и затова първата колония основана през 1725г (6) била наречена Нова Франция.

река Уобаш,дълга 960км (6)

Бялата река,Уайт ривър

столицата Индианаполис,The Circle City, Indy, Naptown

Намира се в окръг Марион,(Marion County). На герба си има кацнал орел,който държи в клюна си везна.

има и град Марион,но в друг окръг,1831г (4)

В щата има католически университет - Notre Dame, Indiana,в град Саут Бенд

А също така и Holy Cross College and Saint Mary's College - колежи Свети кръст и Сейнт Мери.

най-голямото езеро на щата Wawasee,носи името на вожда на племето Маями Wau-wuh-see

град Кармел

градчето Сейнт Майнрад

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Мисисипи 8 години, 7 месеци Карма: 25  
11.11.2010 (2)(4)(7)
7517
4 четвъртък

Тази вечер е ред на Мисисипи,20-ият щат United States off America,10.12.1817 (1)(4)(3),на 31 (4) място по население,на 32 (5) място по площ.

Magnolia State,щатът на магнолиите,има 7 национални парка на територията си.

Щатът се намира в Алеята на Торнадата.Всяка година предимно през южната част на щата преминават около 27 (9) опустошителни торнада.

Името на щата е по името на река Мисисипи,което на езика на местните индианци е misi-ziibi - великата река.

Мисисипския девиз е на латински: Virtute et armis - С храброст и оръжие.

столицата Джаксън,основан 1822г (4),население около 170 хил. (8) души

Джаксънския държавен университет е от веригата „Историччески черни университети",специални университе само за чернокожите.Интересно защо са запазили в наименованието на тази верига университети дума черни,при положение,че вече негрите официално ги наричат цветнокожи.

Woodall Mountain,807 фута,(6),246 м (3),най-високата точка на щата.Забележително е как на всеки що годе по-висок хълм се дава гръмкото име планина.

едноименната река Мисисипи,2320 (7) мили,3734 (8)км,непредсказуемата.

fatima,предсказания,пророчества,mariya,гaдател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Илинойс 8 години, 7 месеци Карма: 25  
18.11.2010 (9)(2)(5)
7517
4 четвъртък

Поредният щат,на който показвам част от красотите:

Илинойс United States off America,21-ият (3)щат,дата на присъединяване - 3.12.1818г (3)(6)(6),щатът в прерията.

На знамето на щата е изобразен гербът му,на който има слънце с необичайно изобразени лъчи,вода,камък,орел с лента в клюна си,щит с 13 звезди,трева.

Знамето е одобрено на 6.7.1915г (6),(13,4)(2),денят е от скритите съдбоносни дни.

Но с течение на времето се оказва,че знамето не е разпознаваемо,че е точно на Илинойс.Защото прилича на знамето на Мексико заради орела със змия в клюна.

Затова на 1.7.1970г (1)(8)(7) се добавя изписаното име на щата върху знамето.Денят е от явните съдбоносни дни.

Земите на сегашния щат за първи път са изследвани през 1673г (8) от двама френски мисионери йезуити - Жак Маркет и Луи Жолие.Жак Маркет е бил от специалните скрити псиархитекти,и е един от основните изследователи и „покръстители" на щатите.

През 1844г (8) от щата са изгонени заселилите се там мормони.

най-големият град на щата,Чикаго,основан през 1795г (13,4),на 26 (8) място в света по население град,„Градът на ветровете",основан от йезуита Жак Маркет,първоначално като мисионерски пост.
За първи път е означен на картата на страната през 1833г(6) като селище с 350 (8) човека.
Обявен за град на 4.3.1837г (4)(7)(8).
През 1871г (8) една трета от града изгаря в големия чикакгски пожар.Пожарът започва на 8 октомври.

Градът на гангстерите,градът на Ал Капоне.

Moody Church,протестанстската евангелистка църква Мууди,Чикаго,кръстена на основателя си Дуайт Мууди.

Чикагския университет,основан през 1890г (9) от баптисти,с парите на Джон Рокфелер.
В този университет се реализира Манхатънския проект,целта на която е управляемата ядрена реакция.Стартиран е на 17.9.1943г.(8)(8)

Фермилаб

столицата град Спрингфилд,основан 1840г (4)

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Лисабон 8 години, 7 месеци Карма: 25  
19.11.2010 (1)(3)(6)
7517
5 петък

Днес е ред на Лисабон,Lisboa,Olisipo,«Alis Ubbo»,древен град,преминал през много премеждия,между които Лисабонското земетресение от 1.11.1755 (1)(3)(3),когато е сринат до основи.

Древен красив град,с древна архитектура.

Който е използван за съвсем други цели,а не за това,за което е построен.

Белемската Кула,Santa Maria de Belеm,35м (8) Напразно помоща и търсят хора,които са изгубили покровителството и заради делата си.

Замъкът,името на свети Георги му е дадено много по-късно.

дворецът Мафра

дворецът Келуш

Сан Бенту

катедралата Santa Maria Maior de Lisboa or de Lisboa,1147г (13,4)

Castelo dos Mouros,Sintra

Amadora

Mosteiro dos Jerоnimos,Йеронимити,Джеронимо,Йеронимуш

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Мисури 8 години, 6 месеци Карма: 25  
25.11.2010 (7)(9)(3)
7517
4 четвъртък

Поредния щат,който е наред да покажа част от красотите му:

Мисури United States off America,24-ият (6)щат,10.8.1821 (1)(9)(3).

Един от малкото имена,които в края си имат истинско i вместо у за буквата „и".

На 17 (8) място по население в щатите.

Печатът на щата е интересен.
На него има две кафяви мечки гризли,които държат щит във формата на закопчан колан,закичен отгоре със рицарски шлем със зелени лопатарски рога.

Вътре в закопчания колан щитът е разделен на две по средата,като едната половина е заета от герба на щатите върху бял фон,а другата половинка е пак разделена на две.В долната част върху червен фон има бяла мечка(къде в Мисури има бели мечки?),а в горната половинка върху син фон има полумесец обърнат с рогата нагоре.Полумесец и бяла мечка - многозначителна комбинация.Може да се приема и за рога и мечка.

Върху колана има надпис на английски :Обединени стоим,разделени падаме.

А отдолу под щита има лента с надпис на латински Salus populi supreme lex esto.Нека доброто на народа е върховен закон.

Най-отгоре над шлема има синьо небе с 24 (6)звезди.

А под лентата има годината 1820 (2) написана с римски цифри:MDCCXX,макар,че щатът е присъединен през 1821г.(3).

Мисури има 114 (6) окръга,и един независим град.

реката на която е кръстен щатът,Мисури,Missouri,е най-дългата река-приток в щатите - 4740км (6).
На езика на местните индианди името значи Мръсна,кална река.Та значи,и щатът се казва Мръсна река.
Прякорът на реката е «Big Muddy»,Голямата мътна река,Голямата кал.

столицата Джеферсън сити

най-големият град на щата,Канзас сити,основан 1831г (4),обявен за град на 28.3.1853г. (1)(13,4)(3).С население 444 хиляди жители.

град Сейнт Луис,основан 1763г (8).Според изследването «Cities Crime Rankings 2010», Сейн Луис е най-опасният за 2009г град.

Арката на снимката е наречена „Врата на Запада",като символична точка на започване
на американския „Запад".

*********************************************************************************

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Арканзас 8 години, 6 месеци Карма: 25  
5.12.2010 (5)(8)(2)
7517
7 неделя

Днес е ред да покажа част от красотата на Арканзас,Arkansas United States off America,25-ият (7) щат,15.6.1836 (6)(3)(3),

„Мечата земя", „Земята на възможностите", „Щатът чудо", „Натуралният щат". Доста бомбастични прякори на щата.

На 33 (6) място по население в страната,на 29 (2) по територия.

Девизът на щата е на латински:Regnat Populus,„Народът управлява сам".

На герба си има Ангел на милосърдието със сини крила,бежова рокля и черна коса,Богиня на Свободата,пак с бежова рокля,вписана в кръг със 13 сини звезди,и лъчи излизащи от кръга,все едно е Слънцето,щатския орел със щит на който има плуг,параход,улей и сноп,а в клюна си държи тъмносиня лента с девиза на щата.На герба има и меч на правосъдието с надпис Justice.Щитът е светлокафяв,мечът е кафяв,и има странна форма,особено дръжката,крилете на орела са тъмнокафяви,елементите на щита са черни.Лъчите на кръга също са черни.

Печатът е променян последно на 23.5.1907 (5)(1)(9),и оттогава си е същият.

Името Арканзас на щата е сродно с името на щата Канзас,и е наследство от местните индианци.

столицата Литъл рок,малка скала,1831г (4)

едноименната река Арканзас в Литъл Рок

река Бъфало

град Алма,Alma Arkansas

град Ел Дорадо

в Арканзас си имат фестивал на Mayhaw,който се провежда в Ел Дорадо

град Марион

град Мена,Mena в Rich Mountain 2,681 (8),основан през 1896г. (6)

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Къзъмен 8 години, 6 месеци Карма: 25  
10.12.2010 (1)(4)(7)
7517
5 петък

Камчатка

Стратовулканът Кизимен,2485 м (1),последно изригване на 3.5.2009 (3)(8)(1)

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Мичиган 8 години, 6 месеци Карма: 25  
20.12.2010 (2)(5)(8)
7517
1 понеделник

Наред е да покажа част от красотата на Мичиган,Michigan United States off America,26-ият щат (8).

Дата на присъединяване - 26.1.1837 (8)(9)(1),денят е от скритите съдбоносни дни.

По население е на 8 място в щатите със 9,94 млн (4) жители.Населен е предимно с бели,които са 79,6% (13,4)от населението.

The Great Lakes State,щатът на великите езера,

Water-Winter Wonderland ,щатът на водните и зимните чудеса.

Символ на Мичиган се смята ябълковият цвят.

Името произлиза от езика на местните индианци Оджибве,и всъщност трябва да е Mishigama,и значи Голямата вода.

едноименното езеро

Територията на щата е като два полуострова между Великите Езера,макар,че реално не са полуострови.По-големият прилича на ръкавица.Съединени са с моста Макино (Mackinac Bridge),който е завършен и открит за експлоатация на 1.11.1957 (1)(3)(7).

Мичигама има три латински девиза написани на герба си:

На червена панделка: E Pluribus Unum "От много, един", щатския девиз;

На щита пише Tuebor: "Аз ще защитя",

На бяла лента: Si Quaeris Peninsulam Amoenam Circumspice: "Ако търсите приятен полуостров, погледнете около вас".

Щитодържатели са елен и лос,щитът е тъмносин,с въоръжен човек,езеро,полуостров и залязващо слънце.

Гербът е със светлосин фон и щатския белоглав орел.

Първото поселение в земите на щата е основал мисионерът йезуит Йак Маркет през 1668г.(3).Нарекъл го Су Сейнт Мери.

Между Горното езеро и езерото Хурон са съединени с река дълга 112км (4) на име Сейнт Мерис, the St. Marys River.

столицата Ленсинг,градът е основан през 1835г (8)

град Масон,Mason

Детройт,основан на 24.7.1701г (6)(13,4)(4),старата слава на автомобилостроенето,град с много престъпност и много бедност.

католическата църква Света Ана на Детройт,Ste. Anne de Dеtroit,основана на 26.7.1701 (8)(6)(6),датата е от скритите съдбоносни дни.

Многозначително е какви са съкращенията на Saint - Ste.,St. на английски.

На герба и на знамето на града има две жени - една със синя рокля и червено наметало,а другата със синя рокля и червено наметало,и два надписа на латински:

Speramus Meliora

Resurget Cineribus

едноименната река Детройт.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Айова 8 години, 5 месеци Карма: 25  
26.12.2010 (8)(2)(5)
7517
7 неделя

Днес е ред да ви покажа част от красотите на Айова, Iowa United States off America,29-ият (2)щат.

Кръстен е на местното племе индианци Ioway.

Дата на присъединяване - 28.12.1836 (1)(4)(5), на 26 (8) място по площ, на 30 (3) място по население.

Американци от немски произход — 35,7 %, ирландци — 13,5 %, британци — 9,5 %, «американци» — 6,6 %, норвежци — 5,7 %, холландци — 4,6 %, шведи — 3,3 % и датчани — 3,2 %.

Първи е изследвал територията на щата йезуитският мисионер Жак Маркет през 1673г.(8).Щатът е бил френско владение до 1763г (8).

Сега в щата няма французи,но знамето е с френските цветове.

Царевичният щат,предимно селско стопанство.Но земята вече е много изтощена и отровена с химикали,торове и замърсена с гмо.

Редовно има наводнения,бури и торнада.

Голямата сиукска река,дълга 470км (2)

река Де Мойн,името е на френски и значи Маймуните. Реката е дълга 845км (8)

град Марион

езерото Дух,Spirit Lake,част от „Великите езера" на Айова

столицата Де Мойн,името е по името на реката,център на застрахователен бизнес

колонията Амана

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Минесота 8 години, 5 месеци Карма: 25  
5.1.2011 (5)(6)(1)
7518
3 сряда

Първото място през тази година,на което показвам част от красотите е щатът Минесота,Minnesota United States off America, 32-ият (5) по ред на присъединяване.

Името на езика на индианците Дакота значи Небесносиня вода.Вода е Minne.Щатът е кръстен на едноименната река.

Дата на присъединяване - 11.5.1858г (2)(7)(2)

На 12 (3) място по площ,и на 21 (3) място по население,с 5,3 млн (8) жители.

Немци — 37,3 %, (4), норвежци — 17,0 %,(8), ирландци — 12,2 %,(5), шведи — 10,0 %,(1).

Прозвища на Минесота:

(North Star State) - щат на северната звезда
(Gopher State) - щат на гоферите
(Land of 10,000 Lakes) - земята на 10,000 езера
(Bread and Butter State) - щатът на хляба с масло
(Wheat State) - пшеничният щат

някои са доста самонадеяни.

Гербът на щата е приет през 1849г (4).Заразлика от мнозинството девизи на щатовете,които са на латински,девизът на Минесота е на френски: Etoile Du Nord, което означава Звездата на Севера.
На герба са нарисувани индианец яхнал препускащ на запад кон,и фермер орящ с плуг обърнат на изток.В западната част на герба има оранжево залязващо слънце,а в източната част - борова гора с три по-високи бора.

Първите европейски изследователи по тези земи са били хората от експедицията на французина Самуел дьо Шамплейн.
Той е бил от скритите псиархитекти.Изследвал е и доста от канадските земи и е основател на град Квебек.На него има кръстено езеро Шамплейн.

река Мииннесота

Дакотската дума за вода Минне е често използвана в щата.

водопадът Minnehaha,името буквално означава водопад на дакотски

град Minneiska,името значи Бяла вода

град Minneota,Много вода

езерото Minnetonka,Голяма вода

градчето Minnetrista,Криволичеща вода,в който има Краун колеж

най-големият град на щата Миннеаполис,името е кмбинация от Минне и гръцкото Полис - град

Дакотите ги няма,но Водата,Думите,и Духът им са тук.

столицата Сейнт Пол,Saint Paul,Свети Павел

едноименната катедрала в Сейнт Пол

град Свети Облак,St. Cloud

Многозначителен е фактът как за едни думи се изписва Saint за Свети,а за други само St.,като това съкращение е същото за Street,улица.

град Mankato,в окръг Blue Earth,Синя Земя.Площа на окръга е 766 кв мили.

Кенсингтънският рунически камък,намерен през 1898г (8) поставен от викингите.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Орегон 8 години, 4 месеци Карма: 25  
13.2.2011 461 2
7518
7 неделя

Днес е ред да ви покажа и разкажа за малка част от красотите на Орегон,Oregon United States off America, 33-ият (6) щат.Щатът на бобрите.

Дата на присъединяване - 14.2.1859, 575 8.

За произхода на името на щата има една интересна версия - Aure il agua—Oragua, Or-a-gon, Oregon. От „Сиянието на водата".Но това е само версия.

Знамето на Орегон е единственото знаме в щатите,което има две страни - на едното е гербът,а на другото има бобър.

Най-висока точка на Бреговия хребет е Маунт Мерис Пик - 1249м (7)

Стратовулканът Маунт Худ няколко пъти е променял височината си,и според сеизмолозите има голяма вероятност да се активизира отново.Височина - 3424 (13,4),или 3427 (7) според различните измервания.

Columbia River,река Колумбия

Кратерното езеро,най-дълбото езеро в щатите - 594м,в кратера на вулкана Маунт Мазама.Дълго е 9,6 км,широко - 8 км

В езерото от около стотина години плава вертикално изправено отсечено дърво,което е наречено Езерният старец.Доста е мистично защо досега не са го извадили.Езерният Дух.
Може би вярват,че ако се махне,вулканът ще изригне. На дъното на езерото има хидротермална активност,което говори,че вулканът е заспал временно.

В езерото има остров,който носи името Wizard Island,Магьосническият остров,и друго по-малко, Конус Мерриам (Merriam Cone).

столицата Салем.Името идва от Jerusalem,-Salem,и навява спомен за Салемските вещици.

Орегон е щатът с най-малък процент от хора,които са вярващи християни и посещават църква.Докато в останалите щати процентът на редовно ходещите на църква е средно 80 процента,в Орегон това са само 12 процента от населението.

В Орегон няма ДДС върху покупките,и е забранено самообслужването в бензиностанциите.

най-големият град на щата,Портланд

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,гадател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Канзас 8 години, 4 месеци Карма: 25  
20.2.2011 (2)(4)(8) 5
7518
7 неделя

Днес ви показвам част от красотата на Канзас,Kansas United States off America.

Канзас - 34-ият щат.Cyclone State - Щатът на Циклоните.Девиз: Ad Astra per Aspera.

Дата на присъединяване:29.1.1861 (2)(3)(1) 6.

Канзас на езика на местните индианци означава „Хора на южните ветрове".

Разделен е на 105 (6) окръга,и има 628 (7) населени места.

В Meades Ranch в Канзас се намира геодезическият център на щатите.

Най-високата точка на щата - 1231m (7),4039 фута (7) е планината с името Слънчоглед,Sunflower,каквото е и цветето прието за символ на Канзас.

Между другото,крайното сборно число от числата в двете измервателни системи - дали ще е в метри,дали ще е във футове,винаги е едно и също.

Така наречените "Great Plains" са си всъщност прерии и пасища.
Държи се на това словосъчетание „великите равнини",защото е сродно с „Great Plans" - „великите планове".
Районът е известен като Prairie - Прерията.Така,че по-правилно е да се наричат Great Prairies.Индианските Прерии.

едноименната река Канзас,с по-популярното сред хората име Kaw,дълга 170 (8) мили,или 274км (4)

И Канзас си има своя град Rossville.

Канзас е известен с пролетните си Supercell - пролетни гръмотевични бури с мезоциклони. На пътя е на циклоните идващи откъм Мексиканския залив.Щатът често е връхлитан от едни от най-силните, мощни,и чести торнада регистрирани изобщо,откакто има статистика за торнадата.Средно над 50 торнада на година.

В щата преобладават жителите с немски,ирландски,и английси произход,като 1/3 от всички жители са немците.

Преобладаващо земеделие и животновъдство,добив на нефт и газ,космическа и самолетна индустрия.

Щатът е един от първите,който дава избирателно право на жените още през 1912г,10 години преди това право да се въведе изцяло в държавата.

най-старият университет на щата Бейкър,основан през 1858г(13,4),свързан с Обединената методистка църква.

най-големият град Уичита,център на самолетостроенето

гр.Хътчинсън

През 1943г тук са доведени италиански и немски военнопленници,затворени са в лагери,и използвани като безплатна работна ръка.

град Манхатън в Канзас,наречен шеговито The Little Apple ,малката ябълка.Първото име на града е Polistra.
Градът се в земетръсна зона.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Колорадо 8 години, 4 месеци Карма: 25  
21.2.2011 (3)(5)(9) 8
7518
1 понеделник
---

Наред е да ви покажа части от красотата на Колорадо,Colorado United States off America,38-ият щат.

Дата на присъединяване - 1.8.1876 (1)(9)(4)

На 8 място по територия,на 22 (4) по население.

Името на щата е по традиция от името на основната река - Колорадо.Цветната река.Испанска дума.Цветът на водата е червеникавокафява.

Първи тук се заселват испанци през 1706г,и я обявяват за испанска колония.

Щатът няма естествени граници,а границите са очертани по две съседни географски дължини и ширини.

На щатския герб има Око на провидението вписан в триъгълник,като масонското око,фасцис - сном брезови пръчки обвити в лента с брадва - като на френския герб,щит с чук и кирка,о в горната част на щита - планини и облаци.Планините са сини с бели върхове,облаците са бели,а небето е червено.Червено небе.

И латинския девиз "Nil Sine Numine" - „Нищо без Провидението".

Печатът е приет на 6.11.1861. Денят е от специалните дни.
После след присъединяването е добавена само годината 1876.

едноименната река

Денвър, прякори - Queen City на Запада,Wall Street на Запада.Част от конгломерата Denver-Aurora-Broomfield.
Обявен за град на 7.11.1861 (7)(9)(7) Денят е от скритите съдбоносни дни.

Градът си има герб,на който има червен женски щит с изобразен жълт ключ,който има много интересна форма.

Wells Fargo Center

Mount Evans

Първите 30 най-високи върхове на Скалистите планини се намират в Колорадо.Духът на индианците витае тук.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Монтана 8 години, 3 месеци Карма: 25  
26.2.2011 (8)(1)(5) 5
7518
6 събота
---

Следващият щат,на който показвам част от красотата:

Монтана,41-ият щат United States off America,влиза в състава на щатите на 26.5.1864 (8)(13,4)(5), официална дата на присъединяване - 8.11.1889 (8)(1)(9).

На 4 място по площ,на 44 (8) място по население.

Big Sky Country - страна на голямото небе,

Treasure State - щатът на съкровищата,

The Last Best Place - последното хубаво място.

Прозвища,които навяват разни мисли.Като „Последното хубаво място за индианците."

На герба има изобразени планини,дървета,зеленина,река Мисури,инструменти за копаене,синьо небе,и традиционното изгряващо зад върховете слънце,с характерни лъчи.

И испанския девиз:«Oro y Plata», „Злато и сребро".

Земя на много индиански племена,чиито духове още бродят тук.

езерото Света Мария в природния парк Глейшър,Saint Mary Lake.Има и река и язовир със същото име.

В щат,който носи името Планина,има много планински вериги и планини.Някои са с доста странни имена: Луда планина с връх Луд,планините Бик,Молитва,Замък.Има и окръг с името Съкровище.

В Монтана има 7 индиански езервата - Сиукси,Шаени,Кроу,. Градчето Wolf Point - Вълча точка,но и Вълча същност.

Нелепо е да се говори за правата на чуждите народи,докато коренното население е натикано в резервати на доизживяване.

Quake Lake,Земетръсното езеро,образувано вследствие земетресението със сила 7,6 по Рихтер, на 17.8.1959 (8)(7)(4).Датата е от Осмите и Четвъртите дни.

Bighorn Canyon,каньонът „Големият рог".

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Вашингтон 8 години, 3 месеци Карма: 25  
6.3.2011 (6)(9)(13,4) 1
7518
7 неделя
---

Наред да покажа части от красотата на 42-ият (6) щат,Вашингтон United States off America,на северозападния ъгъл на страната.

Присъединен на 11.11.1889 (2)(4)(3) 1.

„Evergreen State",„Вечнозеленият щат".

Щатът е оформен като отделна територия след спорове между англичаните и американците на кого да принадлежи, с подписването на Орегонския договор на 15.6.1846 (6)(6)(4)7.

Земите на щата принадлежали на много индиански племена.
Чинук, Ламми, Кинаулт, Маках, Скокомиши, Суквомиши килеуте, Синикст , Снохомиши,Кайюси, Не-персе, Оканоган, Ванапам, Палуси, Спокани, Венатчи и Якама.

Сега има оцелели индианци в 20 индиански резервата в щата,от които най-голям е Якима.

Във Вашингтон е разрешена употребата на марихуана за медицински цели.

Столицата се казва Олимпия,има полуостров Олимпик,

и планината Олимпус,Mount Olympus,висока 2427м (6).Тук има и няколко ледника,най-големият са го нарекли Синият ледник.

Доста грандоманско.
Само дето няма олимпийски гръцки богове там.

Първото име,което е дадено на планината от испанците е El Cerro de la Santa Rosalia,Санта Розалия.Но през 1778г я преименован на Олимп.

В Каскадните планини в щата има вулканична верига от активни вулкани,между които и Сейнт Хелън,която е най-активната.

Тук се намира и един от обявените за най-опасни стратовулкани Mount Rainier ,който е в десетката на най-опасните вулкани,поради близостта си със най-големия град в щата Сиатъл,и още повече заради огромните си размери.

В щата има 31 (4) федерални територии,собсвеност на страната,а не на щата.Наречени са „Дива природа".Едно от тях са нарекли „Диво небе",Wild Sky,и представлява пустинна местност.

има и град Marysville с население 60020 жители (8).

град Еверет

Климатът във Вашингтон е характерен с много сурови зими с много снегове,и зимни бури.Много променливо прец цялата година,и със силни ветрове.Има термин за метеорологичното явление Pineapple Express.

река Якима,Yakima River

паркът Marymoor,на езерото Sammamish.

град Bellevue,Белвю,„Красива гледка".

Bellevue и Believe - Вярвам.

Тази игра на буквите привлича в града хора,които смятат,че ще живеят в „богат и престижен" град.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Оклахома 8 години, 3 месеци Карма: 25  
10.3.2011 (1)(4)(8) 4
7518
4 четвъртък
---

Моят избор на красота тази вечер:

Оклахома,46-ият щат на United States off America.

Присъединяване - 16.11.1907 (7)(9)(8) 6. Денят е пт скритите съдбоносни дни.

Площ - 68 667 (7) кв.мили.

Щатът на земезахватчиците - Sooner state. Son Er - последна земя.

Името на щата идва от думите okla humma,което значи червени хора на езика на едно от племената.Червенокожите - обичайното название дадено от белите на индианците.

Щатът,в който насилствено са преселени много индианци,от много племена от другите щати,според федералния закон за изселване на индианците от 1830г.

Тук са изселени насилствено и много чернокожи.Цял щат като резерват.

На знамето на щата има индиански щит от бизонова кожа на племето Оседжей на син фон,с увесени 7 орлови пера,а върху щита са кръстосани лула на мира,и маслинова клонка.Маслиновата клонка е върху лулата.

На герба има бяла петолъчна звезда с гербовете на петте по-големи индиански племена в щата,а в средата е изобразена Колумбия,застанала между ръкуващи се индианец и фермер.В краката им е нарисуван рог на изобилието.Зад Колумбия са изобразени черни лъчи,подобни на изгряващите слънчевите лъчи,но няма нито жълто за лъчите,нито синьо за небето.Черни лъчи на черно слънце.

Върху тези лъчи е изписан е и девизът на щата на латински „Трудът побеждава всичко" - «Labor Omnia Vincit».
Смесица от латински и индиански символи.

Щатът се намира на Алеята на Торнадата.Средно по 54 торнада на година.

Тук преминава и знаменитата Магистрала 66.

Има градове с имената Ада,Алма,Полумесец-Crescent,Fairview,Marietta,Broken Arrow-Счупена Стрела.

най-високата точка на щата - Black Mesa,1516м (13,4) Черната Меса.

в Оклахома се намира смятаният за най-висок хълм в света - Cavanal Hill,1999 фута,609м (6).

Оклахома е и щатът,в който има най-много на брой изкуствено създадени езера - 200.

Великите индиански Прерии са и тук.Има бизони,орли,койоти,прерийни кучета,мечки,и лисици.

град Норман

град Тълса - типично грандоманско наречена „нефтената столица на света".Намира се в центъра на Алеята на Торнадата. Гръмотевични бури и градушките са много често явление освен торнадата.

Торнадо в Тълса.

Град на най-масовите расови размирици в историята на щатите - над 800 пострадали,над 10 000 останали без домове след пожарите.

Тълса е смятан за the " buckle of the Bible Belt - ключалката на Библейския колан.Щати,в които преобадават презветерианците,евангелистите,баптистите и методистите.

символът на презветерианския университет в Тълса.

В щата Куклуксклановците имат много подръжници.Много афроамериканци и червенокожи са си патили от тях.

Точно животът на бедните в Оклахома,и последиците от Великата Депресия са описани от Джон Стайнбек в романа му Гроздовете на гнева.

За причините да напише романа си Стайнбек казва: Написах го за да сложа печата на позора върху всички алчни копелета,които причиниха Великата депресия,и са отговорни за последиците от нея.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Аляска 8 години, 3 месеци Карма: 25  
18.3.2011 937 1
7518
5 петък
---

Тази вечер изборът ми на красота е последният щат,Аляска,Alaska United States off America.

Great Land - Велика Земя
Last Frontier - Последният рубеж
Land of the Midnight Sun - Земята на среднощното Слънце
Mainland State - Континенталният щат.

Дата на присъединяване - 3.1.1959 (3)(4)(1) 8.

На печата има лилави планини,зад които изгрява слънце,но самото слънце не се вижда.Лъчите са жълти.

Земята е оранжева,има зелени дървета и залив с два клипера.Водата в залива е огряна от слънчевите лъчи,нищо,че самото слънце още не се е показало иззад планините.В залива има пристан.

Има и фермер каращ каруца с впрегнати два бели коня.А зад каруцата има три житни снопа.В далечината между планините има къщичка с димящ комин.Освен това има и влак.Зад влака има кубични форми наподобяващи къщи без покриви.

А отстрани в сраничния кант има риба и тюлен с малкото си.

Върху знамето има 8 жълти петолъчки,с които са изобразени съзвездието Голяма Мечка,и Полярната Звезда.

Сняг,лед,вулкани.

Долината на десетте хиляди дима.

Новият вулкан Новарупта,изригването е на 6.6.1912 (6)(3)(7) 7, на 7.6.1912 (7)(13,4)(8) 1,и на 8.6.1912 (8)(5)(9) 13,4. Първите два дена са от скритите съдбоносни дни.

6-та степен на сила на изригването по 7 степенната скала.Изригването продължава 60 часа. Много мощно изригване,след което се активизират и други вулкани.

река Танана,916км (7)

двуглавата планина Денали,6194м,на езика на местните индианци,Атабаските - Великият.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота Европа 8 години, 3 месеци Карма: 25  
20.3.2011 259 7
7518
7 неделя
---

Днес изборът ми на красота са красиви кътчета в Европа.

Прекрасни места,които всеки би желал да посети поне веднъж в живота си.

Места с древна история,много археологически паметници,и прекрасна Природа.

Мархам Англия

остров Сардиния

остров Сицилия

Неапол

Тулон

Авиано

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота 8 години, 2 месеци Карма: 25  
24.3.2011 6913,4 1
7518
4 четвъртък
---

Тази вечер изборът ми на красота са:

Поетични Имена,поетични Места,вдъхновяваща Природа.

Трапани

Алмендола

Джоя дел Коле

Сигонела

Дегимомани

Пантагелия

Крит

Кадис

Севиля

Отиди най-отгоре Отговори

Последни отговори

4.Здравейте,Хора
Faatima 19-06-19 21:36
2Моя 151.Кабала Нумерология
Faatima 18-06-19 23:49
2Моя 150.Кабала Нумерология
Faatima 18-06-19 23:29
4.Здравейте,Хора
Faatima 16-06-19 22:07
2БулТракийска Кабала.262.Сродните Думи
Faatima 15-06-19 23:48