Oпознаи себе си, за да се обикнеш.
Опознай мъжа си, за да го обичаш такъв какъвто е.
O
познаи децата си за да ги направиш щастливи хора!

Fatima
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Отг: 2. Актуално.За Материала и Ресурсите (1 разглежда(т)) (1) Гост
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 1
ТЕМА: Отг: 2. Актуално.За Материала и Ресурсите
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Изключен Вижте профила на потребителя
Пол: Жена Място: В Сърцата ви,в Ума ви и в Душите ви. Рожденна дата: 0007-07-07
2. Адски актуално 9 години Карма: 25  
9.7.2010
7517
---
петък

Altera manu fert Lapidem,panem ostendat altera.

A verbis ad verbera.

Absolutum dominium.

Тази Тема е продължение на темата Политика и общество.

Тук е мястото на теми,които са актуални и значими за Обществото,и Теми свързани с политиката и социалните взаимоотношения.

Социалните Мрежи.

Много индивиди по целия свят прекарват доста от времето си в социалните мрежи в нета.
Сега е доста популярна и у нас една от тях.

Ето на какво попаднах,докато търсех нещо съвсем друго:

Германия съди "Фейсбук"
Автор: Асошиейтед прес

Германската служба за защита на личните данни съобщи, че е завела дело срещу компанията администратор на "Фейсбук" по обвинение, че събира и съхранява лични данни на хора, които не използват интернет мрежата за социални контакти.

Според нас съхраняването на данни на трети страни, без те да използват мрежата, противоречи на законите за защита на личните данни, заяви Йоханес Каспар, директор на хамбургската централа на Федералната служба за защита на личните данни.

До 11 август "Фейсбук" трябва да предостави официален отговор на обвиненията. От съдържанието на този отговор ще зависи какви мерки ще бъдат предприети след това.

Законодателството, отнасящо се до защитата на личните данни в Германия, е сред най-строгите в целия свят и подробно урежда кой, колко и какви лични данни може да използва и съхранява.

Обвинението срещу Фейсбук се гради върху схващането, че списъкът с адреси на електронната поща на всеки един от потребителите на социалната мрежа е видим за хората, с които той контактува.
---

И още една Статия по Темата:

Германия обвини Фейсбук в нарушаване на европейските закони

Програмата за разпознаване на лица притесни експерт по защита на личните данни
Водещ германски специалист обвини социалната мрежа Фейсбук, че нарушава европейските закони, като използва софтуер за разпознаване на лица. С помощта на тази програма всеки човек, който има профил в сайта и качени свои снимки, може да бъде идентифициран и да стане жертва на недоброжелатели, отбеляза експертът по защита на личните данни от университета в Хамбург Йоханес Каспар. Пред германското издание „Хамбургер Абендблат" той обясни, че е възможно всеки, заснет дори с камера на мобилен телефон, да бъде разпознат.

Програмата за разпознаване на лица позволява на потребителите да намират свои познати с помощта на биометрични данни, каквито са снимките. Тя бе интегрирана във Фейсбук в началото на юни. Софтуерът разпознава лица, като ги съпоставя с изображенията, които вече са събрани от милионите хора, регистрирани в сайта. Тъй като много от фотосите в социалната мрежа са „тагнати” от потребителите (т.е. имената на хората са отбелязани върху снимките), идентифицирането на използващите сайта значително се улеснява.

Поради тази причина Каспар призова базираната в САЩ компания да изтрие от сайта си всички индивидуални биометрични данни, които пази, и посочи, че събирането и съхраняването на подобен вид информация без съгласието на потребителите е нарушение на закона.
---Цитат

Докато четях това, се сетих за една поредица книги:

Factbook

В тази поредица има събрани всякакви данни за всички страни в целия свят.
–––

Разбира се,приликата в имената,и събирането на данни и от двете групировки,не значи непременно едно и също.
Но може и да значи.
---
********************************************************************************
Fatima,предсказания,пророчества,Mariya,гадател,оракул,sofiya

Записано в лога Записано в лога  

В Памет на Сина ми, и на Майка ми

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.
Който има всичко - може всичко.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Докладът 9 години Карма: 25  
Кой какво чете?

Шифърът на Доклада

Прословутият Доклад на Европейската Комисия.

Човек като слуша Коментарите на различните ни политици,политически анализатори,коментатори политолози,преса,медии,и т.н,има Чувството,че всички тези хора са чели не един и същ Доклад,а няколко различни Доклада.

Или,че става Въпрос за закодиран Текст,който всеки се мъчи да разтълкува,като използва различни Кодове и Шифри.И почва да гадае какво точно са искали да кажат тези,които са писали този Доклад.

За тези,на които е ясен дипломатическият Език,знаят,че в един написан официален Текст е важна всяка Запетайка,че се използва завоалиран Начин за изказване на Критика и Несъгласие,и има доста Места в Текста,които могат да се тълкуват по напълно противоположни Начини.Което с нищо не допринася за изпълняване на Целите заради които е написан Текстът,но пък оставя Вратички за измъкване за тези които са го писали.
---
Кардиналният Въпрос е кому е нужно Докладите да допускат такива двусмислени и противоположни Тълкувания.

Точно,ясно,конкретно,с Факти,с Числа.С точни Оценки - това е отлично,а другото е лошо и неизпълнено.Такъв трябва да бъде Докладът.Тогава няма да има Нужда от Тълкувания,и от цяла Армия Анализатори и Разшифровчици.

Но този ясен Начин на Писане е органически неприсъщ за Начина на изразяване на индивидите,които се раждат Бюрократи.А точно такива са мнозинството,които са в Комисията.

Имам Статия за тях в старата Тема за известните,с точни Характеристики на всички които са в тази Комисия.
---

Дейността на една държава за една Година,погледната и анализирана през Очите на европейските Бюрократи в Европейската Комисия.

И цяла Държава(Правителство) трепери какво ще пише в Доклада.А след Появата му почва трескаво Тълкуване и Дешифриране какво точно пише в този Бестселър.

Дан Браун Ряпа да яде,образно казано.

Тези,които са на Власт,и тези които симпатизират на Властта,(или са обвързани с някакви интереси с нея),подбират положителните Оценки за страната в Доклада.Ако има ясно написани такива.Ако няма,се чете между Редовете,и се подбира всяка Дума която звучи оптимистично.

Опозицията на Властта,и тези които не симпатизират на управляващите,подбират предимно Местата в Доклада,където има Намеци за Критика,или явна Критика.

И всички се опитват да се надговорят,и да изтъкват своята Дешифровка на Доклада.

Обективният,безпристрастният,точен,ясен Доклад липсва.

Обективният, безпристрастен Поглед,Прочит,и Тълкуване на този Доклад крещящо липсва.
---

Ако не беше трагично,щеше да бъде смешно.

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Демагогия 8 години, 11 месеци Карма: 25  
Употребата на някои Думи в пазарната Икономика

Речникът на Бюрократите и Реформаторите.

„Висш пилотаж" на манипулацията на масите и демагогията е,винаги когато става дума за орязване на права,заплати,работни места,добавки,заслужени придобивки на обикновените работещи,и като цяло на народа,винаги се избират думи,които иначе по принцип са положителни по смисъл.

Думи обикновено свързани с нещо положително,като оптимизма например,се превърнаха в мръсни думи за обикновения народ.

Под оптимизация на разходите,се разбира съкращаване на разходи за работна среда,работни заплати,работни запати,добавки,и т.н.на работещите.

Под актуализация се разбира пак същото.

Как пък нито една оптимизация не доведе до нещо оптимистично за обикновените трудещи се,а само за тези,които „оптимизират".

Реформата стана мръсна дума.Няма нито една планирана реформа,която да е в полза на обикновените хора.Винаги става дума за закриване на работни места,закриване на болници,театри,училища,влошаване на условията за пенсиониране,влошаване на условията за живот,и т.н.
Как пък няма нито една реформа,с която да се прави нещо добро за хората,та хората да свързват думата с хубави емоции,и с охота да се включват в реформите.

Прогресивните практики в бизнеса,и прилагането им значи пак орязване на доходи,увеличаване на цени,и влошаване на услуги.
---

Примери много. Някой зъл реформаторски демагог брилятно се пробва да използва добрите думи,за да вложи в тях скрития лош за обикновените хора резултат.

Но както се казва,има Видовден.Рано,или късно,думите се обръщат срещу изпозвачите си.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Политика и нумерология 8 години, 11 месеци Карма: 25  
Дните и Политиката

Среща на вътрешните министри от ЕС в Париж на 6 септември, основна тема на която ще бъде положението на ромите.
---

Много е поучително как се избират дати за важни срещи в „голямата политика".

Кой отговаря за избора, от какви мотиви се ръководи,и с какво се съобразява.

Нали не може ей току така да се избере някоя случайна дата.
---

На 6.9. ще се събират вътрешните министри на държавите от Ес,като засега България и Румъния не са поканени.

И ще се решава съдбата точно на българските и румънските цигани,от които Франция се опитва да се отърве.
---цитат

Денят 6.9.2010 е от Сатанинските Дни. Писах го още в първата Тема за Нумерологията на 3 страница.

А отгоре на това е от 18-стите и Шестите Дни,месецът е 9,а Сборът от Числата в цялата Дата е 18 - 3 по 6 = 666. (6)(6)(9).

6.9 е от Датите в които има комбинацията 69.

Всичко това събрано накуп няма как да допринесе положително за тези Разговори,и Последиците от тях.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Избирателност 8 години, 11 месеци Карма: 25  
Медиите и Подборът на Новините

Времето,и мястото за новини е ограничено във всяка медия,и естествено,че се налага да се подбира какво ще се включва в тях.

Тук в сила е и правилото от кои информационни агенции ще се черпят новините,и какви ще са те.Което пак е свързано с „наши" и чужди агенции.

Това правило важи за другите „цивилизовани" държави.Тук нашите медии основно залагат на лошите новини свързани с държавата ни.Което предполага и съвсем целенасочен такъв подбор.

Много често се пропускат новини,които пряко касаят хората.

Няма да коментирам политическите новини,това е отделна и бездънна тема.

Примери за пропуснати днешни новини свързани с Времето:

Всички отразиха днешното леко земетресение в София от 2,8 бала,което дори не се усети от мнозинството софиянци.

Но малцина разбраха за необичайните торнада и наводнения в Чехия и Германия.
---

Торнадо и валежи в Чехия
Автор: Евгения Йотова - кор. на БНР в Прага

Силният вятър в Чехия събори покриви и дървета. Нови обилни валежи се очакват и в следващите дни. Синоптиците обявиха първа степен на тревога в Либерецкия и Устецкия край. Двете области в Северна Чехия дадоха пет жертви при наводненията от 7 и 8 август. Материалните щети тогава достигнаха 6,5 млрд крони.

За торнадо съобщиха жителите на Вратимов близо до Острава. Силният вятър е нанесъл щети на три покрива, след като два вихъра са се събрали в един. Торнадото е изкоренило и много дървета. Няма жертви или ранени, съобщиха от местната полиция. Пожарникари-доброволци помагат при разчистването на района.

Синоптиците обаче се въздържаха и не бяха категоричин дали явлението е било точно торнадо. Ако се потвърди информацията това ще бъде второто торнадо в рамките на дни. Във вторник съобщения за торнадо се появи в моравското село Олешнице. Вятърът тогава е достигнал до 80 км/ч . Явлението е продължило около 15 минути, според свидетели.

Първа степен на тревога обявиха в Либерецкия и Устецкия край в северната част на Чехия. Опасност от наводнения обаче има и в източна и средна Чехия, както и на юг. От тази нощ се очакват нови валежи, които ще засегнат по-голямата част от страната.
---

Бури причиниха наводнения в Германия
Автор: Александър Велев - кор. на БНР в Берлин

Бури - силни дъждове, градушки и торнадо предизвикаха наводнения в големи части на Германия. Най-силно засегната бе най-гъстонаселената провинция Северен Рейн - Вестфалия. Основни магистрали бяха затворени за часове. За щастие пострадали хора няма.

Около 20 часа снощи торнадо вилня в Бад Салцуфлен в Северен Рейн - Вестфалия. За броени миниути торнадото е изкорененило големи дървета и е отнесло покривите на четири къщи.

„Чух някакъв гръм. Помислих, че е паднал самолет. Тогава погледнах навън и видях торнадо”, разказва очевидец на бурята пред германската телевизия Це Де Еф.

В Мюнстерланд в следствие на проливните дъждове и наводненията частично бе спряно движението на влаковете през нощта. Критично е положението и в Щайнфурт и Оснабрюк. Много училища в района остават затворени поради опасността от наводнения.

Основната магистрала А2, водеща към Хановер и Берлин, часове наред бе затворена след тежка катастрофа. Поради наводнения затворени бяха и други по-малки пътища. Постепенно положението в района се нормализира. Силните дъждовете се преместват на изток и според синоптиците ще продължат и през почивните дни в цяла Германия.
---

Така,че който ще пътува за някоя от двете страни,може много да се изненада от Времето там.
---

А кой знае,че в района на Бермудските острови бушува ураганът Даниел? И,че в момента се образува и следващият ураган Ърл над Атлантика.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Демагогия 8 години, 10 месеци Карма: 25  
За едното Потупване по Рамото.В Името на Рейтинга.

За слугите и лакеите по душа, висша форма на удовлетворение е да бъдат похвалени от господарите си.

Да бъдат потупани по рамото,и да им се каже,че добре служат.А,че трябва да се грижат за интересите на семейството си,да се грижат децата им да не гладуват,е второстепен въпрос.Важното е,че са ги похвалили господарите им.

В името на търсенето на похвали и потупване по рамото за добра служба,лакеите са готови да пожертват и семействата,и децата си,и да ги обрекат на мизерно съществуване.

Тази лакейска психология важи и за бюрократите.

Това отлично се знае от шефовете им.И се използва за успешно манипулиране на бюрократите по душа в политиката.

В съвременната политика „похвалите" са във вид на рейтинги в рейтингови агенции,и лични срещи с потупване по рамото.
---

По дефиниция интересите на господарите и лакейските семейства са на диаметрално противоположни позиции.Господарите нямат интерес лакеите и семействата им да станат независими и успели.Затова винаги подкрепят всички грешни действия на лакеите спрямо семействата им.

Най-успешният начин да се прокарват интересите на господарите,и да се помогне на семействата да затъват повече в блатото е да се ласкаят лакеите.

Нещастни са тези семейства,на които за „глава" на семейството е избран лакей и бюрократ по душа.

Който служи на господари,които го потупват по рамото,или го хокат в зависимост от това доколко служи на техните интереси,а не на интересите на семейството си.

Политиците лакеи на чужди господари трябва да бъдат съдени за национално предателство.
---

Fatima,предсказания,пророчества,Maria,гадател,оракул,sofia

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Растежът на Рака 8 години, 10 месеци Карма: 25  
Растеж в Името на Растежа.

Ракът на Борсите.

Растежът като Понятие бива два Вида: Оптимален,и Максимален.

Само Вселената расте безкрайно според астрономите.Които грешат.
Ще се появи някой, който да каже,че това е фундаменталната Грешка на Астрономията.

Всичко в този материален Свят си има оптимална Височина,Ръст,Размер.И максимална.
Всичко над нея вече е ненормално,Гигантизъм,дефект в Генотипа,изкривяване и деформация,неконтролируем и смъртоносен Растеж на злокачествен Тумор.

Правилото за оптималния,и максималния Растеж важи за всичко.

Важи и за Пазарите и Борсите.

Важи и за Ръста на Цените,Курсовете,Индексите,Котировките на Борсите - на всички Борси,независимо какво се търгува - Пари,или Стоки,Деривати,и всичко което ги замества..

Важи и за Ръста на Печалбите,Икономиите,Рентабилността,Продажбите,Капитализацията,Ликвидността,Оптимизацията,и т.н на Фондовете,Фирмите,Корпорациите,Дружествата,Компаниите,Агенциите,и т.н.

Страхът от намаляване на постоянния Растеж се е превърнала в Идея Фикс на всички Играчи на световните Пазари,и на играчите в световната Политика.
Всичко се прави в името на Растежа,Рейтингите на цели държави зависят от Процентите в Ръста,всички си ги мерят,на кой му е по-голям Ръстът,а оттам и Цената.

Тази Фикс Идея противоречи на нормалната икономическа,математическа,природна,и човешка Логика,и на Законите на Равновесието в Природата и Вселената.

Противоречи на общото Правило за оптималния и максималния Растеж на всичко.

Защото Растежът на Цени,Рейтинги,Котировки,Печалби,Рентабилност е за Сметка на човешки Права,Заплати,Чест,Сигурност,и Спокойствие. Техният Растеж се прави Опит да се подтиска умишлено.

Растежът на финансовите,стоковите и политическите пазари и Борси се е изродил в злокачествен Тумор,изродил се е в смъртоносен за Организма им Рак.

Фатално е за самият Организъм,който е достигнал максималния си Ръст,да се стимулира изкуствено Растежът му.Следва израждане на Клетките.

Злокачественият Тумор,Ракът на Растежа накрая убива Организма,в който расте.

Ракът на Растежа убива Пазарите,Борсите,Политиката.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Хиляда в 10 8 години, 10 месеци Карма: 25  
„Успешна" Дефиниция за бедни,гладни,болни,неграмотни,безработни,малтретирани,и социално изключени

Най-лесният начин да се създаде Проблем,е да му се даде Име,да му се сложи Етикет,и да се измисли Дефиниция.

Като в нашия популярен Виц за: „Сестра ти е Курва". А набеденият да се скъса от Обяснения,че няма Сестра.

Най-лесният начин да се закопае една страна е да се заговори за нея като за закопана страна.И дори да не е била закопана до този момент,то тя със сигурност ще бъде закопана.

Най-лесният начин да направиш 1 милиард индивиди бедни,гладни,болни,неграмотни,безработни,малтретирни и последният измислен рафиниран термин за „социално изключени ",е да ги наречеш такива,и да се отнасяш с тях като такива.

Дали тия горе по ветровитите „върхушки" на световния „елит" не го разбират това?

На фона на стачките в самите „преуспели цивилизовани" страни?

В страни,в които се създават на конвеер „цивилизованите" гладни,болни,неграмотни,безработни,малтретирани,и социално изключени хора?

А после да се пишат „програми" и да се „поставят цели на хилядолетието" и за тяхното „спасяване".

Да има да се отчита дейност,и да се усвояват фондове.

Разбира се,на този номер се хващат вече само наивниците.Защото вече никой няма Вяра в думите на тези,които се пробват да лепят Етикети на хората и Страните.

Типичен пример за този тип демагогско етикиране е нашата Страна.

И това етикиране е съвсем целенасочено,злонамерено и умишлено.

Като „Най-тъжната страна в света" например.

Което е нагла,арогантна Лъжа,Дезинформация,и Опит за Пропаганда и манипулиране на Населението ни.

Народът ни е духовит,оптимистично настроен,умеещ да се весели,обичаш Смеха и Шегата,има безброй измислени от самия него Вицове,и винаги намира нещо Добро и Весело и в най-скапаната Ситуация.

Народът ни е оцелял,защото се е смял,е казал пак някой народен Духовитко.

И продължава да се надсмива над напразните Напъни на Демагозите.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Работещите Бедни 8 години, 10 месеци Карма: 25  
Думи и Дела

Думи

2010 - Европейска година на борбата с бедността и социалното ...Затова ЕС обяви 2010 г. за година на борбата с бедността и социалното изключване.
---

Дела

Сянката на Бедността надвисва над ЕС

15% от европейците имат постоянни затруднения

Всеки шести европеец заявява, че се сблъсква неизменно със затруднения при плащането на сметките си и трима от четирима смятат, че бедността се е увеличила в държавата им през изминалата година. Това са основните резултати от ново изследване на Евробарометър за социалните последици от кризата, които бяха представени от Комисията на ЕС.
---

Стачки и протести се проведоха в много европейски страни срещу ... По настояване на Брюксел антикризисни мерки и съкращения на разходите
---

Почти половината от съкращенията ще бъдат в сферата на образованието. В стачката на 20 ноември ще участват също и други държавни служители и ...
---

От началото на годината в страната бяха проведени 5 общи стачки. ... Освен това се задават големи съкращения както в администрацията
---

Стачки и протести на работещите във въздушния транспорт на редица ... Френските авиодиспечери протестират срещу евентуалните съкращения, ...
---

Стачката на 20 май ще бъде насочена главно срещу реформата в ... Заради съкращенията на разходите на 19 май в столицата на Румъния ще се ...
---

Стачката на работниците в "Ssangyong Motors" навлиза в критична фаза ... Сегашните тачни действия срещу съкращенията започнаха на 26 май, ...
---

Стачки, свързани с условията и заплащането на труда; 1.2 Граждански стачки ... Също така се обединяват срещу масовите съкращения в сектора
---

Съкращения и стачки в заводите. Стопиране на работата до октомври и масови съкращения
---

двудневна стачка в знак на протест срещу плановете от правителството да съкрати размера на изплащаните компенсации при съкращение
---

Британските синдикати призоваха за масови стачки срещу бюджетните съкращения. 12 септември 2010
---

Така „борят" европейскте Бюрократи Бедността и социалното изключване.
Със съкращения,създаване на нови армии от безработни,и нови армии работещи бедни.

Обзалагам се на какво си искате,че до края на Годината на борбата с бедността и социалното изключване,броят на бедните и социално изключените в Европа ще нарасне още повече.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Бюрократска Катастрофа 8 години, 9 месеци Карма: 25  
Бюрократите разбиват Бюрокрацията

В първата Тема по Всичкология на 11 стр. имам Статия за Бюрократите.Който иска да знае що за Същества са те,да отиде там да чете.

Да си Бюрократ е Диагноза,а не Професия.

Бюрократите се раждат такива.
---
Навремето имаше много популярни вицове за милиционери,които се разпространяваха нелегално.

Ето един от тях:

-Колко милиционери са нужни за да се смени една изгоряла крушка?

Отговор:
- Шест.

Един да сменя крушката,четирима да въртят масата,на която се е покачил първият,а шестият да чете инструкцията за смяна на крушката,да докладва,че изпълнението на задачата е невъзможно,защото крушката е завинтена в обратна посока,и да вика подкрепление.
---

Същото е положението с бюрократите.Дай им да сменят крушка,и им гледай сеира.

Крушката като метафора на световните икономически,държавни,и финансови дела.

Позитивното в цялата работа е това,че те си вредят едни на други,като прехвърлят отговорността за несвършената,или калпаво свършената работа пак от един бюрократ на друг.Докато четат,и се ръководят от сътворените от самите тях нескопосани и калпави закони,и се обясняват кой е по-виновен от другия за положението в което са се докарали,нямат време да правят по-големи поразии.

Бюрократите по дефиниция са неспособни да взимат решения,и да носят отговорност.

Няма по-голям враг на бюрокрацията като цяло от самите бюрократи,които са в системата.

Те сами разрушават бюрократичната система отвътре.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Активният Отпор 8 години, 8 месеци Карма: 25  
Активният Отпор като Начин на Оцеляване.

Стратегията на активния Отпор като начин за Надделяване.

На фона на протестите,стачките и безредиците в Европа,свързани с орязване на права,намаляване на доходи,пенсионни „реформи",и т.н.,нашата страна остава като „островче на стабилност".

Разбира се,че има периодично провеждани стачки на отделни браншови и синдикални организации,на пенсионери,лекари,студенти,и т.н.,но те са по-скоро като провеждане на мероприятие,а не истински бунтове срещу системата.

Но това е на повърхността.Това,че народа,а не така нареченото гражданско общество, не излиза по площадите,в никакъв случай не означава,че народът безропотно приема всички рестрикции,които се опитва да му наложи държавата в името на уж собственото му „добро".

Народът отдавна е разбрал,че държава и народ са две отделни неща,и интересите на държавата са съвсем различни от интересите на народа.

Разбрал е,че ако той сам не се погрижи за интересите и оцеляването си,държавния апарат ще се погрижи още по-малко.

Лоялният към държавата си гражданин би трябвало съвестно да си плаща всички данъци,всички сметки,да купува легално всички акцизни стоки,да одобрява и спазва всички закони.

Мнозинството хора по принцип се стремят да са съвестни,изпълнителни,и лоялни граждани.На това се крепи и здравината на самото общество.

Обикновеният народ иска обикновени неща - да има дом,да има работа,да има що годе прилична заплата,да изучи и ожени децата си,ако иска,да отиде на почивка,и да задели някой лев за старини.

Без да се налага да брои всяка стотинка,и да се чуди дали утре ще има работа,и храна на трапезата си,да се притеснява как ще успее да плати постоянно увеличаващите се сметки,да се страхува да се разболее,да не знае кога ще се пенсионира,и като остарее,да мисли и за децата си,които може да са безработни,или в чужбина.

Но какво става,когато самата държава поставя народа си в това положение?

Когато насила самата система го кара да не спазва правилата,защото ако ги спазва,е застрашено самото му физическо оцеляване.

В„нормалните западни" общества народът излиза на улицата и площадите открито да протестира и отстоява правата си.

А у нас ефективният начин на оцеляване срещу системата е феноменът „Активен отпор".

Думата Протест е демагогска. Представката Про значи За.А За е обратно на Не.

Начините за активен отпор,прилагани от народа:

Държавата увеличава цените на цигарите? Голяма част от пушачите минават на контрабандни,или ръчно свити цигари.

Държавата увеличава цените на спиртните напитки? Народът минава на домашно приготвени такива. Това и отпреди си е нашенска традиция.

Държавата вдига данъците? Народът почва да търси всякакви вратички,за да не ги плаща.

Държавата увеличава възрастта за пенсиониране? Много хора почват да търсят начини за ранно пенсиониране.

Държавата и монополите увеличават цените на тока,парното,водата? Много хора престават да плащат сметките,икономисват,или крадат ток.

Държавата и бизнесът не плащат свестни заплати? Народът търси начини да си докарва странични доходи.Или емигрира.

Такива примери има много.

Народът не излиза по площадите да протестира,а активно дава отпор на всичко,което засяга интересите му.Като взима мерки за противопоставяне на всички безумия на „държавниците" си.

Иначе как би оцелял? При положение,че например пенсията му е 200лв,а трябва да плаща сметки за 300лв.

При положение,че цените растат,заплатата му намалява,а пенсиите са замръзнали до неопределеното „светло бъдеще".

Народът знае,че и да протестира,и да не протестира на площада,по-добре няма да му стане.Че само ще си губи времето,а може и някой бой да отнесе.

Поне малко би трябвало да се е поучил от голямото си скачане, с което си докара „демокрацията" през '89г.

Пък и защо да се навира между шамарите както се казва.Ако някоя стачка,или протест успее,ползата ще е за всички.Но ако загуби,поне няма да загуби „благоволението" на управляващите.

Ето съвсем пресен пример:Пари получиха точно тия болници и университети,които не протестираха.

Големият губещ от активния отпор на народа е самата държава.Държава без народ.Държава,която се грижи за себе си,за сметка на народа си.

Отговорът на народа? - Постоянен активен отпор.

Докато му кипне.И премине към активни действия.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Прекаленият „Светец" 8 години, 7 месеци Карма: 25  
Престараването като Признак на Гузност,слугинска Същност и Пресметливост

Угодниците са доста смешни и жалки в очите на тези,на които се стремят да угодят.

Особено пък когато тези,на които се угажда,усетят,че в замяна на угодията непременно се очакват ответни услуги и помощ.

По същия начин и Боговете,на които се молят хората,усещат когато някой се престарава в стремежите си да се покаже колко е набожен,и колко много прави за вярата си.

Особено,когато го прави с чужди пари,и още повече,когато го прави с мисълта,че после Господ му е длъжен да му помага.

Прекален светец и Богу не е драг,и С чужда пита помен прави, са поговорките,които се отнасят за този тип индивиди.

Политическа набожност е още по-противна в очите на Господ.

Заклетите атеисти,които преди двайсетина години разгонваха бабичките пред църквите,сега са първи в редиците пред поповете и иконите със запалена свещ в ръка.

Разкарват чудотворни икони насам натам преди избори,свети мощи преди важни срещи,даряват пари и църковна утвар,ремонтират църкви,и т.н.Но кой плаща сметките? Всичко е за народна сметка.

С народни пари показват колко са „щедри",и „вярващи".До такава степен,че сами са си повярвали,че са истинно вярващи.

И всичко това се прави с едничката мисъл да се измоли Божията помощ.

Все едно казват: „Виж Господи,колко много правя за тебе,колко много неща ти дарявам,паля най-големите свещи,дарявам ти скъпи дарове,ремонтирам ти църквите,покланям ти се,почитам те.Почитам и светците ти,мощите им,иконите им.

А в замяна искам да ми помогнеш да спечеля изборите,да си запазя властта,да спечеля много пари,да надхитря и прецакам съперниците си,да победя враговете си.Услуга за услуга."

Списъкът може да се продължи с още много молби от тоя род.

Иронията е във факта,че те не се усещат колко жалки изглеждат в очите на своя Господ.

И че Господ ненавижда тоя принцип „Услуга за услуга".И тия с чуждата пита.

И наказва точно прекалените „светци".
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.В подмолите 8 години, 7 месеци Карма: 25  
Подмолната,задкулисната Политика - под Ударите на Вълните и подводните Течения

За незнаещите: Какво е Подмол? Дупка под камък в река,море,и т.н,или под брега.

В която обичат да се крият доста речни,или морски животинки,и причакват в засада жертвите си. С интерес наблюдават как рибите на открито водят двубои,и се намесват,за да отмъкнат победената рибка,а ако успеят,налапват и победителя и жертвата.
А в същото време самите те са защитени от други,по-големи от тях хищници,които на свой ред са ги нарочили за своя храна.

Подмолните животни както се крият в подмолите,за да спасят кожата си,така крият и истинските си намерения,истинските си мисли,и истинските си навици,като пускат безобидни мехурчета в околното пространство.

Това е хитра тактика за подмолните животни,докато всичко на дъното е постарому.

Но ето,че се надига буря,вълнението се усилва,подводните течения и вълните почват да подриват брега,и отнасят камъните.

И подмолните жищници се оказват с незащитен гръб на открито,и лесна плячка за себеподобните си.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
2. Актуално.Предизборно - Неизбраните „Избрани" 8 години, 7 месеци Карма: 25  
Да попаднеш сред „Избраните"

Предизборно - Неизбраните „Избрани"

На какво ли не са готови някои Индивиди и Партии за да бъдат уж „Избраниците на Народа".
Не само у нас,а навсякъде в така наречените „демократически Общества".

На Промени в Правилата,натъкмяване на изборните Закони,на всякакви процедурни Хватки,Манипулации,откровени Лъжи,даване на предизборни Обещания,които няма да изпълнят,Оклеветяване на политическите Съперници,самопродаване на платежоспособни Купувачи на политическо влияние,и т.н.

Включително и на Идеята Гласуването да е задължително.

На всичко са готови,дори и на това да продадат Душата си на Дявола,или по-скоро на адските Изчадия,както казва Народът ни.
---

Защо е толкова важно именно да „Бъдат избрани на Избори чрез Гласуване от Гражданите на дадената конкретна Страна"?
Като е много по-лесно за Властимащите да премахнат Изборите,да си правят политически Договорки за поделяне на Властта помежду си,или направо да се бият помежду си,и който победи,да взима Властта.

Защо трябва да карат насила Народа да гласува за тях и да ги избира? Под Предлога,че така уж се дава Шанс на Народа сам да си избира Управниците?

Освен Облагите,Лостовете за Управление,Властта и Шансовете за забогатяване на Гърба на Народа,има още един Мотив,който остава встрани от Светлината на Прожекторите.

Тайният Мотив е именно в самата Дума „Избран".

По Аналогия с уж „Избрания от Бога Народ",и уж „Богоизбраните".

Всички Фараони,Императори,Крале и Царе навремето са се считали за уж Богоизбани.

И понеже по Дефиниция на Думата „Демокрация" уж означава Власт на Народа (защото всъщност означава нещо съвсем друго),това значи,че на Народа е вменена Ролята на Господ.Който трябва да избира новите „Богоизбрани".

Както има и един латински израз: Vox populi vox Dei - Глас народен,глас Божи.
Затова се пробват всячески да спечелят повече „Гласове" на Изборите - народни Гласове = Божи Гласове.
Затова и се казва „Гласуване на Изборите".

Затова и постоянно подканят така наречения Електорат да ходят и да „гласуват" на Избори под лицемерния Предлог,че така Народът уж изразява своята Воля,като едновременно с това прилагат „законови" Хватки да насочат и канализират в своя Полза народния Глас.

Всъщност тия адски Изчадия които са се самопровъзгласили за уж Избрани само се самозаблуждават,и се пробват нагло да лъжат и Обществеността,че уж Господ ги е избрал пред други.И които по същия Начин като на Изборите са готови на всички Хватки и Лъжи,за да се пробват да убедят Господ,че именно те са заслужили да бъдат „Избрания Народ".

По същият Начин както на Изборите се лъже Народа,че именно той си е избрал Победителите на Изборите,а всъщност Победата е постигната с предварително опорочени изборни Закони и Правила,с Манипулации,Фалшифициране,контролиран,купен и корпоративен Вот,с тънки Сметки,с Лъжи,Пропаганда и Очерняне на Съперниците.

Накрая в Задачката се пита:
Толкова ли са тъпи Народите,които се подвеждат по Манипулациите на тези,които искат да бъдат „Избраниците на Народа" въпреки,че не го заслужават?

Отговорът е:

Който Народ е наивен,или поне Мнозинството от него,и лесно се подвежда по „Харизмата" и пропагандистките Лъжи на Манипулаторите си,значи си заслужава да бъде лъган,разочарован,подвеждани,употребен и използван от собствените си уж Избраници.
Значи е заслужил такава Съдба.
Щом периодично се чувства така - лъган,разочарован,подвеждани,употребен и използван,значи има да изплаща Грехове.

Но идва Момент в който и най-наивните от Народа проглеждат и виждат Истината за уж Избраниците си.Както наридът ни има Пословица за Стомната - Веднъж Стомна за Вода,Дваж Стомна за Вода...
Резултатът е Отказ от Гласуване,и отказване от даване на Глас за поредните Мошеници Политикани.

Изразът „Какъвто е Народът,такива са Избраниците му" - е поредната нагла Лъжа на Враговете на Народа.

Тези уж Избраници всъщност са Неизбрани,Мошеници които нямат нищо общо с Народа, намърдали се на Власт чрез порочни изборни Закони,мръсни изборни Схватки и Практики,и чрез извратени изборни Формули,които допускат някой „Да спечели Изборите" дори и никой от Народа да не отиде да гласува.

Изборът е пряко свързан и с фундаменталния Избор на „Братски Народи",и „Политическо Семейство".

Когато уж Избраниците,а всъщност заграбилите Властта,и подменилите Гласа на Народа адски Изчадия се пробват да загърбят и отрекат Вярата,и Родовата Кръв на Народа,и се пробват да го настройват срещу братските Народи,в Името на Чуждопоклонничеството,неизменно има Последствия.

Но както се казва,накрая идва Видовден.
Както за Народите,така и за Неизбраните уж „народни Избраници" .
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Демагогия и Евфемизми 8 години, 7 месеци Карма: 25  
Евфемизмите - като Инструментариум на Демагозите

Демагогията е набор от средства и техники за въвеждане на публиката в заблуда с цел демагогстващия да я убеди в "своята правота". Най-често демагогията се използва за постигане на политически цели, за реклама и пропаганда.

Еффемизмите са част от този набор.

Темата е актуална винаги когато става дума за политика,политически цели,реклама,и пропаганда.

Евфемизмът е дума или фраза, чрез която говорещият или пишещият възнамерява да избегне дума или фраза, която за слушателя или читателя звучи обидно, раздразнително или обезпокоително.

Евфемизмите често се използват за прикриване на неприятни или дразнещи понятия, дори и оригиналният термин за тях да не е непременно неприятен или дразнещ. Този вид евфемизъм се използва във връзките с обществеността и в политиката, където понякога се нарича „двойна реч“.

Бюрократичните организации, например армията и големите корпорации често умишлено, а понякога злонамерено, плодят много евфемизми. Организациите създават изрази на двойна реч, за да описват неприятни действия, за да изглеждат неутрални или безобидни. Например в английски за радиацията, изпусната от неправилно работеща атомна централа се използва терминът sunshine units (единици слънчева светлина).

Армията често убива хора по време на война, понякога умишлено, понякога погрешка, като в двойната реч първото се нарича неутрализиране на цел (на английски: neutralizing the target), а второто косвени жертви (на английски: collateral damage). Обичайният термин за войник, убит случайно от страната, на която се бие, е че е загинал от приятелски огън. Стрелбата по хора се нарича "поразяване на меки цели", за разлика от стрелбата по бойни машини - "твърди цели". Екзекуция е установен евфемизъм за умъртвяване на човек със или без съдебен процес.

По подобен начин се създават евфемизми за неприятни явления, свързани с промишлеността, като например замърсяване на околната среда може да се смекчи с обгазяване или изтичане – описание на физическия процес, а не на вредните последици от него. Понякога може да се използва просто специална техническа терминология, вместо популярни названия, но извън точността, на техническата терминология липсват емоционалните оттенъци, а неин недостатък е липсата на контекста на реалния живот.
---цитати от Уикипедия

Пример за много използван евфемизъм са думите „Сътрудничество' и „Съдействие".

Colaboration,Co-operation

Макар,че си имат и легална и незлонамерена употреба,тези думи сега са заместители на думите „Доносничество' и „Предателство".

Например: „Задържаният отказва да сътрудничи и да съдейства" директно означава,че задържаният е отказал да доносничи и да предаде приятелите и съмишлениците си.

Или когато под „сътрудничество и съдействие" се разбира „противникът" да отстъпи,и предаде територия,ресурси,национални интереси,национален дух.

Като индианците да речем.Които не са „сътрудничили и съдействали",са унищожени.Които са сътрудничили и съдействали,са натикани в резервати на доизживяване.

По тази логика всички които съдействат и сътрудничат независимо на кого и какво са доносници и предатели.

По същата логика всички които са сътрудници на властите,са доносници и предатели за народа.

Така са опорочени тези иначе нормални думи.

Има още много такива „евфемизми",като например „Чистачи'.Така се наричат извергите които се изпращат да „почистят" терена след някое убийство,да заличат следите на истинските убийци,да оставят уличаващи други хора фалшиви следи,или да се имитира „самоубийство".
---

Колкото до двойната реч:
Това, което отличава двойната реч от другите евфемизми, е нейната преднамерена употреба от страна на правителствени, военни и корпоративни служители.

Пример за двойна реч е думата загуби (на английски: casualties), използвана от военните вместо мъртви или убити – което може да се окаже, че е опит да се прикрие фактът, че са убити хора. Често в термина загуби се включват и ранените, неспособни да воюват повече.

Характерен пример за двойна реч е евфемизмът „приятелски огън“ за атака от страна на „своите“.
---цитати от Уикипедия

В задачката се пита защо е толкова актуална,важна и съзнателно,и злонамерено използвана употребата на евфемизми и двойна реч?

Мнозинството от хората може и да не осъзнават важността на този факт,но който трябва,осъзнава това.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Популизъм и Популярност 8 години, 6 месеци Карма: 25  
Популизмът - „мръсна" Дума за Политиците Псевдопопулисти

Думата Популизъм идва от латинската populus - Народ.

И както с почти всички Думи идващи от латинския,които са преиначени и злоупотребени,и тази Дума е превърната в „мръсна" Дума в Устата на Политиците и Демагозите.

За тях воденето на Политика,която да отговаря на Нуждите на Народа,Политика,която да е справедлива и защитаваща народните Интереси е Вид Предателство на Интересите на уж „Елита".

Когато някой „заблуден" Политик предложи някаква Мярка,или Закон,който е в Интерес на Народа,веднага го обвиняват и заклеймяват като „Популист".

Тази Дума е станала толкова неудобна за Политикантите,защото обикновено когато някоя Партия предлага популистки Идеи,то зад това се крие Стремеж за печелене на изборни Гласове и Симпатизанти.А оттам и Печелене на Властта.Която Партия,после след идването на Власт,разбира се,че не изпълнява обещаното на Народа.

Както се казва: Гузен негонен бяга.

Понеже самите те са такива,подозират всеки,който предложи нещо наистина популистко - тоест в Интерес на Народа,във „Евтин Популизъм".Без предложилият го да има задни Мисли за печелене на Симпатизанти,Гласоподаватели и за свой собствен Интерес.

Политиката дотолкова е деградирала,че в нея няма Място за Хора,които наистина имат Намерение и Желание да служат на Народа.

Както би трябвало да бъде всъщност.

Поради това,че думата Популизъм умишлено е натоварена с негативен Смисъл,и самият Популизъм е станал „непрестижен" за Политиците.За да избегнат Етикета „Популист",Политиците са готови да служат на всякакви други Интереси,но не да работят в Полза на Народа.

Много ясно се вижда кой на кого служи,когато се види кои Политици най-често обвиняват другите в Популизъм.

Всеки така наречен Политик,който обвинява други Политици в Популизъм,самият той е Популист в негативния Смисъл на тази Дума,и не служи на Интересите на тези от Народа,които са гласували за него.А служи на други адски Интереси.

Затова пък всички тези Политици с мръсно Подсъзнание и мръсни Интереси,умират,и правят всичко възможно,за да са Популярни.

Която Дума Популярност пак произлиза от Думата Популус - Народ.

Мерят си Рейтингите на Популярност сред Народа,като за това служат социологическите Агенции,и си купуват такива Агенции,за да се публикуват „правилните" Рейтинги.

Ефектът от това,разбира се е краткотраен,и Истината за това доколко са популярни бързо лъсва в Отношението на самия Народ към такива „Популисти" и популярни Политици.

Народът ни е много по-мъдър и прозорлив от това,което се пробват да го изкарат тези Псевдопопулисти и Врагове на Народа.

Народът има верен Усет за тези,които се пробват да го мамят.И бързо ги отсвирва.

Затова и у нас след „Демокрацията" всички,които дойдоха на Власт бяха отсвирени много бързо.

Всеки,който се пробва да набеди Народа,че видите ли Народът ни бил черноглед,и затова се разочаровал бързо от управленците,лъже нагло и арогантно,и е пак от тези натрапени дермократични Политици и Врагове на Народа.

Истината е,че Народът отначало се подвежда от собствената си Доверчивост и Оптимизъм,че ще избере правилните Хора,и от Манипулациите на Демагозите,но после се усеща,и разбира,че пак най-нагло и вероломно са го подвели да гласува,за да дойде на Власт пак някой Продажник на Интересите му,и адски Врагове на Народа.

---

Омразата към Народа,Страхът от Силата на Народа,и Страхът от Гласа на Народа си личи и по Името на Държавата.

Кои толкова много се страхуват от българския Народ,че махнаха Думата Народна от Името на Държавата?

Вместо Народна Република България - само Република България.

На кого е Републиката,на кого е Държавата,щом не е на Народа?

Предателите и враговете на Народа ги очакват Присъдите и Наказанията на Божия и Народния Съд.

И двата Съда са справедливи,строги,безпощадни и безкомпромисни в Присъдите и Наказанията си.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.За Материала и Ресурсите 8 години, 6 месеци Карма: 25  
За Материала и Човешките Ресурси

Абракадабристика и Лингвоинженеринг
Думите са в Дъното на Всичко

Според тълковния Речник на българския Език Ресурс е:
Запас от Средства, от природни Богатства; Източник.

Корените на тази Дума са във френската Ressource - спомагателни Средства.На инглиш е запазена същата Дума.

Думата Материал е с Корени в латинската Дума Materialis - веществен,материален,а тя с Корени в думата Materia - Материя.

А според тълковния Речник Материал е Материя, Вещество, Елемент, Състав;

Вещества или Предмети, от които се произвежда Нещо; Суровини. Строителен Материал.

Така нареченият „Електорат" навремето се обиди на Думите на Б.Борисов който го нарече „Материал",защото сигурно имаха това тълкуване предвид.Пък и Б.Борисов,като употреби Фразата „Кофти Материал",имаше същото предвид,когато описваше Електората.

Което си е обидно - за това няма Спор.

Мнозинството Политици мислят по същия Начин за така наречения си Електорат,но са по-лицемерни за да не го казват на Глас.
---

Но е интересно защо същите тези Човеци не се обиждат,а приемат безропотно да ги наричат „Човешки Ресурси"?

Може би се ласкаят от Мисълта,че ги сравняват с Природните Богатства, с Полезните Изкопаеми,Запасите от Средства и с Източниците на Енергия?

Или което е по-вероятното - подвеждат по Прилагателното „Човешки" пред Ресурси.Което е използвано брилятно от Демагозите.

Но в това Словосъчетание „Човешки Ресурси" Думата „Човешки" е равносилна на да речем „Енергийни",или „Финансови" Ресурси. Човешките Ресурси са приравнени към всички други Ресурси.

Как би реагирал Електоратът,ако тези Отдели се наричаха не „Човешки Ресурси" а „Човешки Материали" и „Човешки Запаси"?

Защото всъщност Ресурсите са Материали и Запаси.

---

Вече няма „Личен Състав" а „Отдел човешки Ресурси".

Същият този Електорат вече няма Лице,не е Личност,не е отделен мислещ,разумен,работещ и творящ Индивид,а е Полезно Изкопаемо,Енергиен Ресурс,човешки Материал, и Източник на Доходи за този,който го притежава и използва.

А когато вече е Употребен,Изтощенм,Изчерпан,и не носи Печалби,се изхвърля на Сметището.

Каквато е Практиката във всички така наречени западни демократични Общества.
---

Чуждопоклонничеството,Лингвоинженеринга и тъпоумното използване на Чуждици води именно до такива Последици.

Така,че няма защо „Човешките Ресурси" да се обиждат,че са ги нарекли „Кофти Материал".
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Демонизиране и Сигурност 8 години, 6 месеци Карма: 25  
Несигурност в Сигурността на Държавата

Покрай демонизирането на бившето ДС, словосъчетанието „държавна сигурност" стана неудобно и „мръсна" фраза за политиците.

Това демонизиране беше направено съвсем съзнателно и целенасочено.

Заради това демонизиране на една бивша държавна структура,и самата сигурност на държавата стана неудобна тема.

Когато се повдигне въпросът за сигурността на държавата,веднага се намират опоненти,които обвиняват повдигналия въпроса,че е привърженик на ДС.

Макар,че отлично знаят,че всяка успяла и силна държава си има своя структура,която се грижи за сигурността на държавата си с методи,които са много по-рестриктивни и репресивни от методите на така демонизираното наше ДС.Тези държави включват в сигурността си и сигурността на народа си.Или поне привидно гражданите им имат усещане за сигурност в сигурността си.

Уточнявам: ДС е извратена форма на сигурност само за управляващата върхушка,както са извратени същите държавни структури и в другите страни.Върхушка,която се отнася с народа на страната си като към враг.

В тази статия темата е Сигурността на самата Държава като цяло.Държава,която включва в дефиницията си и Народа си.

Сега дори не става въпрос за всички реформи,чистки и преструктурирания в системите за сигурност в държавата.

Става въпрос за това,че дори няма дефиниция за това какво включва сигурността на държавата.

Или по-скоро има,но тя няма нищо общо с истинската сигурност.

Става дума за това,че мнозина служат на структурите за сигурност на други страни.Защитават сигурността и интересите на други страни.Не на собствената си държава и народ.

Няма дефиниция за това какво е Държава.

Напълно погрешно под Държава се подразбира само като управленския „елит" на страната,и този елит брани само своята сигурност,дори ако трябва да накърни сигурността на народа си.

Създавайки си изкуствено нови врагове,включително и собствения си народ,държавата е изпуснала истинските лостове за сигурността си.

Щом управляващите и „върхушката" се самоопределят като „Държавата",и мислят,че само тяхната сигурност е важна,то за тях няма сигурност.

Няма сигурност в държава,която няма контрол над,и собственост на водата,храната,електричеството,съобщенията,комуникациите,телефоните,медиите,музиката и парите си.

Изпускайки този контрол,държавата е проста пионка в ръцете на „приятелските и съюзническите" си страни,и заложник на „приятелските" икономически и финансови интереси.

Сигурността на държавата е предадена отвътре.

Как една „държава" може да е сигурна за сигурността си:

когато не знае какво и продават като храна,
какво има вероятност да слагат във питейната и вода,
не знае кога могат да и прекъснат тока и топлото,
когато могат да и блокират по всяко време сметките в банките на „приятелските" страни,
когато няма възможност да спре изтичането на парите на държавата,
когато не знае дали музиката която слуша не е манипулирана с вредни за психиката и здравето на народа и честоти,
когато не знае чии интереси обслужват медиите и,и дали изобщо са нейни медии,
когато не знае дали под предлог за свобода на словото не се манипулира населението и,
когато оставя да се развращават децата му,
когато не знае дали телефоните и комуникациите и не се подслушват,
когато не знае дали не я облъчват,
когато не е сигурна дали базите и данни,и кореспонденция в мрежата,са защитени от изтичане на информация,
когато всеки момент могат да и бъдат спрени комуникациите по усмотрение на „приятелите" собственици.

И още много други възможни пробиви във сигурността на държавата и предаване на интересите и.

За каква сигурност на държавата може да става въпрос,когато Народът е изключен от дефиницията за Държава, и живее в несигурност.

Думата сигурност е куха,когато не са изпълнени изискванията,които дават усещане за сигурност както на така наречената „държава",така също и на жителите и.

Някой мъдър човек е казал:Господи,пази ме от „приятелите" ми,от враговете си ще се пазя сам.

За щастие на България,самото име на държавата,самата Земя пази Народа.Самата страна,и Земята и умеят да се пазят.Самата Земя пази родените на нейна територия.
Пази Народа си както от вътрешните си предатели,така и от външните колонизатори.

Дори и калпавите и собствени уж „държавници" нямат власт да я съсипят.Които предават интересите и,си отиват безславно,и се наказват.Които противопоставят населението и едни на други,биват проклети и наказани.

Доста нашественици и съюзници са си трошили зъбите в нашата Земя.

Където е влязла като съюзник,съюзът се е разпаднал.Това разпадане става,когато съюзниците решат,че Болгария е лесна плячка заради предателите отвътре,и могат да злоупотребяват с нея,със земята и водите и,с благата,с природните богатства, и народа и.

Сигурността на Народа на България е в сигурни ръце.

Но тези,които смятат,че само те са държавата,и се разграничават от народа си,като пазят своята „сигурност и интереси" за сметка на сигурността на страната и народа като цяло,никога няма да се чувстват сигурни в сигурността си.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Самоизяждане 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Борсите се самоизяждат.

Борсите:
Exchange, Market, Corn Exchange, Commodity Exchande,Labour Exchange,Stock Exchange,Security Market,

Борсовите „играчи":
Spekulator,Profiteer,Stag,Land-jobber,Shark.

Борсите се саморазрушават,самоизяждат,и се изяждат едни други.

The financial Sharks - финансовите Акули се самоизяждат.Като свърши Рибата,Акулите стават Канибали.

Самата Идеология на Борсите води към това неразумно саморазрушаване,и взаимно изяждане заради неразумните,рисковите,спекулативните,порочните,античовешките,и антиморални практики и инструменти,които са разрешени,и залегнали във Фундаментите им.

Дълбоко античовешка и антиморална е практиката да се печели от спекулативното повишаване на цените на основните храни,и енергийните носители.

Да се печели от това,че все повече хора нямат възможност да се хранят нормално,и да живеят достойно,защото някои печелят от изкуствено завишените цени,и от борсовите спекулации.

Цинично е оправданието,че това е пазарната икономика.Значи и самата Идеология на борсите и пазарната икиномика е цинична,античовешка,и неморална.

Дълбоко порочна е практиката да се печели от дълговете и облигациите на държавите.Чиито дългове са натрупани чрез зарибяване с „евтини и изгодни" кредити,„заеми за подпомагане",„заеми и помощи за развитие",емитиране на облигации със съмнителни цели.
Заеми и кредити,които трупат лихви,които лихви трупат още лихви.

И принуждават държавите да теглят други заеми,да емитират нови задължение(Облигации)с които да изплащат предишни заеми,и лихвите по тях,и така се натоварват с още повече дългове.

Като самите държави се докарват до положението на „вечните длъжници",а народите им трябва да „свиват коланите" за да може държавата да си плаща все по-голямото задлъжняване.

Докато спре да ги плаща и я фалират.Защото си мислят,че така ще си ги напазаруват евтино.Фалирали държави на тезгяха на борсите.А после да печелят от разиграването им на пазарите.

Или народите се надигнат,разрушат борсите,пазарната икономика,и пометат спекулантите.

Самата пазарна икономика,борсите,борсовите акули се самоизяждат и взаимно разрушават,точно защото изяждат „рибките".

Така нареченият Човешки фактор,и Идеологията на този уж човешки фактор,и по-скоро нечовешкият,човеконенавистническият,адският фактор в Борсите има основния принос за това глупаво,алчно,и саморазрушаващо се държане.

Каквито са индивидите,които притежават и оперират на Борсите - такива са и самите Борси.

Поколенията се сменят,качествата заложени по рождение в тези хора - също.
Оттам и Идеологиите,и Мотивациите на тези хора също.

Вече са съвсем други времена,и няма качествени хора,които да имат здравия разум да избягват глупостта,и алчността с които сега се саморазрушават.

Заслепени,и оглушели за Гласа на здравия Разум,уверено са се запътили към пропастта.
---

В Природата има Баланс,Равновесие,Справедливост,и Възмездие според Делата.
Приживе.
Дойде Краят на Борсите и пазарната Икономика.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Дискредитираните 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Дискредитираните думи Кредитиране и Инвестиране,и какво се крие зад тях.

Думата Кредит идва от латинската Credo - Вяра,Доверие, оттам и Сredere - доверявам се.

И тази хубава,духовна дума беше опорочена,и стана Credit - заем,задължение.

Дума,която предизвиква асоциации за взаимно доверие,стана символ на тотално финансово задлъжняване - повсеместно,както за отделните хора,така и за цели държави.

В медийното и общественото пространство усилено се разпространяват мнения колко било хубаво и нужно кредитирането,и как всички институции,които се занимават с кредитиране едва ли не правят услуга на държавите,обществата,и хората,че благоволяват да ги кредитират,и едва ли не насила им пъхат в ръцете кредитни карти.

Истината е съвсем друга - тези институции си търсят,и целенасочено пишат сценариите за създаване на „нововъзникващи пазарни икономики",търсят си „крави",които после непрестанно да доят с главници,лихви,сложни лихви,и такси за обслужване на кредитите.

Докато накрая се окаже,че хората и държавите работят само за печалбите на кредитните институции,и за да могат да си плащат дълговете.

Без да им се дава възможност да натрупат собствен капитал,за да не се налага да искат заеми,и така да се освободят от желязната хватка на лихварите.

От постоянно изплащане на заеми,няма как да остават пари за спестяване.

Няма нужда от примери,примерите са много и пред очите на много хора,и държави.

Задлъжняването на държавите и хората после се използва за изнудване,рекетиране,заробване и налагане на точно определени политики.

Този тип „кредитни институции" с нищо не са по-различни от така наречените у нас лихвари,които се пробват да съдират и кожата от гърба на длъжниците си.

Думите Кредит и Кредитиране са Дискредитирани в очите на хората.

Точно думата Дискредитиране отговаря на истинския смисъл на латинската дума.

Diskredit,Diskredere - Липса на Вяра,Недоверие,не се доверявам,не вярвам.

Истинските имена на тези институции са Заемни,Дългови,и Лихварски.

Дават заеми,вкарват получилите ги в дългове,и печелят от лихвите.

---

По същия начин както за Кредитите се тръби,че са нещо много хубаво,и колко всички се нуждаят от кредити,така и за инвестициите вървят кампании за реклама.

И всички наивници припяват колко са нужни чуждите инвестиции,и инвеститорите,за да се подобри положението на всички в държавите,в които отидат инвеститорите и инвестициите.

И колко било безсмислено самата държава да инвестира в предприятия и производство,а да била оставила тези дейности в ръцете на чуждите инвеститори,и на регулацията на пазара.

Истината е съвсем друга:

„Нововъзникващите пазарни икономики" се режисират и създават пак за да се отвори нов пазар за „инвеститорите".

Тези нововъзникващи пазари са идеални за Ловене на риба в мътна вода.

Инвеститорите отиват,и правят инвестиции там,където имат възможност да печелят колкото се може повече,като инвестират колкото се може по-малко.А където може,да „инвестират" само на хартия,и със счетоводни хватки.И откъдето могат безпрепятствено да изнасят печалбите си.

Като за целта се използват всякакви „законни" хватки.

В хватките влизат и изнудване на държавите да им предлагат преференции,и промени в законите,само защото са „благоволили" изобщо да дойдат в конкретната страна.

Инвеститорите отиват там,където ще имат възможности „ефективно да минимизират разходите си."

Като в графата за разходи влиза всичко,което не е чиста печалба.

Истинското име на така наречените „Инвеститори и Инвестиции" са Вложители и Вложения.

Влагат колкото се може по-малко вложения в някакво производство,използват евтиния труд на хората на държавата,която им е дала шанс за това,използват почти безплатно ресурсите на държавата,гледат да плащат много по-малко данъци,ако има възможност - изобщо да не плащат.

За могат да печелят повече от това,колкото биха могли да спечелят,ако ги вложат в банки,ценни книжа,и на борсите.

Никой така наречен стратегически вложител не отива да влага парите си в чужда страна от благородни подбуди - да помогне на страната,или на народа и.

Той се ръководи от собствения си интерес и печалба.

Думата Стратегия е военен термин.

Стратегията е военна тактика,начинът за действие по време на война на стратезите - пълководците.

Стратегия за победи,които да донесат плячка,и завладяване на територии.

Стратегията на окупаторите.
---

Който е сляп и глух за Думите,идва Време,и почва да вижда и чува.

Злоупотребата с Духовните Думи се вижда от Окото на Провидението и се наказва от Съдбата.

Fatima,анализи,предсказания,Mariya,пророчества,гадател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Производители на наглост 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Високата производителност на наглите и арогантните

Периодично в медийното пространство се водят дебати дали да се вдига минималната работна заплата в България,или не.

При положение,че тази мизерна минимална заплата отдавна е по-ниска от официалния праг на бедност за държавата.Който праг на бедност също е подигравка с хората.

Тази тема е особено актуална в последните две години,откакто тази минимална „заплата" замръзна.А цените растат.

И винаги,във всички спорове и дебати се изтъпанчва някой надут „финансов гуру",или някой „работодател",който дълго и напоително обяснява как е невъзможно да се вдига тази минимална заплата,защото видите ли,у нас производителността на труда била ниска,и всяко вдигане щяло да застраши „бизнеса",и „бюджета",и щяло да доведе до увеличаване на безработицата.

Първо трябвало да се вдигне производителността,пък после заплатите.

Най-гръмогласни са точно тези,които с месеци,и даже години закъсняват,или изобщо не плащат заплати на работниците си.Дори и минималната.Защото използват безизходицата и невъзможността на хората да си намерят друга работа заради умишлено съсипаните производство и икономика в държавата.
Като в същото време сменят всяка година колата си с по-нов модел,купуват имоти като за последно,включително и в чужбина,и в годината по няколко пъти ходят на почивка в същата тази чужбина.

И отлично знаят колко е минималната заплата,и производителността на труда в тази чужбина.

Отлично знаят,че за един и същи труд,с една и съща производителност,на едни и същи машини,тук работникът взима за месец толкова,колкото западният работник взима за няколко дена.

И също така отлично знаят,че ако са работодатели там,а не тук, в разградената ни държавица,ще ги осъдят,и ще им затворят бизнеса,ако не си плащат на работниците.И то прилични,нормални за стандарта на живота заплати.

И благославят слабата ни „държава и правителство",че са им развързали ръцете,и не им държат сметка за безочието,наглостта и арогантността.Същата тази „държава",която държи нивото на минималната заплата в страната си по-ниска от прага на бедността.

В коя западна държава (които много обичат) е възможна такава очевадна мерзост да държиш работниците си полугладни,и без заплати,като в същото време говориш за висока производителност на труда?

(Става въпрос за нормалните работодатели,на нормалните западни граждани.А не за тия,които си внасят роби от нашите източни страни.)

И вместо да влагаш парите в производството си,за по-добра техника,да осигуряваш условия за добра работна среда,и нормални заплати,а оттам и да стимулираш работниците си да работят с желание за теб,да пилееш парите спечелени от потта на работниците си,за да си купуваш нова кола и нова любовница.

Безочие,наглост,арогантност,аморалност, и тъпотия до шия !
---

Възмездието за такива безочливи,арогантни,и нагли работодатели е неумолимо и безпощадно.

Удря ги точно там,където най-много ги боли:

Който трупа имоти - губи имотите си.

Който трупа пари - губи парите си.

Който трупа любовници - губи потентността си.

Който държи на семейството и децата си - губи семейството и децата си.

Който държи на здравето и удоволствията си - губи здравето си,и възможността да се наслаждава на удоволствията си.

Който държи на живота си - губи по най-мъчителен и болезнен начин живота си.

Fatima,предсказания,Mariya,пророчества,гадател,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално. 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Краят на Империите

Много световни анализатори правят опити да сравняват събитията в Египет с промените през 1989г у нас,и в целия Източен блок.

Сравнението е грешно.

Днешните събития са сравними с разпада на Римската,Византийската,Османската,Руската, и Британската Империи.

Днешните термини описващи държавите и събитията са съвременни,но смисълът на думите,и случващото се е същият,както и по времето на Римската Империя.

Зад много наложени съвременни думи се крие точно обратният смисъл.

Пример:

Думата Протекторат.

Латинската дума послужила за корен на протекторат е Рrotector - покровител,защитник.

От нея произлиза и английската дума Рrotection - защита,покровителство.

У нас думата Протекция е много на мода.Каквото и да разбират под това употребяващите го.
---

А какво е Протекторат?

форма на политическа зависимост, при която държавата, при съхраняване на държавно си устройство, е зависима в политиката си от по-силната държава - протектор.

Протекторатът запазва някои свои институции, държавния си глава, правителството и администрацията си, но се намира под контрола на чужда държава, която управлява външните и отношения, примерно външната политика и международната и търговия.

Често протекторатът е форма на колониализъм, а състоянието на протекция е резултат от непълноправен договор с по-силната държава.
---цитат У-я.

Вместо покровителство - зависимост.

Отначало Защита,покровителство - срещу зависимост.

После само зависимост без покровителство.

Накрая независимост.

Типично развитие за Империите.

Типично развитие за Империи,които са в залеза си,и губят Моща и Силата си.
---

Така наречените „стратегически инвеститори" вече точат зъби за нови пазари,така наречените „нововъзникващи икономики", и печалби в страните от Бялата Революция.

Но ще си останат с празни уста,ръце и джобове.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Тайната на тайните Интереси 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Тайната на тайните Интереси

Кой има Сметка в западните Страни Вярата,Партията,Етносът, и Клубът да не подлежат на Питане?

Винаги,когато става Въпрос за Интереси,фундаменталният Въпрос е: Кой има Сметка от това?

Винаги,когато става Въпрос за Вяра,и кой каква Религия изповядва,фундаменталният Въпрос е:
Кой има Сметка да се държи в Тайна кой каква Вяра изповядва?

Винаги,когато става Въпрос за Партии,и кой каква партийна Принадлежност има,фундаменталният Въпрос е:
Кой има Сметка да се държи в Тайна кой в коя Партия членува?

Винаги,когато става Въпрос за Клубове,Сдружения,Ложи,тайни Общества,фундаменталният Въпрос е:
Кой има Сметка да се държи в Тайна кой в какви тайни Общества участва?

Винаги,когато става Въпрос за Етноси,фундаменталният Въпрос е:
Кой има Сметка да се държи в Тайна кой от какъв Етнос е?

Под привидно демократичния Предлог за Свобода на Вероизповеданието,държането в Тайна на партийната Принадлежност,клубната Обвързаност,Етноса,и че никой няма Право да пита никого коя е Църквата му,коя е Партията му,кой е Клуба му,и от какъв Етнос е, се крие Интересът на Църквата,Партията,Клуба,и Етноса да държат в Тайна накъде са насочени Интересите им.

Защото ако е задължително всеки,който работи в дадена Организация,Фирма,Учреждение,в държавна Структура,в държавна Администрация,финансова Институция,и т.н.,да обявява коя е Църквата му,коя е Партията му,в какви Клубове и Организации участва,от какъв Етнос е,веднага Истината ще лъсне.

Ще се разбере,че в дадена държавна Структура или Администрация усилено се внедряват Индивиди от един и същи Клуб,или тайно Общество,от една и съща Църква,от една и съща Партия,от един и същ Етнос,като партийната Принадлежност остава на последно Място по Важност.

Ще се разбере,че в Резултат на това самите Структури,Администрации,Организации,Фирми, дадени Учреждения,административни Отдели,са се превърнали в затворени тайни Общества,където се допускат да работят само Индивиди,които изповядват точно определена Религия,само Индивиди,които са от точно определен Етнос,само Индивиди,които членуват в точно определени Клубове и тайни Общества.

Ще се разбере,че заради така усърдно прокламираната Свобода да се пази в Тайна клубната Принадлежност,и принадлежността към така наречените тайни Общества,че на всички ключови и важни Позиции в дадени Структури са внедрени Индивиди от точно определени Клубове,Етноси и Общества.

Ще се разбере,че в крайна Сметка под тази Свобода се крият Амбициите на самите тези Църкви,Етноси,и Клубове да държат под Контрол всички Сфери в които имат Интереси.

В крайна Сметка зад тази така наречена Свобода се крие колко много са зависими всички от Етноса от който са,от Църквата,към която принадлежат,и към Клуба и Обществата в които членуват.

И ще се разбере,че всички тези Индивиди служат на Интересите на Църквата си,Интересите на Клуба си,Интересите на Етноса си,а не на Интересите на Структурите в които работят,и на Интересите на Държавата и Страната си.

Този фундаментален Въпрос за Свободата важи за „демократичните" западни Общества.

За Пример такъв актуален Казус у нас:

Наскоро се повдигна Въпросът за открито Обявяване на Принадлежността към определени тайни Общества като масонските Ложи на так наречените Юристи,които работят в една от държавните Институции - в съдебната Система.

Но бързо Въпросът бе затулен пак под Предлог,че в „демократичните Общества" всеки е свободен да запази в Тайна Принадлежността,Членството,и Зависимостите си.

Както се казва: Мафията Ряпа да яде.

Законът на Омертата (за незнаещите - Мълчанието под Заплаха от Смърт за Предателите на Мафията) прави Проба да се прикрива зад Закона за Свободата.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Социализъм и социалност 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Кой има сметка да плюе по нашенския социализъм?

Какво иска народът?

Плюенето и очернянето на времето преди така наречените „демократични промени" е налагано съзнателно,и съвсем целенасочено.

Като ги слуша човек как дълго,напоително,и с плюнка на устата очернят всичко,и насаждат негативизъм към всичко,което представляваше социализма за България,човек съвсем естествено си задава въпроса:

Кой има сметка от това тотално оплюване и манипулиране на обществото,и в частност на младите?

Защото само младите,които не са живели по време на социализма,нямат база за сравнение поради простата причина,че или още не са били родени,или са били много малки за да разбират разликите между преди и сега.

Тук не става въпрос за плиткоумните подражатели,и западопоклонници,които като папагали повтарят,това което им се втълпява като мироглед.

Като тези плюещи по всичко,що е социализъм и социална държава,по йезуитски премълчават,че социални държави,и вид социалистически държави има и сега точно в западните държави като например Дания,Швейцария,Швеция,Холандия,Финландия,Норвегия.

Безплатно здравеопазване,безплатно образование,социална сигурност,нормални заплати,нормални пенсии,достоен живот,спокойствие за бъдещето,чувство на социална защитеност,сигурна работа.А другото по-нататък са екстри.

(Този западен вид Социализъм е на път са изчезне заради тъпите и алчни корпоративни интереси,които си пазаруват политици на килограм,и налагат своите печалбарски интереси на първо място.

Инстинктът на Саморазрушението е на път да разруши социалния мир и общество в тези страни.

В тези социални,осигурени и „щастливи" според рейтингите страни има най-голям брой самоубийци на глава от населението.

Но това е друга тема.)
---

Съвсем естествено е народът ни да изпитва носталгия по времето преди 1989г.Защото по времето на социализма ги имаше всички тези неща.И съвсем нормално е да иска да ги има и сега.

Но винаги,когато народът надигне глас да си търси социалната справедливост,веднага някой се изтъпанчва,и почва да обвинява народа,че видите ли,народът искал да се върне тоталитарния строй на Тато.Искал да се върне социализмът и комунизмът.

Защо тези демагози свързват социалната ни преди 1989г държава непременно с тоталитаризма?

Да не би в Швейцария,Швеция,и т.н. да има тоталитарни режими,да има комунизъм и социализъм,че хората живеят добре?

Народът не желае тоталитарен режим,а иска социална държава.Иска да живее в спокойно,осигурено,и защитено общество.Какъвто и беше социализмът за България,с всичките му недостатъци.

Кой има сметка така яростно и язвително да плюе по социалната държава,в частност нашенския социализъм,а в по-широк смисъл и всички социални държави като горепосочените Швеция,Финландия,Норвефия,и т.н?

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат народът да живее в несигурност за бъдещето си.

Имат сметка да плюят по социализма всички,които приватизираха за без пари всички активи на държавата,всички които ги разграбиха и разпродадоха,и всички,които изпозваха това,което можаха,и после ги фалираха и затвориха.

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат народът да им работи за жълти стотинки,а ако може и без пари.Под страх от стратегически и съвсем изкуствено създадената безработица.

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат да скубят безконтролно народа със непосилни цени на всичко.

Имат сметка да очернят социализма всички,които печелят от това народът да боледува колкото се може повече,и от всички,които искат да се образоват.

Имат сметка да очернят социализма всички,които печелят от това,че народът живее в несигурност,и трябва да си плаща,за да го охраняват.

Имат сметка да очернят социализма всички,които които източиха спестяванията на народа,и го вкараха в капана на заемите с лихви,каквито няма никъде в Европа.

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат да заграбят домовете и земите на хората.

Имат сметка да очернят социализма всички,които разрушиха икономиката и селското стопанство,за да си продават боклуците вместо храни,и техните промишлени стоки.

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат да превърнат България в бананова република с евтина работна ръка,бананова република за дестинации с цел секс и алкохолен туризъм.

Имат сметка да очернят социализма всички,които печелят от трафик на евтина работна ръка за западните държави,и всички,които използват тази евтина ръка в западните държави.

Имат сметка да очернят социализма всички,които искат България да не е силна социална държава като Швеция,Финландия,Норвегия,и т.н.

Имат сметка да плюят по социализма всички,които плюят и по народа ни,като се опитват да му лепят всякакви очернящи епитети.

---

Обърнете внимание кои са най-яростните и заклети противници на социализма преди 1989г,и кои най-често се упражняват на тази тематика.

Кои веднага почват да обвиняват народа,че иска да се върне предишният строй,тоталитаризма и Тато,винаги когато народът просто иска да живее и работи нормално и спокойно.

Когато народът иска работа,иска сигурност за себе си и децата си,иска социална сигурност. Но не желае тоталитаризъм,а само социални права.Каквито имат всички социални държави,без да си имат някой Тато.

Кои имат сметка да плюят социалните държави като Швейцария,Швеция,Финландия,Норвегия,и т.н.?

Защото тези плюещи социализма у нас,в България,дефакто плюят точно по тези социални страни.

Имат сметка да плюят по тях точно тези,които не могат да си разиграват коня,и да правят всичко против интересите на народа,както го правят у нас.

Защото тези държави просто няма да им го позволят,и не им го позволяват.Там трябва да плащат нормални заплати,да спазват правата на работещите,и на целия народ като цяло.
Същите тези,които не могат да разиграват коня си в собствените си държави,налитат като лешояди на „нововъзникващите и развиващите се" икономики.
Които ги създават пак те,точно с тази цел.
---

Точно тези,които най-яростно плюят по социализма който беше у нас,имат сметка България да е слаба държава,и да не защитава социалните права на народа си.

Точно тези,които съвсем съзнателно,целенасочено,и демагогски насаждат в младите хора впечатлението,че социализмът е бил нещо много лошо,точно те имат сметка България да няма силни политически лидери,които да работят в полза на народа,и на младите.

Точно тези,които плюят по социализма,сега финансират политици,и им помагат да печелят избори.И които после в отплата им развързват ръцете,за да си правят каквото си искат с държавата и народа и.
---

Пред опитите на тези демагози да наложат своя тотален грабителски контрол над държавата,Тато изглежда тоталитарист дотолкова,колкото е тоталитарист и всеки премиер на западна социална държава.

Вместо един тоталитарен диктатор -тотален монопол и корпоративни интереси. Каква е разликата за народа?

Поне живееше в социална държава.

Тези,сегашните тоталитаристи са по-прости от Тато.

Опитват се да лишат народа от хляба,свободата и сигурността му,без да му дават нищо в замяна. Само гледат да грабят.

Въпросът е: Докога ще си разиграват хищника? Идва Време,и палачинката се обръща.

Народът ни е мъдър,духовно богат,умеещ да оцелява,побеждава,и надживява всеки,който си мисли,че е хванал Господ за шлифера,и се крие зад полите му,за да не го види Окото на Провидението,и Възмездието.

Глас народен - Глас Божи.
---

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Актуално.Не-Видимата Разлика 8 години, 5 месеци Карма: 25  
Не-Видимата разлика между „Не лоша" и „Добра"

Запомнете.Всичко е Енерхия. Думите са Енерхия.

От Време на Време публикувам повторно цели Материали,или част от мои Материали,които хвърлят Светлина върху основните Познания нужни на Хората.

Повторението е Майка на Знанието.
---

Има един феномен сред думите,който е много коварен,и предизвиква много неразбории в отношенията между хората.

Това е думичката за отрицание „Не".

Особено е популярна тази думичка в разговор между жена и мъж.За мъжете женското: Не!Не искам!звучи като:Искам!

Думичката „Не" я пропускат без да я приемат като отрицание.

Ако жена иска да каже на мъж „Не искам",по-добре е да използва думите:„Стига,може би по-късно,да го отложим за после,и т.н."Всичко от този род,но не и „Не искам".

Когато разговарят две жени,го няма този проблем.Разбира се,с някои изключения.

Но всяка жена,ако иска да бъде добре разбирана от някой мъж,трябва да се научи да избягва изрази в които има отрицание с думичката „Не",и други думи след нея.
--
Вината за това неразбирателство е в човешкия мозък по принцип,а при мъжете, като по-първосигнални,този феномен се проявява по-ярко.При децата също.

Когато думичката „Не" се използва в изречение,в което има и други думи,се възприемат само следващите думи след нея,като „не"-то просто отпада.
---

Този феномен се проявява подсъзнателно и в разговори когато искате да прикриете нещо,да отречете нещо,или искате да убедите събеседника си в нещо.

Когато казвате: „Не,това не е вярно!" все едно,че признавате,че „Това е вярно".
Ако искате да сте убедителни,трябва да кажете:„Това е лъжа!"

Вместо да казвате „Не ме лъжи!",по-добре казвайте:„Кажи ми истината!"

Вместо да казвате „Аз не лъжа",кажете „Аз казвам истината"

Вместо да казвате „Не позволявам" кажете „Няма да позволя"

Вместо да казвате „Не разрешавам да ми говорите така" по-добре кажете „Няма да разреша да ми говорите така"
---

Изобщо във всички изречения където се употребява думичката „Не",като я махнете,получавате това,което всъщност възприема частта от мозъка ви ,която отговаря за речта.

По този начин може да разберете и човека с който говорите,и изобщо всички хора,и особено публичните личности какво всъщност мислят,когато употребяват изрази с думичката „не".

Когато един политик казва:„Аз не ви лъжа.",все едно заявява:„Аз ви лъжа".Гледа ви право в очите,и ви лъже.
---

Когато попитате някого за мнението му за някоя ваша постъпка,поведение,външен вид,дреха,начин на действие,и т.н.,обърнете внимание с какви думи изразява мнението си.

Ако каже: Да,това е добре,хубаво,ти си привлекателен,похвално,и т.н.,значи,че наистина одобрява това,за което търсите мнението му.

Ако ви отговори с думите: Да,това не е лошо,не е толкова зле,не си грозен,не е демоде,и т.н.,значи,че истинското му мнение е:

Да,това е лошо,толкова е зле,грозен си,демоде е.
---

Този начин на говорене се използва много често в политиката и дипломацията.

Това е „финият" демагогски начин на политиците,и дипломатите да изрязят истинското си мнение,като привидно за наивниците се изразяват положително за нещо,за което им искат мнението.

Така се постига целта и агнето да е цяло,и вълкът сит.

Наивниците взимат думите им за похвала,а в същото време оценката е отрицателна.

Така се извършва и умишлено злонамерено внушение на посъзнателно ниво.

Уж някой е похвалил някого,а подсъзнателно му е внушил точно обратното.

Така у „похваления" в крайна сметка му остава горчив вкус в устата,както се казва.

И му се внушава,че е точно обратното на това,за което са го похвалили.

---
Какво толкова пречи на чуждите политици да хвалят,и насърчават страната ни?

Че им е толкова трудно да кажат Добре,вместо Не лошо.

Съвсем пресен и актуален пример за този „дипломатичен" начин на говорене на чужд политик,попитан за мнението,и оценката му за конкретни действия на нашето правителство:

„България не е в лоша позиция."
„...моята оценка е, че всъщност страната не е в лоша позиция и това ме радва."
---
Истинският смисъл на мнението е:

„България е в лоша позиция".
„...моята оценка е,че всъщност страната е в лоша позиция,и това ме радва."

А нашите наивници се радват: „Ура,похвалиха ни!"

Да се смееш ли,или да Не се смееш,както се казва.
---

Отиди най-отгоре Отговори
Създадено с FireBoardемисия на последните мнения

Изработка violeta.bg