Oпознаи себе си, за да се обикнеш.
Опознай мъжа си, за да го обичаш такъв какъвто е.
O
познаи децата си за да ги направиш щастливи хора!

Fatima
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Danmark (1 разглежда(т)) (1) Гост
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 1
ТЕМА: Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Danmark
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Изключен Вижте профила на потребителя
Пол: Жена Място: В Сърцата ви,в Ума ви и в Душите ви. Рожденна дата: 0007-07-07
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Canada 7 години, 7 месеци Карма: 25  
28.3.2011 (1)(4)(8) 4
7518
1 понеделник
---

Красиви гледки от Канада са изборът ми днес.

Учредяване на Доминион Канада - на 1.7.1867 (1)(8)(3) 3.Денят е от скритите съдбоносни дни.

Доминион съставен от 4 провинции,под управлението на британската корона,което се представлява от генерал-губернатор.

Сега страната има 10 провинции и 3 територии. Общо 13.

Втора по територия стран в света,но на 36 място по население. Много пустеещи земи,и много сурова природа.

Една от бившите британски колонии.

Този ден,1.7 е официален празник на страната.

Канада няма единна конституция,а отделни конституционни актове.

Има два официални езика и разделението между френскоговорящите и англоговорящите е осезаема.
Официално двуезичието е узаконено на 7.7.1969г (7)(5)(3).Денят е от скритите съдбоносни дни.

Отделните провинции действат като отделни държави,обединени като федерация под името Канада.

Името Канада идва от думата kanata на индианците Ирокези,и значи Село,поселение.

Завладяването на земите на местните ндиански племена от европейските заселници е довело до изтребването и измирането на над 40 до 80% от коренното население.

В страна има и все още оцелели ескимоси,които живеят зад Полярния кръг.

Най-близки връзки Канада има със щатите.Между двете страни границата е неохраняема.51-ият щат.

Изглежда им е присъщо подчиненото и васалното положение.Както от англичаните и французите,така и от щатите.

Канада е страна на емигрантите.Има 34 етнически групи.

70% от световните запаси на Цезий,и най-големите запаси от Уран се намират на територията на Канада.

остров Девън,6-ият по големина канадски остров.Най-големият необитаем остров в света.Необитаем,защото никой не се е задържал,и не е искал да живее там.

Дори насилствено са били заселени ескимоси,но и те се махнали оттам.Имало е пограничен военен гарнизон,който също е закрит.

Тук е паднал метеорит,който е бил голям около 2км,и е издълбал кратер с големина около 24км (6).Кратера са го нарекли Хотон.

Островът е открит от европейците през 1616г. С много сурова природа,климатични условия,и ландшафт,подобен на марсианския.Покрит с постоянен лед с дебелина около 800м.
Нищо чудно заедно с метеорита тук да са пристигнали марсиански микроорганизми.

Остров Девън се използва от американските и канадските организации по астронавтика като база за изследване на условията на Планетата Марс,за изпробване на марсоходи,и т.н.
Провеждат се и изследвания по ботаника,геология,хидрология,и микробиология.Има какво да се изследва.

Марсианците искат да се върнат на родната си планета.
---

Провинция Манитоба,Manitoba - 5-тата провинция.Пътят на Духовете.

Присъединяване към Конфедерацията на 15.7.1870 (6)(13,4)(2) 3. Денят е от явните Съдбоносни Дни.

На 8-мо място по площ - 647 797кв км.Част от Великите Индиански Прерии.

На герба на Манитоба има щит с георгиевски червен кръст и бизон на зелен фон,стъпил върху сив камък.

Щитодържачи са бели Единорог и Кон с кафяви гриви и лъвски опашки.Единорогът има нашийник във формата на зъбчата корона.

Върху щита има рицарски шлем с пера в бяло и червено,а върху шлема има бобър,който държи цветето национален символ на Канада.

А на гърба на бобъра е сложена кралската корона.

Има и латински девиз Gloriosus et Liber - Славни и свободни.

Под щита има земя,и вълнообразни сини и бели линии за водата и земята на провинцията.

Макар,че изповядващите католицизма в Манитоба са мнозинство,протестанските църкви и училища са с привилегировано положение,и се правят опити за налагане на протестантството.

Манитоба - земя на 110хил. езера.

Едноименното езеро Манитоба. Името както на езерото,така и на провинцията е на езика на местните индиански племена,и значи Пътят на Духовете - Мaniot-bau и Мaniot-wapau.Освен това индианците казват,че така звучи гърмът на барабана,по който удря Духът Маниту - «Маниотапу».

На индианците Оджибве,Кри,Атабаски ,Сиу,Дене, и Ассинибойни.

То е част от предишно огромно езеро Агасис,както и още други четири сегашни езера - и Уинипег включително.

В Езерото има остров,на който също има езеро,и в него също има Остров.
Свещено за индианците Езеро.Езерото на Маниту.

Червената река,Ред Ривър,дълга 877км (4)

река Асинобойн,дълга 1070км (8)

Най-високата точка на провинцията е планината Болди,висока 832м (13,4).

Провинцията Манитоба има излаз на Хъдсъновия залив на Северния Ледовит Океан.Фактически този залив е вътрешно море.

Провинцията се намира в Алеята на Торнадата.Всяка година има силни торнада,като именно тук на 22 и 23.6.2007 е имало няколко торнада,и се е развихрило най-мощното торнадо,регистрирано в Канада досега - пета степен на сила по шестстепенна скала.

И двете дати - 22.6.2007 и 23.6.2007 са от Скритите Съдбоносни Дни.

Пътят на Духовете.Гласът,Гърмът,Вихърът,и Силата на Маниту.

Всъщност така наречената Алея на Торнадата е точно във Великите Индиански Прерии в щатите и Канада.Духовете на всички изтребени Индианци напомнят за себе си,и си отмъщават.

43% от подземните води са замърсени с фосфорни и нитратни съединения от усиленото торене,от нефтодобивната и миннодобивна промишлености,от отпадни води, и негодни за пиене.

град и област Чърчил на Хъдсъновия залив - така наречената Меча столица на Белите Мечки.

Дълбоководното пристанище на Чърлил е стратегическо и важно за Канада.Оттук е най-краткият морски път за Азия.

В залива идват и Белухи - Бели Китове.

Столицата и най-големият град Уинипег.Наречен на едноименното езеро,името на което е дадено от индианците Кри - «Win nipee,Мръсна вода.

Англоговорящите се подвеждат от името заради сходството му с думата Win - победа.
А всъщност Уинипег си значи буквално Мръсна Вода.
Той е обединение на 13 града и поселища в един.

Тук е Монетния двор на Канада,и още важни за страната организации.

Намира се на 60 мили на север от щатската граница.А на 40 мили на север от града се намира езерото Уинипег.

Езерото Уинипег.

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,оракул,sofiya

Записано в лога Записано в лога  

В Памет на Сина ми, и на Майка ми

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.
Който има всичко - може всичко.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Belgique 7 години, 7 месеци Карма: 25  
31.3.2011 (4)(7)(2) 4
7518
4 четвъртък
---

Ред е да покажа части от красотата на Белгия.

Името на старната е по името на келтското племе Белги.

Гербът на кралството е приет на 17.3.1837 (8)(2)(3)13,4.

Девизът изписан на него гласи „Единството прави силата".

Както се вижда,и гербът е безсилен да задържи страната единна,а и скоро може да се раздели на две,и така съвсем да изгубят силата си.Няма единство - няма сила.
Вече разбиха всички световни рекорди за страна без правителство.

Имат 6 провинциални правителства и 6 парламента.

Разделението е на етническа основа.Изправени са французи срещу фламандци.Валония срещу Фландрия.А има и немскоезично население.

Пресметливите Фламандци смятат,че издържат мързеливите французи.Както се казва - стигне ли Работата до Пари и Сметки,и кой печели повече,и кой харчи повече,Държавата Кучета я яли.

Векове наред земите на днешна Белгия преминавали от едни ръце в други,и били владение на други страни - Римската империя,Испания,Франция,Холандия.

река Маас,дълга 925км (7)

Маастрихт,Адовите врата,13 век

град Юи,Катедралата Notre Dame, Notre-Dame of Huy,с Розетата,завършена през 1536г.

Старинният Фонтан в Юи - Li Bassinia,с четири статуи,направен през 1406г.

Kойто има Уши - Чува. Който има Очи - Вижда. Който има Ум - Разбира. Който има Сърце - Знае.

Чух и Разбрах. Видях и Разбрах. Усетих и Разбрах. Преживях и Разбрах. Осъзнах и Разбрах.
Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Danmark 7 години, 7 месеци Карма: 25  
4.4.2011 (4)(8)(3) 6
7518
1 понеделник
---

Изборът ми на Красота тази вечер:

Дания, Danmark

Името на страната е по името на германското племе Дани,които първоначално населявали североизточните части на Англия.

Заселили се по сегашните земи на Дания през 4 век.

На герба има 3 сини леопардови лъва и 9 червени сърца на жълт фон.Интересна комбинация - сини лъвове и червени сърца.

Средната височина на цялата територия на страната е не по-висока от 100 метра над морското равнище.

По размер на територията е на 134 (8) място в света.

По население е на 107 (8) място в света.

84,3% (6) от населението са Лютерани - Протестанти.

В Дания се отглеждат много свине - на 7 място в света по износ на свинско.

Брой на населението - 5,526 млн,а на свинете - 25 милиона.

Страна без нито една планина,а най-високата точка е хълмът Юдинг Сковхой - 173м.

Разрешено е на 16 годишните да пият,44% от тинейджърите редовно прекаляват с алкохола.Наркотиците и дрогата също са разпространени.

Дания е първата европейска страна разрешила еднополовите бракове.
Проституцията е узаконена.

Страната е на едно от първите места по брой самоубийства на глава от населението,и по брой престъпления в ЕС.

Да,определено има нещо гнило в Дания.

остров Луйтла Дуймун,Малкият Дуймун,единственият необитаем остров от всичките 18 Фарьорски острова. Името Фарьорски буквално значи Овчи - Овчите острови.

Мостът към остров Фюн,Fyn

На този остров е сложен отпечатъкът на „Ефекта на Основателя". Поради малкия брой първоначални заселници,и ограничения избор на брачни партньори, има кръвосмесителни връзки,и оттам израждане на генотипа на поколенията.
На острова има много хора с наследственото заболяване „Болестта на Рандю-Ослер.

Символът на столицата Копенхаген,основана през 1167г (6)
Малката Русалка е по-скоро Символ на Водните Духове,чиято закрила прави опити да има градът,а не толкова по приказката на Андерсен.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Norge 7 години, 7 месеци Карма: 25  
5.4.2011 (5)(9)(13,4) 9
7518
2 вторник
---

Днес избирам Красотата на Норвегия, Kongeriket Norge.

Девиз - „Всичко за Норвегия",химн - „Да,ние обичаме този край".

Дата на провъзгласяване на държавата - 7.6.1905 (7)(13,4)(1)3.

Дата на обявяване на независимостта - 26.10.1905 (8)(9)(6)5.

На 6.10.2009 (6)(7)(9)13,4 ООН обяви страната за най-развитата страна в света.Денят е от Специалните дни.
Интересен е начинът по който организацията избира датите за обявяване на решенията и статистиките си.

В Норвегия 95% от населението са норвежци,и въпреки това имат няколко норвежки езика,които са различни за различните части на страната.Букмол за книжния език,Риксмол - държавният език,който е на основата на датския,Ланссмол,селският език,езикът на обикновените хора,и Нюношк - новонорвежки език.

Властите са правили опити за уеднаквяване на езиците под името Самношк - общонорвежки,но след неуспеха си,през 1966г (13,4)са се отказали да го наложат.

На малкия си герб скандинавската страна има червен щит с изправен жълт лъв с корона,който има птичи крака,стъпил е само на левия си крак,и при предните му нокти има бойна брадва.

Многозначителен е фактът,че на големия герб лъвът изглежда съвсем различно.

Интересна е и еволюцията във външния вид на лъва,и в самия герб през столетията - променян е поне 5 пъти.

Гербът с лъва с брадва в ръка е от 1285г (7) - от времето на крал Ерик Магнусон,който бил известен с прозвището «Рrestehater» - Ненавиждащият свещениците.
Именно той сложил в лапите на лъва брадвата.

Официална религия в страната е Лютеранството,макар,че иначе има свобода на вероизповеданията.

В страната е широко разпространен битовият алкохолизъм.Дори има една крилата фраза за норвежкия алкохолизъм: “Норвежците не пият повече от другите нации – само дето изпиват всичко наведнъж.”

Въпреки,че има официална политика за ограничаване на алкохола,народът продължава да намира начини да се налива.Дори си прави алкохолни екскурзии до съседните страни.

Всеки шести норвежец над 15 години има проблеми с алкохола.

Наркоманията също е много разпространена,и дори се приема,и лекува като обикновена болест.

Еднополовите бракове също са разрешени,като в Дания.

Остров Ян Майен,Jan Mayen,с действащия на него стратовулкан Бееренберг,Beerenberg,най-северно разположеният вулкан на света,с височина 2277м.
Вулканът се събуди отново през 1970г (8)
На острова има само 18 души,и те само работят в станцията там,а не обитават острова за постоянно.

Платото Финнмарк,Finnmark

Планината Телемарк,Telemark

Водопадът Рюкан на Реката Мона

Сурова природа със суров климат,бурни,и опасни води около полуострова.Баренцово,Норвежкото и Северното морета са морските граници на страната.

Норвегия е една от най-слабо заселените страни.Населението е струпано в няколко по-големи града,и в столицата,а останалата земя е рядко заселена.

Нос Нордкап,North Cape,на остров Магерьо в Баренцово море,официално считан за най-северната точка на Европа,макар,че в действителност има земя още по на север - нос Кнившельодлен,който е на 1,5км (6) по на север от Нордкап.

Типичен пример за изопачаване на действителността. Харесали са си изгледа на носа,който много наподобява Масата в Юар,и името Нордкап,и решили,че това ще е най-северната точка.

Столицата Осло,основан през 1048г (13,4),първо писмено споменаване - 1147г (13,4).
Първото име на града е Осло - по името на устието на река Ло.Точно това буквално значи името Осло - Устието на Ло.
Следващи имена на града - Christiania,Христиания,Kristiania,Кристиания.После пак върнали оригиналното име на града.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Eesti 7 години, 7 месеци Карма: 25  
8.4.2011 (8)(3)(7)9
7518
5 петък

Красотата на Естония, Eesti,Eesti Vabariik.

Дата на обявяване на държавата - 24.2.1918 (6)(8)(9)5.

Дата на обявяване на независимостта - 20.8.1991 (2)(1)(3)6.

Дата на въвеждане на собсвена валута,естонската крона - 20.6.1992 (2)(8)(2)3.

На герба си има жълт щит обрамчен с дъбови клонки с три сини лъва като датските.Заимстван е от датския герб,който навремето датския крал дал на завоювания от него град Талин.

Но за разлика от датския щит,който е мъжки,естонският щит е дамски.И няма червени сърчица.

През 13 век територията на сегашна Естония е завладяна от кръстоносците.

През 1523г е наложена и Реформацията и разпространението на Лютеранството.

Страната е на 1 място в ЕС по броя на носителите на вируса на СПИН на глава от населението.

Има много голям брой емигрирали след демокрацията естонци заради разбитата икономика и безработицата.

Естония е разделена на 15(6) области наречени Мaakond, Мааконд,които се управляват от старейшини наречени Мaavanem,Мааванем.

Маа като част от Речта е често срещан в Естония.Всички 15 имена на областите завършват на Маа.

Сааремаа,Тартумаа,Рапламаа,и т.н.

Земите на Естония са хълмисти и блатисти,без планини.

Най-високата точка на страната е хълмът Суур Мунамяги,318м (3).
На този хълм през годините последователно са строени 5 кули в стремежа да се компенсира липсата на планина.

Последната Кула,висока 29,1м,реставрирана и открита наново на 24.7.2005 (6)(13,4)(2)3.Денят е от скритите съдбоносни дни.

Страната е силно зависима от заобикалящото я от две страни Балтийско море,с Фински и Рижки заливи.

Фински залив

столицата Талин,предишно име Ревал.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Sverige 7 години, 7 месеци Карма: 25  
9.4.2011 (9)(13,4)(8)3
7518
6 събота
---

Наред е да разгледаме части от Красотата на Швеция,Konungariket Sverige, Sverige.

Името идва от думите Svea и Rige - Страна на Швеите.

Германското племе Швеи,живеели по земите на днешна Швеция.

Държавата е образувана около 900 година.

Думата Ланд е често срещана в Имената на тероиториите в Швеция - Портланд,Норрланд,Смоланд,и т.н. Областите са наречени Лян.

79% от населението изповядват Лютеранството.

53% (8) от земята е покрита с гори.

Сурова Природа и суров климат,характерен за скандинавските страни.

И шведите си имат проблеми свързани със злоупотебата с алкохол,който е характерен за северните страни.

Наркотиците също са проблем,а проституцията е забранена със закон през 1991г,но това не пречи на проституцията.

Езерото Венерн,водата в езерото е почти като дестилирана,толкова е бедна на минерали .Езерото с най-прясната вода в света.

Езерото Веттерн,на 88м(7) над морското равнище,средна дълбочина 40м.
Има остров в Езерото,който се казва Висингсьо,на който преди са живели някои шведски крале.

Езерото Ельмарен,четвъртото по големина езеро в страната.

Езерото Меларен.

Според Легендите,това езеро е образувано от богинята Гефьон,Gefyon — Дарител,Gefjon, Gefjun, Gefn на която един от първите владетели на Швеция Гюльфи,Gylfi, Gylfe, Gylvi, или Gylve обещал да даде толкова земя,колкото може да отнесе за една нощ.

С помоща на 4-имата си синове,които превърнала в бикове, Гефьон изкопала мястото,където сега е езерото,а с отнесената пръст създала остров Зеландия.

Името на богинята Гефьон идва от Думата Гифт,Дар.
Гефьон е едно от Имената на Фрейя.Тя е един от Аватарите на Майката.
Богиня на Плодородието и едновременно с това девственица.Изобразявана е яхнала колесница с впрегнати Лъвове.Благата Богиня в скандинавската Митология.

В Меларен ма остров Лове,на който има кралска резиденция.

До началото на 20 век в Швеция нямало фамилни имена.За фамилия на новороденото се давал прякор по подобие на индианските имена по името на дървета,животни,птици и т.н.

После тези имена станали фамилии,както и прякорите,които имали хората по времето на приемането на закона за задължителните фамилии.

През 1986г(6) е приет закон по който новороденото се записва на фамилията на майката.
На принципа,че винаги със сигурност се знае коя е майката на новороденото,за разлика от бащата.
Което е и най-правилното всъщност в страни със свободни нрави.

Столицата Стокхолм,Stockholm .Името е по думите stock — стълб,кол, и holm — остров.
Хълм укрепен със стълбове,наколен остров.

Ересунският мост между датския Копенхаген,и шведския Малмьо,открит на 2.7.2000.Денят е от явните Съдбоносни Дни.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми красотата.Hell ow Stone 7 години, 6 месеци Карма: 25  
26.4.2011 (8)(3)(7) 9
7518
2 Вторник
---

Моят Избор днес:
Красотата на Йелостоунския Парк.

Знаменитият и много популярен Природен Парк в щатите,United States off America.

Първият в света национален природен Парк.

Нellowstone National Park, в буквален превод Жълт камък.

Площ от 8 980 км2 (7).

Създаден е на 1 март 1872 г. (1)(4)(4) 9.

Многото Гейзери и горещи Извори,което е Признак за голяма вулканична Активност,и наличие на огромн количества разтопена Магма в Калдерата на Стратовулкана,каквото всъщност представлява този Парк.

Стратовулканът допълнително се активизира от мощното Земетресение в Чили,и тазгодишното в Япония.

Тези Земетресения бяха толкова силни,че разтърсиха цялото земно Кълбо,и активизираха критичните точки на Планетата - Вулканите,Стратовулканите,и Разломите между тектоническите Плочи.

Всички Земетресения в двете Америки действат като детонатор със степенно Действие на Стратовулкана.

Калдерата на Йелостоун видимо се надига и надува.Изригването е близко.
Да се надяваме да не се случи съвсем скоро,защото това ще бъде огромна Катастрофа за цялото Човечество.

Най-големият и най-високият гейзер е "Стиймбоут",Steamboat, буквално Парна лодка,Параход.

Но сред най-известните е Гейзерът "Олд Фейтфул",Old Faithful,буквално Старият Верен, наречен така заради Точността на Изригванията си.

Faithful - Верен,Faith - Вяра,Full - Пълен,Пълна.
Буквално Пълна Вяра.Верен.
Fateful - буквално Пълна Съдба,Съдбовен.

Йелоустоун е обявен за Биосферен резерват на 26 октомври 1976г (8)(9)(5)(13,4),Денят е от Скритите Съдбоносни Дни.

Влиза в Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО на 8 септември 1978г (8)(8)(5)3,Денят пак е от Скритите Съдбоносни Дни.

Прекрасна Природа,с богат растителен и животински Свят.

река Йелоустоун

Златните Врата

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Средиземно Море 7 години, 6 месеци Карма: 25  
30.4.2011 (3)(7)(2) 3
7518
6 Събота
---

Красотата на Средиземно Море,и Митологиите за нея.

Митовете са живи.

Няма нищо случайно в това,че на много Езици самата Дума Море е една и съща,включително и на латински - Mare.

Мер,Меер,Маре,Мар,Море.

Буквите М и Р на Името на Дева Мария.

Според моето Правило за еднаквите Съгласни Мария и Море имат един и същ скрит Смисъл.

Но на английски Морето е Sea.Причината за това е ясна.

Среди Земно Море Mare Mediterranea - Люлката на сегашната Цивилизация.

Съвременност,Древност,Античност,Мистичност,Митологии неизменно са свързани и преплитат с Името и Историята на това Море.

Митовете,Боговете,Богините,Божествата,Чудовищата в Средиземно Море са живи,и са част и от съвременните Митове,Легенди и Поверия.

Живо Море,което си има свой Дъх,свой Ритъм,свой Пулс,свое Сърце.

В него има тайни Течения,внезапни Завихряния,ненадейни морски Бури,които са Капани за самонадеяните.

Много Кораби,Подводници,Самолети и хора са свършили,и свършват Пътя си на Дъното на Средиземно Море.

Така са го нарекли древните Елини в Античността,а оттам и Латинците от Римската Империя.

Всъщност истинското Име на това Море е Океан Тетис.
Тефида,Тетида,Тефия,Тетия,Тифия или Тетис,в зависимост от това кой как чете това Име.

Това Име хрумнало на един австрийски геолог през 19 век,и така го нарекъл.А както знаем,Имена,който са Плод на Вдъхновението не са случайни.

В гръцката Митология Тетис е дъщеря на Уран и Гея - Небето и Земята,и е съпруга(женския Ипостас) на Океан.

Тетис е Майка на всички Потоци,Езера,Реки и Морета.Майката на всички Води.

Тетис е Част от Тихия Океан,когато Водата е била повече от Сушата на Земята,и много сегашни страни и земи са били все още на Дъното на Тихи океан.

Сегашните Аралско,Каспийско,Мраморно,и Черно Море са Части от Тефида,Тетис.

Много по-късно Тетис се отделила от Тихи Океан,и станала Морето,около което се зародила сегашната Цивилизация.Затова е наречена Средиземно Море.

Но Връзката им е жива.

Сега Средиземно Море има Връзка с Атлантическия Океан чрез Гибралтарския Проток,който се е образувал много по-късно.
Едно Време Гибралтар е бил съединен с африканския Бряг.

Сега през Гибралтарския Проток в Средиземно Море се влива повече Вода,отколкото да се оттича.

Дарданелите,Връзката между Егейско и Мраморно Морета,дълък 61км (7),и широк в най-широката си Част 6 км.

Част от Историята на Дарданелите е и Троя.

---

Цялата История на Народите живеещи по Бреговете му е свързана с Морето.

В Митологиите,Легендите,и Вярванията на всички тези Народи неизменно присъства и Морето.

Средиземно Море е своенравно,и с Характер.

Крие много Тайни,и Останките на много Цивилизации на Дъното си.
---

Площ - около 25000 хил кв км (7).

Включва в себе си 7 вътрешни Морета.

По бреговете му са разположени 22 (4) страни Членки на ООН.

Море между 3 Континента.

Това сега е едно от най-топлите,и най-солените Морета на света,но не винаги е било така.
Тази Соленост се дължи на Нрава,и Историята на някои Народи живели,и живеещи по Бреговете му.

Цветът на Средиземно Море е наситеносин.

Северното му Крайбрежие е доста замърсено от индустриализацията в тези развити западни Страни.

Месински Пролив,Stretto di Messina,между Силиция и Калабрия,Сцила и Харибда.

Легендарните Сцила и Харибда.

Сцила е митично женско Божество,Химера между Куче и Човек,живеещо в Пещера,чийто Вход гледа към Запад,гълтащо Моряците и Корабите преминаващи покрай него,и което е свързано с Числото 6.
Има 6 Глави,Хваща и изяжда по 6 човека наведнъж заедно с Кораба им,и има 6 деца.

Когато Одисей се опитва да премине през тесния Пролив,Сцила е отворила Паст,за да гълта солена Влага.
Одисей жертва 6 от Моряците си,и така минава през Пролива.

Харибда е митично морско Божество,Водна Богиня,олицетворяващо морските Дъбини,които поглъщат Корабите,и всички преминаващи оттук,и после изплювала Останките им.
Буквално Името значи Водовъртеж.

В Одисеята на Омир,Одисей успява да премине през Пролива,като жертва 6 Моряци от Кораба си,но после е наказан от Зевс за Светотатство,когато избил Биковете на Хиперион.
Затова на връщане Корабът му е разбит от Буря,и погълнат от Харибда,а той се спасява на изплютите от Харибда Останки на Кораба му.
За да го убие собственият му Син Телегон.
Доста символичен Край за Одисей.

Месинският Пролив е широк е от 3,1км (4),до 5,1км (6).
Тук е най-силното и бурно Течение в Средиземно Море като цяло,има и много Водовъртежи.Тук са и най-високите Вълни в Средиземно Море - между 6 и 8 Метра.

В Месинския Пролив често се наблюдава Явлението Фата Моргана,Fata Morgana.Мираж кръстен на фея Моргана,която според Преданието живее в Дълбините на Морето.

Генуезки Залив

Остров Корсика

В Генуезкия Залив,и покрай северните Брегове на Корсика са най-високите приливни Вълни в цялото Море - 4м.
Иначе Височината на приливните Вълни в Средиземно Море е около 1м.

В това Море има и местни Ветрове - Мистрал,Сироко и Бора.

Сироко е Суховей - сух Вятър,носещ Прах и Жега,но след него идва студен и влажен Фронт,който също носи Прах и Пясък от Африка към северозападното Крайбрежие на Морето.
В различните Страни има различни Имена.

Във Франция го наричат Марен,Мarin,в Испания - Левече.

Сирокото е вредно за Здравето на хората - причинява Невралгии,Главоболие,Слабост,Нарушения на Съня,нервни Разстройства,повишена Раздразднителност,а по-чувствителните може да докара до Безумие.

Сироко поврежда чувствителните механични и електронни Уреди.

Лионски Залив,Golfe du Lion, англ. Gulf of Lion,буквално значи Силата на Лъва,Розата на Лъва.

Думата за Залив Гълф идва от Името на Гюльфи,първият Владетел в германоскандинавската Митология.
На него е наречен и Гълфстрийм.

В този Залив Вятърът Мистрал,Мistral е доста силен.

Мистрал е силен,студен северозападен пролетен Вятър,който духа от Сушата към Морето,и влияе на целия Живот в тази част покрай Морето.

Доста капризен,често Бурен Вятър.Има Навика и да променя Посоката си.

На него Ривиерата дължи слънчевото си и ясно Време,защото Мистралът отнася в Морето Облаците и Праха.А в Морето отнася топлата крайбрежна Вода,за да дойде на тяхно Място по-студена Вода.

Суецкия Канал - изкуствено прокопаната Връзка между Средиземно и Червено Море.
Изключително важен за Корабоплаването в световен План.

Дължина 193,30км (7),дълбочина 24м (6),и ширина 205м (7).

Открит е на 17.11.1869г. (8)(1)(7) 7.
Денят е от Скритите Съдбоносни Дни.

Каналът е Обект на доста Апетити,и заради него са водени няколко Войни.

Над него има изграден Мост свързващ източните със западните му Брегове,който е подвижен,за да могат да минават Корабите.

Ел Фердан е най-дългият въртяш се мост в света. Дълъг е 340 метра (7).

Определено тези,които са се занимавали с построяването на Канала и всички Съоръжения по него са били суеверни. Числото 7 е предпочитано от суеверните и страхуващите от лошия Късмет хора.

Под Канала има построен и Тунел за Автомобили.

Има и висящ Мост над него с Височина 70м.

Средиземно Море има важна стратегическа Роля за доставките на Нефт за западните Страни,които са зависими от него,и е важен нефтен Път между Близкия Изток и Запада.

Жизнено важен морски Път за целия свят заради Суецкия Канал,и Гибралтарския Пролив,чрез които се свързват Атлантическия и Индийския Океани,и всички Проливи с които се свързват и с другите Морета.

Средиземното Сърце на Световния океан.

Марсилия

Триест

Остров Сардиния

Малта

Хайфа

Люлката на сегашната Цивилизация - Средиземно Море,и родното Място,където Цивилизацията завършва Пътя си.

fatima,анализи,предсказания,пророчества,mariya,прогнози,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Finland 7 години, 6 месеци Карма: 25  
9.5.2011 (9)(5)(9) 5
7518
2 понеделник
---

Днес изборът ми на Красота са Части от Финландия.

Името Finland е от шведския Език,и значи Земя на Фините.Финландците говорещи шведски си я наричат така.

Те са само 5,5% от цялото Население.

Но на фински Името на Страната е Suomi,и финландците,които говорят фински си я наричат Suomen tasavalta,Република Суоми.

Болшинството Население говори на фински Език,и е интересно защо въпреки това в международен План Страната е известна с шведското си Име,а не като Суоми.

Името произхожда от Sooma,от естонските Думи Soo — Блато,и Maa — Земя. Дословно - Блатиста Земя.

И от Името на Народа Саами,който живеел по тези Земи преди да нахлуят финските Племена.

25% от Територията и е зад Полярния Кръг.По Време на Ледниковия Период цялата Територия е била покрита с ледници.

И сега почвеният Слой над Скалите е много плитък,на Места е под 1 Метър.

Наричат Финландия Страната на хилядите Езера.Техният общ Брой е около 190 000.Те са образувани от топящите се Ледници.

Ден на Независимостта - 6.12.1917 (6)(9)(9) 6. Денят е от Скритите Съдбоносни Дни.

Избрали са си жена Президент,и жена Премиер.

Имат 2 официални Езика - фински и шведски,2 официални Религии - Лютеранство и Православие,и 2 Имена на Страната.

В страната според допитване има най-много Атеисти на Глава от Населението.

Тук са много полулярни и гражданските Бракове,един Вид Съжителства,които са различни от официалния Брак.

Социалистическа Страна - Здравеопазването и образованието са безплатни.

Формата на Територията и я оприличават на жена с вдигната Ръка,наречена Финската Дева.

Финската Дева е национална Персонофикация на Страната.
Но е загубила от махането на короната си,и от Смяна на Цветовете на Дрехите си.

Архипелагово Море - част от Балтийско Море.

Тук все още продължава Процесът на мадигането на Земята във вид на Островчета сред Морето.Буквално се ражда нова Земя от Морето с по 1см Височина над морското Ниво на Година.

Мариенханм,основан през 1861г (7) - главният Град на автономните Аландски Острови,и един от главните Пристанища в Архипелагово Море.

Култаранта,фин. Kultaranta, швед. Gullranda,лятната Резиденция на Президента на Финландия.
Името се превежда като Златен Бряг.

Намира се на Остров Луоннонмаа.

Характерно за Населението на Островите в Архипелагово море е,че Процентът на раждащите се Близнаци е много по-голям,отколкото обичайния Процент за Страната като цяло.
Според Учените Причина за това са близкородствените Бракове заради уединеността и малките Размери на Островите,и преобладаващото рибно Меню като основна Храна.

Мнозинството Население на Островите е шведскоезично,тоест Шведи,и навремето при основаването на Финландия са искали да се присъединят към Швеция.Но въпреки това ги дали на Финландия.

Сайма,(фин. Saimaa, швед. Saimen),най-голямото Езеро,или по-скоро езерна Система в Страната.

Аавасакса,Aavasaksa,гранитна Сала с Височина 242м (8) в северната Част на Страната,в Лапландия.

Според Легендата сред местното Население,в Древността само тази Скала се е показвала над Морето от цяла Лапландия.

Тази Скала е Част от Дъгата на Струве - Верига от геодезически пунктове и Ориентири за измерване Формата и Размера на Земята.

От Върха на Аавасакса на 22 Юли по Време на лятното Слънцестоене може да се види незалязващото Слънце през цялото Денонощие.

На нейно Име има кръстен Астероид 2678 Аавасакса.

Столицата Хелзинки, Helsinki,Helsingfors

За този Фонтан с името Хавис Аманда,Havis Amanda,на Търговския Площад в Хелсинки, има Поверие,че помага на мъже с Проблеми в потенцията.

Трябва мъжът да се измие на Фонтана и три Пъти да викне «Rakastaa!» (фин. «Люби!»).

fatima,анализи,предсказания,пророчества,mariya,прогнози,гадател,оракул,феномен,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Site 7 години, 5 месеци Карма: 25  
4.6.2011 415 1
7518
7 Събота
---

Днес ще видим Части от Красотата на Остров Сите в Париж,Франция,и неговите Мостове.

Остров Сите е Пъпът и Сърцето на Париж,най-старата Част на Града,сред Водите на Река Сена.

Остров Сите е Сърцето на Франция.

Заселен още в 3 Век преди нашата Ера от келтското племе Паризии,Parisii,които основали Селището си Лютеция,Lutetia Parisiorum тук,на този Остров,и на двата Бряга на Сена,като трите Части на Селището били свързани с Мостове.

Римляните след като завладели Галия,и Селището Лютеция като Част от него,продължили да го наричат така.Което по Принцип е Рядкост,защото имали Навика да преименоват Градовете,които завземали.

Точно по Името на това келтско племе е кръстен по-късно Париж,Paris около 300 Година от Новата Ера.

Париж вече не е това,което е бил,и няма да бъде това което е можело да бъде.

Златна Монета на Паризиените

Точно на Остров Сите се намират Нотр Дам дьо Пари,Сейнт Шапел,бившият кралски Дворец Консиержери превърнат в Дворец на Правосъдието и Затвор.

Notre Dame de Paris би трябвало да значи Дамата на Париж,Майката на Париж,но кой сега знае на кого е посветена Катедралата?
Майката е оттеглила Подкрепата си от Града.

Sainte-Chapelle

La Conciergerie,Консиержери заема почти половина от целия Остров Сите.

Каква Ирония на Съдбата - от кралски Дворец до Затвор след 1391г.Дворецът много често е горял през Годините.

Имал Славата на най-страшния Затвор,с най-лошите Условия за затворените,където са умрели и мъчени много затворници.Имало е и много несправедливо тикнати в Затвора.Бастилията Ряпа да яде,както се казва.

Който е имал Пари,си плащал за всичко,и за отделна Килия,който нямал,бил натикван в най-ужасните Килии.

Тук сега бродят Духовете на всички умрели в Консиержери.

Кралица Мария Антоанета е била именно в Консиержери,преди да бъде осъдена и обезглавена.
---

Остров Сите е свързан с двата Бряга,и съседния Остров Сен Луи с 9 Моста.

По-известните са:

По Ирония на Съдбата най-старият запазен Мост на Острова се нарича Новият Мост,Pont Neuf,дълъг 232м,широк 22м,открит 1607г.

Този Мост е опакован от Кристо Явашев през 1985г.

Ченчаджийския Мост,Pont au Change,наречен така заради магазинчетата и Домовете построени върху първоначалния дървен Мост на това Място,и Търговията и Сделките сключвани тук навремето.По-скоро е бил нещо като търговска,занаятчийска и лихварска Улица.

Дълък 103м,широк 30м,открит 1860г

Мостът Нотр Дам, Pont Notre-Dame,дълъг 105м,широк 20м.

Построен на Мястото,където още по Време на Паризиените имало Мост,който бил разрушен от самите тях,за да попречат на Римляните да завладеят Лютеция.

После са строени,достроявани,реконструирани още няколко Моста на същите Фундаменти,които имали и различни Имена през Времето.

Парижаните след 1853г,когато преустроили Моста да има 5 Арки,го нарекли Дяволския Мост,Pont du Diable,заради честите Катастофи в Арките му на преминаващите отдолу Корабчета и Баржи.

Заради това отново го реконструирали,като махнали средните 3 Арки и заменили с метална Конструкция.
Сегашният Мост Нотр Дам е открит през 1919г.

Малкият Мост,Petit Pont,дълък 32м,широк 20м,открит 1853г.

Също като Моста Нотр Дам на това Място е имало дървен Мост още при Паризиените,които го подпалили,за да защитят Лютеция от Римляните пре 52г до н.е. . Както знаем от Историята,Градът все пак бил завладян.

За втори Път,когато Норманите през 886г завладявали Галия,Мостовете пак били разрушени.Но този Път Норманите се опитали да подпалят Малкия Мост.

Норманите се опитали да разрушат Моста,като подпалили 3 Кораба,и ги насочили към Моста,но Корабите потънали в Сена преди да го достигнат.

Но на 6.1.886г завалял такъв силен Дъжд,че Сена излязла от Бреговете си,и освен другите Поразии,които нанесла,разрушила и Моста.

6.1.886г е от Скритите Съдбоносни Дни.

По същия Начин като другите Мостове,и Малкия Мост на няколко Пъти е рушен и построяван отново,като през Годините е бил ту дървен,ту каменен.Сегашният е каменен.

Мост Сен Мишел,Pont Saint-Michel,дълъг 62м,широк 30м,открит 1857г.

Сен Мишел е пофренченото Име на Архангел Михаил.

Архангел Михаил с Меча.

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,прогнози,гадател,fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.View 7 години, 5 месеци Карма: 25  
13.6.2011 (4)(1)(5) 1
7518
2 Понеделник
---

Днес Изборът ми на Красота са курортните Градчета и Места:

Монтебелло Montebello,Квебек Канада

Сейнт Мориц,нем. St. Moritz, ромш. San Murezzan, фр. Saint-Maurice, итал. San Maurizio,Граубюнден,Швейцария,на едноименното Езеро Сейт Мориц,Ски Курорт

Пабраде,Швенчьонис Литва

Ротах Егерн Rottach-Egern,Бавария Германия

Сиджес Sitges,Гарраф,Каталония Испания,един от Центровете на Гей Туризма

Каната Kanata,Онтарио Канада

Одерхайм Auderghem,Брюксел Белгия

Риц Карлтън Мариот,Бетесда,Мериленд

Остербек Oosterbeek,Гелдерленд Холандия

Чантили Chantilly,Файърфакс,Северна Вирджиния

fatima,анализи,предсказания,mariya,пророчества,прогнози,гадател,fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Kрасота.Полша 7 години, 5 месеци Карма: 25  
14.6.2011 526 13,4
7518
23 Вторник
---

Тази Вечер Изборът ми на Красота са Части от Полша,Rzeczpospolita Polska.

Името на Страната идва от Името на западнославянското Племе Западни Поляни.

Дата на Независимост - 11.11.1918 (2)(4)(5) 2.

На 69-то Място по Територия в Света,и на 9 Място в Европа.

По Население е на 33-то (6) Място в Света,на 8-мо в Европа,и на 6-то в ЕС.

По етнически Състав е едно от най-еднонационалните Страни в Света - 96,74% (8) от Жителите и се самоопределят като етнически Поляци.Останалите са Силезци,Немци,Белоруси,Украинци,Цигани и Евреи.

В последните Години Населението на Страната постоянно намалява заради икономическата Емиграция свързана с високата безработица,и ниската Раждаемост.

Официалната Религия е Католицизмът,като по различни Оценки от 75 до 95% от Жителите са Католици.

Страната е разделена е на 16 (7) Воеводства.

Първата официална Година на създаване на полската Държава е 966 Година.

През 1795г. престава да съществува като Държава,защото е поделена между Австрия,Русия и Прусия.

Чак през 1918г след Първата световна Война получава Независимостта си.

Гербът е бял Орел с жълти Клюн,Нокти и Корона върху червен Щит.Това е един от най-старите държавни Символи.

Според Легендата Прародителят на полския Народ Лех видял един бял Орел кацнал върху клона на едно Дърво,на Фона на червено Небе огряно от Лъчите на залязващото Слънце.

На това Място основал първото полско поселище,и го нарекъл Гнезно (Гнездо),понеже Орелът бил свил Гнездо на това Дърво.

Любопитен Факт е,Символът на западните Славяни (поляците са западни Славяни) е западно Небе - на Запад залязва Слънцето.

Страната преживя Промените след 1989 катастрофално,с разграбване,приватизиране,и разрушаване на Икономиката и селското Стопанство на Страната,а Поляците станаха поредните черноработници на Западна Европа.

Легендарният Град Гнезно,тук се намира Катедралата на Архиепископството,където са коронясвани полските Крале.

Тук се намират и знаменитите Гнезненски Врата отлети от Бронз през 12 Век.

Върху него има 18 релефни Сцени от Житието на Свети Войцех от Прага.

Пазителката и Символът на Столицата Варшава Сирената Сава,Варшавската Русалка,Warszawska Syrenka.

Статуята на няколко Пъти е местена насам натам из Града,и е обезобразявана от Вандали.

Според Преданието Името на Града е Словосъчетание от Имената на Рибаря Варш и Сирената Сава за която се оженил.

При изговарянето отпада С.

Варшава е обявен за Град през 1300г.

На Герба на Стария Град от 1659г Сирената е изобразена с птичи Крака и задна Част на крилат Дракон.

Дракон с птичи Крака.

Според едно древно юдейско Сказание едно Изчадие когато приема Образа на Човек, Краката му го издават,защото стават Крака на Петел.Човек с кокоши Крака.

Интересно кои хора страдат от така наречените кокоши Тръни?

В този Герб определено има скрит друг Смисъл и Образ,който после „невинно" се е трансформирал в Русалка.

Русалка с Щит и Меч.Която би трябвало да защитава Варшава.

Най-високата Сграда в Полша,Дворецът на Науката и Културата - 167,68м.

Река Висла,дълга 1047км,с Извори Бяла Виселка и Черна Виселка намиращи се на 1106м Височина в Карпатитемкато основен извор е Черна Виселка.

Полската Част от Планината Карпати.

Планината се намира в активна сеизмологична Зона.В самата Планина има Източник на Земетръсни Вълни.

Самата Планина е Генератор на Земетресения.

Вранча се намира в Карпатите.От 1107г насам Вранча е Епицентър на над 90 Земетресения със Сила над 7-8 Бала.

Карпати се намира на Територията на 7 Държави - Полша,Австрия,Унгария,Словакия,Украйна,Румъния и Сърбия.

Град Краков,първо споменаване в Хрониките през 965г,Град от 1257г (6).

В Краков има 39 Замъка,25 Манастира и 7 Синагоги.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Tower 7 години, 4 месеци Карма: 25  
6.7.2011 613,48 *9*
7519
34 Сряда
---

Днес е Ред на Красотата на Част от Тауърите,Tower - съвременните Кули по Света.

Tower off the Americas,Сан Антонио Тексас,открита на 6.4.1968 - (6)(2)(7)*6*,Денят е от Скритите съдбоносни Дни

Stratosphere Tower,Лас Вегас Невада,открита на 30.4.1996 - (3)(7)(5)*6*

Fernmeldeturm Munster,Мюнстер Германия,открита през 1986г - *6*

Blosenbergturm Beromunster,Люцерн Швейцария,открита 1937г - *2*

Crystal Palace Tower,Брумли Ингланд,откриване на 28.3.1956 - (1)(13,4)(7)*3*

Torre Mayor, Mexico City,Мексико,открита през 2003г - *5*

Millennium Transmitter Филипини,открита на 21.3.1953 - (3)(6)(6)*6*

N Seoul Tower Сеул Южна Корея,открита през 1969г - *7*

Sentech Tower Йоханесбург ЮАР,открита през 1962г - *8*

Fukuoka Tower Фукуока Япония,открита през 1989г - *9*

Ryan Tower Челси Квебек Канада,открита през 1968г - *6*

Gerbrandy Tower Узелщайн Холандия,открита през 1961г - *8*

Sky Tower Оукланд Нова Зеландия,открита на 3.3.1997г - (3)(6)(5)*5*

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Грузия 7 години, 4 месеци Карма: 25  
13.7.2011 426*3*
7519
34 Сряда
---

Ред е да покажа някои от Красотите на Грузия.

За Грузинците Името на Страната им е Сакартвело.

Дата на Основаване - 26.5.1918 (8)(13,4)(5) 8.

Дата на Независимост от СССР - 9.4.1991 (9)(13,4)(6) 1.

Площ - 69 700 кв км (4)

Доста стряскащо Съвпадение на 13,4 и 4 и в двете Дати,и в Площа.
Освен това първата Дата е под Знака на 8,а втората под Знака на 69.

Макар,че се намира на Континента Азия,Грузия иска да се числи към Европа.
Имат Проблем с Идентичността си като някои други Страни.

Макар,че Мнозинството Грузинци са Православни,и Грузия като България се бута при другите християнски Изповедания,и загърбва другите православните Страни,заради което си носят Последствията.

Смятат,че Свети Георги е официалният Покровител на Страната.

Кавказ

Най-висок Връх в Грузия - Шхара 5608м,Част от Безенгийската Стена.

Град Боржоми - прочут с минералната си Вода носеща Името на Града.

Река Кура 1364км,на грузински Името на Реката е Мтквари

Тази Страна има Проблем с Имената и Топонимите си.Дори и официалното Име на Държавата е различно от това с което го наричат Гражданите му.

По днешните Земи на Грузия са живели Племената Колхи в Колхидското Царство.

Легендарната Колхида,и легендарното Златно Руно от Одисеята на Омир.

Сега пак има някои,мислещи се за новите Аргонавти,които са дошли да откраднат Руното,и пак отвътре има Медеи,които са готови да помогнат за Кражбата,като предадат Страната си,измамят Баща си,и убият Брат си заради измамните Обещания на Самозваните Аргонавти и Одисеевци.

Столицата Тбилиси,предишно Име Тифлис,основан през 4 Век на Брега на р.Кура.

Има Площ от 726кв км (6),и е разположен на Кръстопътя на древните Пътища между Азия и Европа.Затова често е ставал Арена на Размирици и междусъседски Войни за звластта над Града.

Главният катедрален Храм Цминда Самеба - Света Троица.Има 13 Престола.
Храмът е нов,завършен през 2002г,и няма историческа Стойност.

Град Батуми,на Брега на Черно Море.
Батуми съществува още от Времето на Колхида под името Батус.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Люксембург 7 години, 4 месеци Карма: 25  
18.7.2011 972*9*
7519
12 Понеделник
---

Днес е Време да обърна Внимание на отделни Красоти на Люксембърг - Великото Херцогство.

Името на Люксембург според официална Версия идва от немското «Lucilinburch» - Лисилинбург, Малък Град.

На френски Името на Херцогството е Grand-Duchе de Luxembourg.

И за Слепите е ясно,че става Дума за Лукс.

На немски Лукс е Luxus,а Burg е Замък,Крепост,и оттам Името значи Луксозният замък.

На френски Bourg е „малко Градче,Градец",а Лукс е Luxe.Така Името става Луксозният Градец.

Grand-Duche е Голямо Херцогство.

Думата Лукс има още едно по-малко популярно,но също толкова важно Значение за Знаещите - Лукс е Единица за измерване на Осветеността.

Един Лукс Осветеност се създава от светлинен Поток един Лумен, падащ върху Повърхност един квадратен Метър.

А Лумен е Единица за светлинен Поток,за Светлина.
И още нещо друго.

Великото Херцогство на Осветения Градец.

Няма Начин такава малка Държава да остане независима от Съседите си,ако няма Лостове за да отстоява Независимостта си.

---

Дата на Независимост - 9.6.1815 (9)(6)(3)9.

Намира се между Белгия,Франция и Германия.

Има три официални Езика - люксембургски,френски и немски.

Най-много са Католиците,но има и Протестанти.Има и Православни,които в Мнозинството си са Гърци.

С Белгия и Холандия е в Съюза Бенилюкс.

На Герба си има Щит с 5 бели и пет сини хоризонтални Ленти,и изправен коронован червен двуопашат Лъв със жълт Език,Жълти нокти,и предни лапи,които повече приличат на птичи Крака,а не на лъвски Лапи.Щита държат два жълти короновани Лъва с червени Езици и Нокти,и раздвоени Опашки.

Щитът е върху хермелинова кралска Мантия.
И върху Щита,и върху завързаната от двете Страни като Завеса Мантия има херцогски Корони.
А под Щита има бял малтийски Кръст със зелено по Средата.

Отринген Oetrange,Oetringen - тук,в това малко Градче са намерени най-древните Находки - украсени Кости, в Земите на Люксембург,които са отпреди 35 000 Години.

През Вековете тези Земи са населявани и владени от Гали,Франки,Римляни,и Лотарингци.

През 7 Век Населението е християнизирано,и е построен първият Бенедиктински Манастир.

През 963г става независимо Господарство,а през 1060 е провъзгласен първия люксембургски велик Херцог - Конрад,а Страната става Херцогство.После е преминавал от едни Ръце в други,докато стане независимо Херцогство,и Великите Сили решат Съдбата му.

Построената наново Крепост „Трите Жълъда"в Града Люксембърг

Река Мозел (нем. Mosel, фр. Moselle, люксемб. Musel),

Хълмът Кнайфф Kneiff,висок 560м,е най-високата Точка на Херцогството.

Макар,че официално се представя Хълмът Бургплац за най-висока Точка.Дори има паметна дървена Табела на Хълма за това.

На Табелата пише:

Burrig Platz
Point Culminant
Du Grand-Duche
558,35 m
---
Там има и водонапорна Кула,която е на Снимката,и до която е Табелата.

Градът Люксембърг е офшорна Зона с регистрирани над 1000 инвестиционни Фонда и над 200 Банки- най-много в един Град по целия Свят.

Тук има и много Организации на ЕС,и още много други Организации.

Херцогството Люксембург е много зависимо от Състоянието на самия ЕС,и от Състоянието на финасовите Пазари заради гигантския си външен Дълг.

Има развита Икономика,но основните Приходи са от Услугите,предимно финансовите,и всяка негативна Промяна на Пазарите се усеща като Загуба на Приходи.Сега покрай Сътресенията с Еврото страда и Люксембург,защото е Член на Еврозоната.

Градът е възникнал на Мястото на сливане на две Реки - Альзет и Петрус около 963г.

Альзет (люксемб. Uelzecht, фр. Alzette, нем. Alzig) — 73км

Рекичката Петрус (люксемб. Pеitruss, фр. Pеtrusse, нем. Petruss) - 11км

държавната Банка

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Малта 7 години, 3 месеци Карма: 25  
21.7.2011 315 *9*
7519
45 Четвъртък
---

Малта

Островна Държава разположена на Малтийския Аркипелаг,намиращ се в средната Част на Средиземно Море.

Площ - 316 кв км.

Според официалната Етимология Името Малта произхожда от финикийската Дума Мalat - закътан Залив,Убежище.

През Островите са минали Финикийци,Елини,Картагенци,Римляни,Византийци,Араби,Нормани ,Испанци,Французи и Британци.

През 1530г Император Карл Пети предоставил Малта на рицарския Орден на Монасите Йоанити.Оттогава и Орденът е наречен Малтийски.

През 1798г Наполеон завзел Аркипелага,и отнел Властта над Острова от малтийските Рицари.

От 1814 до 1964 Малта е Колония на Британците.

Дата на Независимост от Великобритания - 21.9.1964г, 335 2.

Но до 1979г,докато не била опразнена и последната британска военна База,държавен Глава на Малта все още водела Кралицата.

Сега официална Религия в Република Малта е Католицизмът.

Аркипелаг от три по-големи обитаеми Острова - Малта,Комино и Гозо,и няколко по-малки необитаеми.

О-в Комино с Кулата на Света Мария

О-в Гозо

Тук се намира мегалитния Храм Джгантия - буквално Кулата на Гигантите.

Другите малтийски мегалитни Храмове са:

Мнайдра на Остров Малта;

Скорба на Малта

Та Хаджрат на Малта

Таршиен на Малта

Хаджар-Ким на Малта,Името буквално означава Стоящите Камъни на Поклонението.

необитаемите за Хора Фильфла и Филфолетта.

Фильфла е плоска Скала с Площ 6 Хектара и дължина 60м.

На Острова има Пещери,в една от които през 1343 е бил построен Параклис,който се разрушил през 1856 при Земетресение,а Част от Острова пропаднал в Морето.
От 1980г Островът е обявен за Резерват за Птици,и достъпът на Туристи е забранен.
Но Птиците са само Предлог.

Пещерите на Острова крият много Тайни.
---

Малта е единствената Страна в Европа,която няма нито една Река,Езеро,или Извори.Няма никаква прясна Вода за Пиене.Водата я докарват от Сицилия.

Но не винаги е било така.Иначе нямаше Островите да са заселени от толкова древни Времена.Нищо,че се намират на важен морски Кръстопът.

Местното Население събира дъждовна Вода в Резервоари.

Малта е изгубила пресните си Води,и затова е имало съвсем основателна Причина.
Островите са на трето Място в Света по Плътност на Населението - близо 1300 Човека на кв.км.

Малтийците са от Групата на семитските Народи,и Малтийският Език е семитски Език,комбинация от арабски и италиански.

сегашната Столица Валета.
Първият Камък на Града е положен на 28.3.1566 от Великия Магистър на Малтийския Орден по това Време - Жан де ла Валета.И е кръстен на него.

28.3.1566 - (1)(13,4)(4) 9,Денят е от Скритите Съдбоносни Дни.

Във Валета се намира и една от най-старите Църкви в Града - Църквата на Йезуитите.
Първият Камък е положен от Великия Магистър на Ордена на Хоспиталиерите Мартин Гарзез на 4.9.1595 - (4)(13,4)(2) 1.
После към Църквата бил открит Колеж,който по-късно прераснал в Малтийския Университет.

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Sub Rosa diktum 7 години, 3 месеци Карма: 25  
27.7.2011 972 *9*
7519
34 Сряда
---

Преродената жива Природа...

Лебеди,Пеперуди,и Рози...

Black Swan Theory

Butterfly effect

Sub Rosa Dictum

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Aeroplane,Aircraft 7 години, 3 месеци Карма: 25  
5.8.2011 (5)(13,4)(8)*8*
7519
567 Петък
---

Красотата на Aeroplane,Aircraft,Машини за Въздуха:

Craft е:

Плавателен Съд,Кораб,Лодки,малки Кораби,
Занаят,Професия,
Умение,Сръчност,Ловскот,Майсторлък,Изкуство,
Хитрина,Хитрост,Лукавство,
Еснаф,Гилдия,Масонска Ложа,
Самолет/и,
Риболовни Съоръжения,
Майсторя,изработвам с Умение.

Plane е:

План,
Равнина,Плоскост,
По-извисен,Духовен,Нематериален,
Ниво,Стадий,
Носеща Повърхност,Крило,
Естествена Фасетка на Кристал,
Основен Тунел в Мина,
Матрица на запаметяващо Устройство,
Плосък,Равен,Равнинен,
Планирам,Рея се,
Пътувам със Самолет,
Плъзвам се по Повърхността на Водата.

Всички тези Понятия и Качества са се пробвали да прикачат и на Самолетите.

Многозначителен е Начинът по който една и съща Дума на Инглиш има толкова разнообразни и противоречиви Значения,и се използва за означаване на съвсем различни Неща.

Безразборно натрупани и изкуствено събрани накуп съвсем различни Понятия се пишат с една и съща Дума.

Беден и ограничен Речник в който с една и съща Дума се пишат,означават и изразяват Понятия нямащи нищо общо едно с друго,и противоречиви по Същността си.

Многозначителен Факт е също,че Хитрост,Лукавство,Занаят,Майсторлък,Изкуство и Еснаф,Гилдия и Масонска Ложа са ги писали с една и съща Дума.

F-15E Strike EaglE

F-22 Raptor

F-22A Raptor

F-16A/B

F-35 LightNing II

F-14 ToMcatЕ

F-14AМ

F-14D

YF-22Y

YF-23

fatima,анализи,нумерология,предсказания,mariya,пророчества,прогнози,гадател,
fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Carrier 7 години, 3 месеци Карма: 25  
6.8.2011 (6)(5)(9)*2*
7519
671 Събота
---

Тази Нощ е Ред на Красотата на Корабите Самолетоносачи,Машини за Водата:

Аircraft Сarrier

Carrier е:

Превозвач,Кираджия,
Разносвач,Преносвач,Разсилен,Раздавач,
Транспортна Компания специализирана за куриерски Услуги,Транспортна Компания,
Радиовълна,
Подвижен Багажник,който може да се монтира и сваля при Нужда,
Носител,Приносител,Бацилоносител,
Самолетоносач,
Транспортен Самолет,
Подпорка,Подръжка,Ходов Механизъм,Ходова Част,Шейна,Количка,Носещо Устройство,
Пощенски Гълъб,
Ложа на Затвора на Пушката,
Химически Катализатор,който предизвиква преместването на един Елемент от едно хим.Съединение в друго.

Пак същото като със Думата за Самолет - една Дума - за много и несвързани с нищо помежду си Значения.

USS Enterprise CVN-65

USS Nimitz (CVN-68)

USS Carl Vinson (CVN 70)

Theodore Roosevelt CVN-71

HMS Illustrious (R06)

Charles de Gaulle (R91)

fatima,анализи,нумерология,предсказания,mariya,пророчества,прогнози,гадател,
fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота.Още Машини 7 години, 3 месеци Карма: 25  
8.8.2011 (8)(7)(2)*8*
7519
123 Понеделник
---

Красотата на още Машини за Въздуха

U-2 Spy Plane

U-2 Dragon Lady

SR-71 Blackbird

Spitfire V

P2V-7 Neptune

RB-45C Tornado

Boeing RB-47E Stratojet

RB-57D

Martin RB-57A Canberra

D-21 Drone

Compass Arrow (Firefly Model 154)

EP-3E ARIES II

RC-135 Rivet Joint

RC-135V/W Rivet Joint

RC-135S Cobra Ball II

Gnat T.1

fatima,анализи,megi,предсказания,mariya,пророчества,orhi,прогнози,mona,гадател,
fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота. Вода 7 години, 2 месеци Карма: 25  
21.8.2011 (3)(2)(6)*2*
7519
712 Неделя
---

Водата и Красотата

Водата си говори с Красота

Вълната люля Красота

Водата - Мост на Красота

fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,гадател,
fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота. Тихи Океан 7 години, 2 месеци Карма: 25  
10.9.2011 (1)(1)(5)*7*
7519
1267 Събота
---

Океаните...

Океан в дрвевногръцката Митология е Титан,син на Небето и Земята,Бог на Всичките световни Води.
Миролюбив,и тачен от другите Богове.

На западния край на Океан е Границата между Живота и Смъртта,и се намира Входът към Царството на Мъртвите.

Тихи Океан

Тихе,Тихи в древногръцката Митология е Богиня на Съдбата, Случайността,Късмета,Щастието и Благоденствието.

Самата Дума Тихея на древногръцки значи буквално Случай.
---

Пробване за Заблуда на Хората е Обяснението,че Името Тихи идва от Тихо,Тишина.

Тихи са я кръстили древните Елини на Богинята си Тихея.
---

Pacific Ocean

Pacificus е Словосъчетание от две латински Думи - от Pax — Mир и Facio — правя,творя. Създаването,Творенето на Света,на Земята от Миротворческия Океан.

Тук също има Проба за заиграване с Името на Океана.

Pacific е Синоним на Passive - Покорен,Пасивен.

Така са се пробвали да покорят Океана на Тихе.

Но безрезултатно.

Съдбата,Случаят се разпореждат в Световния Океан.

fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,гадател,
fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота. Маносаните 7 години, 1 месец Карма: 25  
2.10.2011 (2)(3)(7)*3*
7519
237 Неделя
---

Според тълковния Речник на българския Език,и във всички български Кръстословици Мана е Болест по Лозята причинявана от обилните Изпарения след Дъжд – Брашнеста Мана.

Така всички Топоними в които има включена Думата Мана и нейните Варианти - Майн,Ман,Мон,Мен,Мин,Мюн и т.н, са маносани по Дефиниция на самата Дума Мана.

Днес е Ред да видим Красотата на някои от маносаните Топоними - Местата,които имат маносани Имена.

Манхатън,Manhattan New York,United States off America

Manama,Манама Бахрейн

Манчестър,Manchester,England

Манчестър,Manchester,USA

Манхайм,Mannheim,Deutschland

Munster Deutschland,Мюнстер

Munich Deutschland,Мюнхен

Man Island,Остров Ман

Montana State,Монтана

Minesota State,Минесота

Frankfurt am Main,Deutschland,Франкфурт на Майн

Main,Река Майн

Manila Philippines,Манила Филипини

Aman,Аман Йордания

fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,ел,fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота. Bell-о 7 години, 1 месец Карма: 25  
5.10.2011 (5)(6)(1)*3*
7519
345 Сряда
---

Ред е да видим малко от Красотата на Хеликоптерите Bell.Така и така са ги кръстили Бел,тоест хубав.Макар,че Думата значи и друго.

Думата Хеликоптер - Helicopter има Връзка с Думата Hell - Ад.

По-добрата и по-точната Дума е Въртолет.

Bell 206

Bell 206B

Bell 206 Jet Ranger

Bell 206LT

Bell 206 B-3

Bell 206LR Labrador

Bell 412

Bell 206 Long Ranger

fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,ел,fenomen,оракул,sofiya

Faatima (Потребител)
Аз Съм Това, Което Съм
Administrator
graph
Отг: 2. Покажи ми Красота. Респектираща Хубост 7 години Карма: 25  
29.10.2011 (2)(3)(7)*3*
7519
2367 Събота
---

Респектиращата,и внушаващата Страхопочитание Хубост на Мълниите...

fatima,анализи,magi,предсказания,mariya,пророчества,arhi,прогнози,mana,ел,
fenomen,оракул,sofiya

Отиди най-отгоре Отговори
Създадено с FireBoardемисия на последните мнения

Изработка violeta.bg